Baltimaade eksootika: Palanga ja Nida

3 päevane reis

Ülevaade:

× Vankumatut usku sümboliseeriv võimas Ristimägi

× Palanga merevaigused päikeseloojangud ja kihav peatänav

× Majutuskoht kesklinnas koos hommikusöögiga

× Klaipeda ja Neringa poolsaar

× Matk Nida liivadüünidel

× Delfinaariumietendus

× Merevaigumuuseum ja jalutus mõisapargis

 

Reisikirjeldus:

 

Tallinnast vaid päevasõidu kaugusel asuv Leedu üks tähtsamaid kuurortlinnu Palanga on eestlaste seas olnud alati kõrgelt hinnatud sihtkoht.

 

Soodsate ilmatingimuste korral on Palangasse reisinul eriti vedanud, sest kesklinnast alguse saav jalakäijate tänav lõputute poekeste, atraktsioonide ja välikohvikutega lõpeb poolekilomeetrise muuliga Läänemerre, mille kõrval laiub imeilus liivarand. Seda silmas pidades oleme kokku pannud õpilastele 3-päevase põneva reisikava, kus tegevust jätkub küllaldaselt, kuid samas on grupil ka piisavalt iseseisvalt aega Palangaga tutvumiseks ning meeleolukate mälestuste kogumiseks.

 

Majutuskoht asub Palanga peatänavast ca 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel, mille ümber on koondunud kogu Palanga päevane- ja öine tegevus. Seal asuvad lõbustusatraktsioonid, söögi- ja meelelahutuskohad.

 

Esimese päeva varahommikul alustame sõitu kooli juurest ning kuna sõit Palangale on pikk (ca 10 tundi), siis teeme Lätis ka kosutava sooja lõunasöögi. Pärast seda jätkame sõitu Palanga suunas, tehes ka peatuse Ristimäel – sadade aastate jooksul palverändurite poolt toodud üle 200 000 ristist koosnev mägi, mille vahel jalutamine on üheaegselt nii ilus kui ka aukartust äratav. Õhtuks jõuame majutuskohta.

 

Teisel päeval sööme majutuskohas hommikusööki ja seejärel sõidame Klaipeda poole, kus veedame terve päeva, et külastada Klaipeda meremuuseumit, delfinaariumit ning jalutada liivadüünidel Nida poolsaarel. Õhtupoolikul sõidame tagasi Palangale.

 

Kolmandal päeval peale hommikusööki pakime asjad bussi ning on viimane võimalus kaasa osta veel suveniire. Külastame ka Palanga Merevaigumuuseumit ja mõisaparki. Keskpäeval alustame sõitu tagasi Eesti poole ning hilisõhtul oleme tagasi kodus.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!