Õpilasreisid kutsub kõiki noori vanuses 7-15 osalema sellel sügisel toimuvates lõbusates linnalaagrites, mis viivad meid reisima läbi Õpilasreiside populaarseimate klassireiside!

Sügisesel koolivaheajal toimub Õpilasreiside esimene sügisene linnalaager, mis leiab aset 19.-23.oktoobril. Laagrisse kutsume kõiki uusi ja vanu tuttavaid, kellele meeldib palju avastada, mängida, uusi sõpru leida ja huvitavaid teadmisi saada. Registreerima ootame kõiki toredaid ja aktiivseid 7-15 aastaseid noori. 

 

Loe edasi ja tutvu laagriprogrammiga lähemalt!

ÕPILASREISIDE SÜGISLAAGER

19.-23. OKTOOBER 2020

Asukoht: algus Tallinn, väljasõidud erinevatesse Eesti piirkondadesse

ÜLEVAADE:

Χ    Tartu: põgenemistoad ja Hullu Teadlase kabinet
Χ    Rakvere: Politseimuuseum ja fotojaht
  Χ    Jussi: orienteerumine loodusrajal ja mängud looduses
Χ    Viljandi: põgenemistoad ja Kondase keskus
Χ    Pärnu: põgenemine vanglast ja alpakafarm

Seekordne viiepäevane linnalaager koosneb erinevatest väljasõitudest Õpilasreiside populaarseimate reisiprogrammide vahel kaunitesse Eesti linnadesse nagu Tartu, Rakvere, Viljandi ja Pärnu. Iga päev on meid ootamas uued sihtkohad ja tegevused. Kõik päevad on väga erinevad, täis uusi avastusi ja õppetunde. 

 

Iga päev algab laagripäev Tallinna kesklinnas Balti jaamas kogunemisega bussi, misjärel võtame suuna vastavale päevale planeeritud Õpilasreisile. See on ainulaadne võimalus teha nädalaga kaasa meie kõige ägedamates reisiprogrammides, avardada oma maailmapilti ja saada hindamatuid uusi elamusi ja teadmisi!

 • ESMASPÄEV, 19.10 – TARTU – 49 €

Alustame päeva kogunemisega Balti jaamas, misjärel võtame suuna Tartu poole, kus ootab meid hommikupoolik Hullu Teadlase seltsis ning pärastlõuna Tartu ESCAPE põgenemistubades. Hullu Teadlase juhendamisel tutvume põneva keemia ja füüsika maailmaga, mille õppimine klassiruumist väljas inspireeriva juhendaja ja atmosfääriga on lastele kõike muud kui tüütu koolitöö. Tunniajane loeng koosneb suures osas ise otsimisest, katsetamisest ja avastamisest.

Kui kõigil suurest avastamisest kõhud tühjad, suundume Aparaaditehase poole, kus viskame pilgu peale Tartu tänavaid kaunistavale graffitile ja saame selle kohta ka üht-teist põnevat teada. See järel ootab meid lõunasöök Aparaadirestos.

Pärast kosutavat lõunasööki läheme ja paneme grupi koostöö oskused proovile ESCAPE põgenemistubades – valikus on Dracula, Asteroid, Disco, Pangarööv ja Vangla teematoad. Põgenemistoas on lastel vaja kasutada nii koolitarkusi, loogikat kui pingetaluvust, et uute sõpradega koostööna lahendada ülesandeid nulli tiksuva kella taustal. 

 • TEISIPÄEV, 20.10 – RAKVERE – 39 €

Kaunis sügiseses Rakveres külastame Eesti Politseimuuseumit ning läbime orienteeruvat laadi fotojahi.

Päeva esimeses pooles läheme Eesti Politseimuuseumisse, kus kehastutakse rollimängudes nii liikluspolitseinikuks kui ka kriminalistiks. Läbi praktiliste tegevuste asetame ennast uurija rolli ning peamaja väljapanekuga tutvudes on võimalik katsetada turvavöö stendi, mõõta reaktsioonikiirust, proovida joodikuprille, osaleda massirahutustes, koostada fotorobotit, tuvastada valeraha ja tutvuda spiooniseadmetega. Lisaks lahendame eriolukorda, kus kõigil on võimalik eriüksuslaseks kehastudes tiimidena kahjutuks teha kaksteist pahalast. Aeg on limiteeritud – ainult koostöö ning omavahelise suhtluse oskus kriisiolukorras viib sihile.

Peale lõunasööki läbime orienteeruvat laadi fotojahi läbi Rakvere ilusaimate ja põnevaimate objektide, õppides linna kohta palju uut ja arendades oma koostöö oskusi teiste laagrilistega.

 • KOLMAPÄEV, 21.10 – JUSSI LOODUSRADA – 32 €

Kolmas laagripäev viib meid Aegviidu-Kõrvemaa puhkealale õppima tundma loodust, loomi ja taimi matkates läbi omapäraste maastike koosluse Jussi loodusrajal.

Jussi loodusrada on äärmiselt vaheldusrikka maastiku ja loodusega üles-alla mööda kuue Jussi järvede äärde jäävaid voori kulgev rada, mis oma väga vahelduva pinnamoe ja erinevate metsatüüpidega on ideaalseks Eesti looduse ilu ja mitmekesisuse tutvustajaks. Loodusrajal asub ka Eestis ainulaadne looduskooslus Jussi nõmm, mis on tekkinud Nõukogude Armee tegevusest tingitud korduvate põlengute tagajärjel. Grupile on korraldatud põnev meeskonnatööd arendav orienteerumine, mis õpetab noori paremini loodust tundma.

Pärast orienteerumist peatume tunnikeseks lõkkeplatsil, kus peame keha kinnituseks mõnusa pikniku koos lõkkevorstide küpsetamise ja koos muljetamisega. Päev on väga lustlik ja erinevaid täis mänge ning elamusi.

 • NELJAPÄEV, 22.10 – VILJANDI – 49 €

Neljandal päeval suundume Viljandisse, kus külastame Castle meelelahutuskeskuse põgenemistubasid ja Kondase keskust, kus paneme ka enda oskused proovile.

Kondase keskus on muuseum, kus tegeletakse autsaiderkunsti ja professionaalse kunstiga. Meie grupile toimub seal põnev kleepsu töötuba. Kleepsude tegemise kultuur on osa tänavakunstist ning kõik lapsed saavad pärast enda tehtud kleepsud koju kaasa.

Päeva teises pooles külastame Castle meelelahutuskeskuse põgenemistubasid, kus pannakse proovile õpilaste meeskonnatöö oskused. Põgenemistoad on seiklusrikkad ja adrenaliinirohked ruumid, kust mängijad peavad ühe tunni jooksul välja pääsema pannes kokku puslesid, nuputades mõistatusi ja lahendades müsteeriume. Päevast ei puudu ka lõunasöök ning hariv jalutuskäik lossimägedes ja rippsillal.

 • REEDE, 23.10 – PÄRNU – 55 €

Viiendal ja viimasel laagri päeval läheme suvepealinna. Pärnus saame kogeda kolme tunni pikkust põgenemist vanglast koos eriefektide, näitlejate ja põnevate stsenaariumitega. See on äärmiselt põnev programm, mis on ühelt poolt mänguline ja adrenaliinirohke, kuid teisalt paneb grupp proovile oma koostööoskused ja saab uusi teadmisi vanglaelu kohta üldiselt.

Pärast pikka ja emotsioonide küllast põgenemist sööme lõunat Pärnu kesklinnas ning seejärel lükkame oma nunnumeetrid lakke Alpakafarmis.

Eesti suurimas alpakafarmis on teil võimalik lähemalt tuttavaks saada Lõuna-Ameerika kameliidide alpakadega. Lisaks saame sõbruneda Kameruni kääbuskitsedega, Ouessanti minilammastega ja näha angoora küülikuid. Giidi abil kuuleme põnevaid lugusid nende mõnusate loomade elust.

OSALEDES:

kolmel laagripäeval -5% soodustust

neljal laagripäeval -10% soodustust

viiel laagripäeval -15% soodustust

Lisasoodustus koos registreerivatele sõpradele ja õdedele/vendadele!

Tänu meie lõbusatele ja aktiivsetele tegevustele on iga laagripäev erinev ja iga päevaga õpime midagi uut ja huvitavat. Lapsed saavad laagris uusi oskuseid ja teadmisi ning palju uusi sõpru. Laagrit viivad läbi meie noored ja toredad, aastatepikkuse kogemusega reisisaatjad.

Alustame linnalaagriga hommikuti kell 9.00 Tallinna kesklinnas, Balti jaamas ning lõpetame päeva seal samas, kus kogunesime. Laagri päevad lõppevad erinevatel aegadel olenevalt meie tagasi jõudmise aegadest. Täpsem info kellaaegade kohta ilmub ajakavas, mille saadame registreerinutele. Pakume kõikidel päevadel lastele sooja lõunat ja turvalist, toredat olemist.

 

Hinna sisse kuulub kõikide külastavate kohtade piletid, transport ja soe toit. Igal laagripäeval palume lastel võtta kaasa enda jook.

Õpilasreiside sügislaagris on võimalik osaleda ka vaid valitud päevadel. Soodushindu pakume alates kolmest laagripäevast!

 

Õpilasreiside sügislaagri hind osaledes viiel laagripäeval lapse kohta on 190 € (norm 224 €)

Ühe pere lastele ja koos registreerivatele sõpradele pakume soodushinda viiele päevale 175 €/laps

 

Kolme laagripäeva soodustus -5%
Nelja laagripäeva soodustus -10%
Viie laagripäeva soodustus -15%

 

 

Eriolukorra kehtestamisel tagastatakse laagri eest tasunud vanematele raha või viiakse sisse muudatusi laagris osalevate laste arvus. 

Registreeri juba täna!

Registreeri

Registreeri kohe, sest laagrikohtade arv on piiratud!

 

Eriolukorra kehtestamisel tagastatakse laagri eest tasunud vanematele raha või viiakse sisse muudatusi laagris osalevate laste arvus.
Õpilasreisidel on õigus laagripäev tühistada, kui sõidul osalejaid on vähem kui 20. Sellisel juhul pakume väljasõidule alternatiivi teise päeva näol või tagastame makstud summa.

VAREM TOIMUNUD LINNALAAGRID:

ÕPILASREISIDE ÜMBERMAAILMAREIS

27.-31. JUULI 2020

Asukoht: Müstika Stuudio, Tatari 64, Tallinn

Õpilasreisid kutsub uudishimulikke ja reisida armastavaid lapsi meie linnalaagrisse saama osa justkui ümbermaailmareisist, mis viib meid tutvuma erinevate kultuuride, nende köökide ja tavadega. Linnalaager leiab aset 27.-31. juulil Tallinnas ja registreeruma ootame lapsi vanuses 7-13 aastat. Laagri tegevusi ja mänge viivad läbi meie noored ja aktiivsed reisisaatjad ning eri maid tutvustavad asjasse pühendunud külalised.

 

Eriline laagripaik Tallinna kesklinnas asuvas Müstika Stuudios  pakub endas kõiki võimalusi, et tunda end kui tõeline maailmarändur, kes viibib iga päev erinevas maailmajaos – laagrilisi võtavad vastu dekoreeritud ruumid, kostümeeritud laagrijuhendajad, kaugelt maalt pärit külalised ja eksootilised maitseelamused.

 

Viiepäevases linnalaagris õpime nelja erineva maa kultuuride kohta: Malawi (Aafrika), Hispaania, India ja Ameerika Ühendriigid. Iga päev õpime erineva maa kohta ja viimasel laagripäeval ootame lapsevanemaid osa saama meie õpitust- lapsed esitavad oma õpitud tantse, mänge, esitlusi ja näidendeid. 

 • MALAWI (Aafrika)

Aafrika, täpsemalt Malawi, kohta kuuleme põnevaid lugusid vabatahtlikuna loomade rehabilitatsioonikeskuses tööd teinud noorelt, kes lisaks korokodillide eest põgenemisele ja maitsvate kohalike söökide tegemisele seal veel palju muud põnevat õppis. Lastega jagab ta õpitud teadmisi loodusest, loomadest ja vastutustundlikkust reisimisest ning jutustab haaravaid lugusid elust ühes maailma kõige vaesematest riikidest. Päevast ei puudu ka toredad kohalikud mängud ja meisterdamised.

 • AMEERIKA ÜHENDRIIGID

USA-d tutvustaval päeval saame teada huvitavaid fakte Ameerika Ühendriikide kohta, õpime inglise keelt, mängime läbi 4. juuli pidustused ja peame tänupühi. Mõtiskleme, mis on Ameerika unelm, kes seda püüdma suundunud on ja miks. Päeva lõpus arutame lastega, mida uut ja põnevat nad teada said ning meisterdame Ameerika Ühendriikide lipu.

 • HISPAANIA

Hispaania päeval õpime tantsima Andaluusia rahvatantsu flamenkot, õpime tutvustama ennast hispaania keeles, räägime Hispaaniaga tihedalt seotud inimestega, saame teadmisi Hispaania ajaloost ja kuulame Hispaania muusikat. Räägime mereröövlitest ja hispaanlaste võitlusest tänapäeva piraatidega. Päevakavasse on planeeritud ka põnev ja kaasahaarav orienteerumisel ja ülesannete lahendamisel põhinev aardejaht.

 • INDIA

India kohta saame põnevaid teadmisi neljandal laagripäeval, kus kuuleme huvitavaid lugusid Indiat mitmeid kordi külastanud 20-aastase staažiga joogaõpetajalt, kes on läbi rännanud peaaegu kogu India. Õpime ka ise joogat ja tutvume hindu filmimaailma ehk Bollywoodiga ning teeme proovi ka ise ühe Bollywoodi lühifilmi tegemisega.

Viimasel laagripäeval valmistame ette esitlused ja etteasted, mida õhtul vanematele laagris õpitu kohta esitada. Pidulikult laagri lõpetamiselt ei puudu ka tort ega muud üllatused.

Igal laagripäeval valmistame lastega koos lõunasöögi, mis on kohane sellel päeval õpitud maale – nii saavad lapsed lisaks kultuurile aimu ka erinevate maade maitsetest ja kokakunstist. Lisaks on päevad täis mänge, viktoriine ja erinevaid võistlusi, et õppimine ja uute teadmiste omandamine võimalikult lõbus oleks. 

Alustame oma päevi hommikul kell 9.00 ja lõpetame kell 16.00. Iga laagripäev kestab 7 tundi ja iga tund on väga tegusalt sisustatud. Viimasel päeval ootame vanemaid laagriplatsile juba kell 15.00, et saada osa laste ettevalmistatud etteastetest ja et üheskoos laager kokku võtta ning ilus punkt panna.

Laagritasu sees on lõunasöögi tegemiseks vajalikud toiduained, meisterdamiseks ja mängudeks vajalikud vahendid ning koht, kus laagripäeva veeta. Lastel hoiavad silma peal ja laagrit viivad läbi meie aastatepikkuse kogemusega reisisaatjad.

 

Märgi “Osalen” Õpilasreiside Facebooki ürituse lehel ja ole kursis jooksva lisainfoga!

 

Õpilasreiside ümbermaailmareisi laagri hind lapse kohta on 130 €

Ühe pere lastele ja koos registreerivatele sõpradele pakume soodushinda 115 €/laps

Registreerime lõppenud

ÕPILASREISIDE LINNALAAGER

10.-13. AUGUST 2020

Asukoht: Erinevad kohtumise kohad Tallinna kesklinnas vastavalt laagrikavale

Neli päeva kestev klassikaline linnalaager leiab aset 10.-13. augustil 2020 Tallinnas. Õpilasreiside linnalaagrisse ootame kõiki lõbusaid ja aktiivseid noori vanuses 7-13 aastat, et veeta üheskoos üks meeldejääv ja aktiivne laagrinädal!

Neljapäevases linnalaagris arendame väga olulisi oskusi ja kogume teadmisi erinevatest valdkondadest:

 • I PÄEV – KIIRUS JA OSAVUS

Vanalinnas orienteerudes arendame oma oskust anda selgeid juhiseid ja leida kaaslastega ühine keel, et üheskoos olla kiireim ja osavaim tiim. Orienteerumise käigus saadakse mängulise fotojahi kaudu ka teadmisi Tallinna vanalinnast ja selle  ajaloolistest hoonetest. Päeva teises pooles külastame Tallinna politseid, kus saame näha eriüksuse varustust, tugevamad saavad kilpigi käes hoida ja eriüksuse varustust selga proovida. Lisaks sellele tutvume ka politseipatrulli varustuse ning töökorraldusega ning vaatame üle politseisõidukid, kuulame nende sireene ja tutvume seadmetega, mida me tavalistes sõiduautodes ei näe. Saame istuda ka politseibussi kongis ja kui eriti veab, teeme tutvust politseis tööl oleva äärmiselt intelligentse koeraga. Stroomi ranna pargis mängime läbi erinevaid politseiteemalisi mänge, lahendame kuritegusid ja koostame kirjelduse põhjal kaaslastest fotorobotit.

 • II PÄEV – MEESKONNATÖÖ

Tutvume Lahemaa rahvuspargis asuva kaluriküla Käsmuga, kohalike vaatamisväärsustega ning saame veelkord arendada oma meeskonnatöö oskuseid. Sel korral harjutame oma tiimitöö oskusi Käsmu põnevas aardejahi maastikumängus, kus on oluline arvestada oma tiimikaaslastega, olla ülimalt tähelepanelik ning kasvatada oma sportlikku vastupidavust. Aardejahi käigus õpime muuhulgas kasutama kaarti ja saame teada, kuidas kasutada maastikul liikumisel kompassi.

 • III PÄEV – ETTEVÕTLIKKUS

Suurettevõttel G4S-il külas käies näeme, kuidas käib töö suurtes firmades ja mida on selleks vaja teha, et üks ettevõte hästi funktsioneeriks. Päeva teises osas toimuvas töötoas õpime, mis on idufirmad ja muud ettevõtte tüübid. Praktilises osas mõtleme gruppidena välja äriideid, määrame kindlaks oma toote või teenuse tarbijate rühma ning koostame prototüüpe. Teistele gruppidele oma ideid tutvustades õpime, kuidas oma ideed müüa ja edukalt esitleda.

 • IV PÄEV – ELLUJÄÄMISÕPE

Kahjuks kaob igal aastal metsa nii lapsi kui ka täiskasvanuid – et selleks olukorraks valmis olla õpime, kuidas metsas ellu jääda. Metsas olles õpime vastupidavust, kannatlikkust, loodusteadlikkust, kuidas tuld teha ja lõkkel süüa valmistada ning igasuguseid muid klassikalisi ellujäämisnippe. Sellise õppe läbinud noortel tõuseb enesekindlus ja tekib turvatunne ning kaovad hirmud metsa ja looduse ees. Lisaks toimub metsas ka laagri lõpetamine koos selle juurde kuuluva diplomite üleandmise tseremoonia ja koogi söömisega.

Tänu meie lõbusatele ja aktiivsetele tegevustele on iga laagripäev erinev ja iga päevaga õpime midagi uut ja huvitavat. Lapsed saavad laagris uusi oskuseid ja teadmisi, palju uusi sõpru ning lahedad mälestused kogu eluks. Laagrit viivad läbi meie noored ja toredad reisisaatjad. 

Alustame oma laagrit hommikul kell 9.00 kokkulepitud kohas ning lõpetame päeva kell 16.00. Iga laagri päev kestab 7 tundi ja iga tund on väga tegusalt sisustatud. Samuti pakume kõikidel päevadel lastele sooja lõunat ja kosutavat õhtuoodet. 

Laagritasu sisse kuulub kõikide külastavate kohtade piletid, transport ja soe toit. Igal laagripäeval palume lastel võtta kaasa enda jook.

 

Märgi “Osalen” Õpilasreiside Facebooki ürituse lehel ja ole kursis jooksva lisainfoga!

 

Õpilasreiside linnalaagri hind lapse kohta on 115 €

Ühe pere lastele ja koos registreerivatele sõpradele pakume soodushinda 105 €/laps

Registreerimine lõppenud

ÕPILASREISIDE LINNALAAGER 2020 SUVEL