Linnalaagrid 2021

Õpilasreisid kutsub kõiki noori vanuses 7-16 osalema sellel suvel juulis ja augustis toimuvates lõbusates linnalaagrites, mis viivad meid vahvatesse paikadesse ja reisima läbi Õpilasreiside populaarseimate klassireiside!

Suvisele koolivaheajale oleme planeerinud mitmeid põnevaid linnalaagreid Tallinnas, mille sisu on loodud vastavalt seniste laagrilaste lemmiktegevustele ja -sihtkohtadele. Laagrisse kutsume kõiki uusi ja vanu tuttavaid, kellele meeldib palju avastada, mängida, uusi sõpru leida ja huvitavaid teadmisi saada. Registreerima ootame kõiki toredaid ja aktiivseid 7-16 aastaseid noori. 

 

Vali kuupäevad ja tutvu vastava laagriprogrammiga lähemalt!

ÕPILASREISIDE VÄLJASÕITUDE LINNALAAGER

9.-13. AUGUST 2021

Asukoht: algus Tallinn, väljasõidud erinevatesse Eesti piirkondadesse

Hind al 45 €/päev

 

ÜLEVAADE:

Χ    Palamuse muuseum ja Elistvere loomapark
Χ    Matk kummituste saarel Aegnal
Χ   Pärnu fotojaht ja Valgeranna seikluspark
Χ   Lahemaa: kummituslood ja aardejaht mõisates
Χ    Järva-Jaani vanatehnika varjupaik ja tuletõrjemuuseum

Õpilasreiside teine suvine linnalaager leiab aset 9.-13. augustil ning hõlmab endas väljasõite erinevatesse Eestimaa paikadesse. Laagrisse ootame 7-16 aastaseid lustlikuid lapsi, kes soovivad veeta viis lõbusat päeva Õpilasreisidega Eestimaad avastades.

Seekordne linnalaager saab olema Õpilasreiside kuues linnalaager ja kolmas väljasõitude laager. Sügiseses linnalaagris selgus, kui väga lastele meeldib üheskoos bussis aega veeta, erinevaid kohti avastada ja ringi seigelda. Väljasõitudega linnalaager pakub noortele palju põnevust ja ootusärevust, sest iga päev külastame erinevaid Eestimaa kohti nagu Jõgevamaa, Aegna saar, Pärnumaa, Lahemaa ja Järvamaa ning võtame ette erinevaid huvitavaid tegevusi. Laager on eriline selle poolest, et osaleda saad vabalt valitud programmis – olgu see ühel, kahel või kõigil viiel laagripäeval.

Et bussisõit kiiremini ja lõbusamalt kulgeks, on plaanis hulgaliselt kaasahaaravaid mänge, mida bussis üheskoos mängime – loomulikult turvavööga kinnitatult ja ohutusreeglitest kinni pidades.

  • ESMASPÄEV, 9.08 – PALAMUSE MUUSEUM JA ELISTVERE LOOMAPARK – 48 €

Esimesel laagripäeval sõidame Jõgevamaale Palamusele, kus külastame Oskar Lutsu sünnikodu muuseumikompleksi, mis pakub noortele lisaks põnevatele interaktiivsetele lahendustele ka käte külge panemise võimalust. Lisaks sellele on meile broneeritud põnev programm „Vana-aja koolitund”, kus lastele antakse ülevaade kooliskäimisest Oskar Lutsu kooliajal ja nad saavad osa rehkendamis- lugemis ning laulmisetunnist. Iga laps kirjutab endale mälestuseks sule ja tindiga tunnistuse. Seejärel suundume Juulamõisa pärimuskohvikusse soojale lõunale. Päeva teises pooles külastame Elistvere loomaparki, kus kogenud giidi juhtimisel tutvume peamiselt Eesti metsades elavate loomadega ja nende elukeskkonnaga.

  • TEISIPÄEV, 10.08 – AEGNA – 45 €

Teine laagripäev algab kõigile teistmoodi. Hommikul kohtume kõigiga sadamas, kust väljub reisilaev, millega sõidame üheskoos kummituste saarele Aegnale. Pärast tunniajast meresõitu maabume Aegna sadamas, kus ootab meid ees põnev matk, mille jooksul vaatame üle kõige huvitavamad ajaloohõngulised paigad saarel ja kuuleme põnevaid lugusid Aegna vaimudest. Vaatame üle Eesti kõige tihedamalt asetseva kivikülvi, kus asetseb 23 kaitsealust rändrahnu ning kuuleme lugu Tulekivist, heidame pilgu ka saare omapärasele surnuaiale. Lisaks tutvume Aegna kivilabürindiga, Flora ohvitseride kasiinoga, suure garnisoni sööklaga ja võimsate militaarobjektidega. Rannas mängime meeleolukaid meeskonnatööd arendavaid mänge. Lõunaks sööme sooja suppi ja kooki. Seikluslik päev on täis huvitavaid avastamisi, uusi teadmisi ja palju mängimist.

  • KOLMAPÄEV, 11.08 – PÄRNU JA VALGERANNA – 45 €

Seikluslik päev viib meid Pärnusse tutvuma Pärnu linna ja sealsete paikadega põneva ja meeskondlikku fotojahi läbi. Selleks, et olla kiireim meeskond, tuleb osata lugeda kaarti, olla operatiivne ja hoida silmad lahti, et õige objekti juures punkte toov pilt teha. Peale väsitavat fotojahti sööme lõunat Pärnu linnas ning seejärel võtame suuna Valgeranna poole. Mereäärses seikluspargis Pärnu lahe ääres on kuuel kõrgrajal võimalik vallutada kõrgusi, hüpata võrkudesse, liuelda maa ja taeva vahel ning teha palju muud eneseületuslikku ja toredat.

  • NELJAPÄEV, 12.08 – LAHEMAA MÕISAD – 47 €

Neljandal laagripäeval suundume avastama imeilusat Lahemaad. Esimesena vaatame üle Baltimaade kõige väiksema säilinud keskaegse kaitseehitise, Kiiu vasallilinnuse ehk Kiiu torni. Peale tornikülastust võtame suuna kõhedust tekitavasse, ent suursuguselt mõjuvana Kolga mõisa ja mõisakompleksi, mille külastust rikastab äärmiselt kaasahaarav legendituur ja kummituslood. Päeva teises pooles suundume Sagadi mõisa, kus tüüpilise giidiekskursiooni asemel tutvume mõisa aaretega läbi seiklusliku võistlusmängu, mis paneb proovile nii teadmised, tähelepanuvõime kui ka osavuse. Paljastame mõisa endiste omanike saladused, mõõdame pargi kõrgeima puu, piilume mikromaailma ja viinakeldrisse ja palju muud. Päeva keskel sööme üheskoos sooja lõunat.

  • REEDE, 13.08 – JÄRVA-JAANI – 50 €

Viimasel laagri päeval võtame suuna Järvamaale Järva-Jaani vanatehnika varjupaika ja tuletõrjemuuseumisse. Esimesena külastame tuletõrjemuuseumit ja saame osa ülimalt olulisest tuleohutuse koolitusest koos demonstratsioonidega ja võimalusega ka ise tulekustutust proovida. On väga tähtis, et iga laps saaks juba varajases eas teada tuleohutusest. Peale õpetlikku koolitust sööme lõunat ning seejärel suundume vanatehnika varjupaika, kus vanade ühistranspordi masinate, busside, sõiduautode, iseehitatud või muudetud sõidukite, veoautode, põllutehnika ja paljude teiste masinate vahel saavad lapsed mängida mälumängu ja orienteeruda. 

Tänu meie lõbusatele ja aktiivsetele tegevustele on iga laagripäev erinev ja pidevalt õpime midagi uut ja huvitavat. Lapsed saavad laagris uusi oskuseid ja teadmisi, palju uusi sõpru ning lahedad mälestused kogu eluks. Laagrit viivad läbi meie noored ja kogenud reisisaatjad. 

 

 

Alustame laagrit hommikuti kell 9.00 Balti jaamas ning lõpetame päeva seal samas, kus kogunesime. Laagripäevad lõppevad erinevatel aegadel, olenevalt meie tagasi jõudmise aegadest. Täpsem info kellaaegade kohta ilmub ajakavas. 

Laagritasu sisse kuulub kõikide külastavate kohtade piletid, transport ja soe toit. Igal laagripäeval palume lastel võtta kaasa õpilaspilet, ühistranspordikaart ja enda jook.

 

 

Õpilasreiside väljasõitude linnalaagri hind lapse kohta on 200 € (norm 240€)

Ühe pere lastele ja koos registreerivatele sõpradele pakume soodushinda 188 €/laps

Väljasõitude linnalaagris on võimalik osaleda ka vaid valitud päevadel (sel juhul vaata hindu päevakirjelduses).

Eriolukorra kehtestamisel tagastatakse laagri eest tasunud vanematele raha või viiakse sisse muudatusi laagris osalevate laste arvus. 

Registreeri juba täna!

ÕPILASREISIDE SUVINE LINNALAAGER

Kohad täis!

26.-30. juuli 2021

Asukoht: Tallinn

Hind 140 (€ (125 €*)

 

ÜLEVAADE LAAGRI TEEMADEST:

Χ    Keskkond ja taaskasutus
Χ    Hiina kultuur
Χ   Riigikaitse
Χ   Kunst
Χ    Meeskonnatöö

Viiepäevane klassikaline linnalaager pakub unustamatuid mälestusi, uusi sõpru ja teadmisi. Igal päeval Balti jaamast alguse saavas linnalaagris arendame väga olulisi oskusi ja kogume teadmisi erinevatest valdkondadest:

  • ESMASPÄEV, 26.07 – KESKKOND JA TAASKASUTUS

Külastame Uuskasutuskeskust ja poe sorteerimiskeskust, kus kasutatud asjad leiavad uue elu. Õpime, mis on tarbimisring, ökoloogiline jalajälg ja vastutustundlik tarbimine. Teeme vahet taas- ja uuskasutusel. Osaleme ka ise väikestviisi maailmapäästmises – igaüks saab anda vanale esemele uudse ja omanäolise vormi ning seeläbi panustada uuskasutusse. Linnas ringi käies õpime märkama prügi ning viime läbi mängulise võistluse, mille tulemusena selgub, millist liiki prügi leidub kõige rohkem ning kuidas see meid ohustada võib. Saame teada, mis saab prügist, kui see maha visata – kuidas ja kuhu see jõuab?

  • TEISIPÄEV, 27.07 – HIINA KULTUUR

Eksootilisi avastusi ja unikaalseid kogemusi täis teine laagripäev viib meid Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituuti Hiina kultuuri töötubadesse. Saame osa neljast eriilmelisest Hiina riiki tutvustavast töötoast. Kirevat hiina kultuuri ja elu tutvustab meile Hiinas elanud eestlane Anete Elken, kelle abiga õpime ära ka mõne olulisema hiinakeelse sõna ja väljendi. Hiina kalligraafia 书法 töötoas õpime hiina õpetaja juhendamisel kalligraafia alustõdesid ning proovime kirjutada lihtsamaid hiina kirjamärke. Meisterdame ka hiina laternaid  灯笼, mis kaunistavad tähtpäevade ja festivalide ajal hiinlaste kodusid ning saame kodukaunistused endaga koju kaasa. Wushu 武术 ehk kungfu töötoas õpime kogenud treeneriga pea kolme tuhande aasta pikkuse ajalooga wushu baasliigutusi ja tehnikaid.

  • KOLMAPÄEV, 28.07 – RIIGIKAITSE

Sõidame bussiga Lääne-Virumaale Tapa linna, kus tegutseb Tapa suurtükiväepataljon ehk Kaitseväe kaudtulealaste oskuste ja teadmiste keskus. Meid ootab ees äärmiselt huvitav ekskursioon 1. jalaväebrigaadi suurel territooriumil, kus lisaks üldteadmiste omandamisele Kaitseväest saame näha erinevat tehnikat ja relvi, tutvuda ajateenijate kasarmu ning teenistuseluga ja loomulikult küsida palju huvitavaid küsimusi kaitseväelastelt. Tõeliste sõdurite kombel sööme kosutava lõunasöögi pataljoni sööklas. Tagasiteel Tallinnasse külastame Eesti kõige kõrgemat looduslikku juga, 8 meetri kõrgust Jägala juga.

  • NELJAPÄEV, 29.07 – KUNST

Tallinnas asuv Telliskivi Loomelinnak on tuntud oma värvikirevuse, hubase ja moodsa linnaruumi ning boheemlasliku alternatiivsuse poolest. Orienteerumislaadses fotojahi mängus tutvume selle ägeda asumi tuntuimate ja salajasemate paikadega läbi Telliskivile iseloomulike tänavakunsti taieste otsimise ja uurimisega. Räägime ka tänavakunsti tekkeloost, kuulsaimatest kunstnikest ja teostest ning loome iseenda grafiti tagi ehk grafiti stiilis logo. Sööme kosutava lõunasöögi Telliskivi südames ning suundume siis vanalinna, kus külastame Eesti vanimat, 19. sajandist pärit, kohvikut Maiasmokk ning tutvume veel ühe omapärase kunstistiiliga. Nimelt ootab meid ees eriti magus kunstitund – igaüks saab maalida martsipanist kujukese ning selle siis endaga koju kaasa võtta.

  • REEDE, 30.07 – MEESKONNATÖÖ

Sõidame hommikul bussiga Vaela külla Harjumaal, kus veedame lõbusa päeva sportides ja mängides. Kogu päeva vältel toimuvad meeleolukad ja vahvad ühistegevused, mis on üheltpoolt lõbusad, kuid teisalt arendavad lastes olulisi sotsiaalseid, füüsilisi ja meeskondlikke oskusi. Värskendaval matkal Vaela terviserajal vaatleme loodust ja õpime tähtsamaid ellujäämisnippe metsas hakkama saamiseks. Erinevaid spordialasid tutvustavad ja õpetavad lastele spordialade professionaalid ning päeva jooksul võistlevad lapsed nii tiimides kui individuaalselt meeleolukates võistlusalades. Päeva ja mälestusterohke linnalaagri lõpetame pidulikult – kringli, vahvate kokkuvõtete ja diplomitega. 

Tänu meie lõbusatele ja aktiivsetele tegevustele on iga laagripäev erinev ja pidevalt õpime midagi uut ja huvitavat. Lapsed saavad laagris uusi oskuseid ja teadmisi, palju uusi sõpru ning lahedad mälestused kogu eluks. Laagrit viivad läbi meie noored ja kogenud reisisaatjad. 

 

Alustame oma laagrit hommikul kell 9.00 Balti jaamas ning lõpetame päeva kell 16.00. Iga laagri päev kestab 7 tundi ja iga tund on väga tegusalt sisustatud – lisaks loetletud sihtkohtadele ja tegevustele teeme kosutavaid mängu- ja virgutuspause, mille abil saavad laagrilastest sõbrad ja jäävad soojad mälestused kogu eluks. Samuti pakume kõikidel päevadel lastele sooja lõunat ja kosutavat õhtuoodet. 

 

Laagritasu sisse kuulub kõikide külastavate kohtade piletid, transport ja soe toit. Igal laagripäeval palume lastel võtta kaasa õpilaspilet, ühistranspordikaart ja enda jook.

 

 

Õpilasreiside linnalaagri hind lapse kohta on 140 €

*ühe pere lastele ja koos registreerivatele sõpradele pakume soodushinda 125 €/laps

Eriolukorra kehtestamisel tagastatakse laagri eest tasunud vanematele raha või viiakse sisse muudatusi laagris osalevate laste arvus. 

Registreeri juba täna!

Registreeri kohe, sest laagrikohtade arv on piiratud!

 

Eriolukorra kehtestamisel tagastatakse laagri eest tasunud vanematele raha või viiakse sisse muudatusi laagris osalevate laste arvus.
Õpilasreisidel on õigus laagripäev tühistada, kui sõidul osalejaid on vähem kui 20. Sellisel juhul pakume väljasõidule alternatiivi teise päeva näol või tagastame makstud summa.

VAREM TOIMUNUD LINNALAAGRID:

ÕPILASREISIDE SÜGISLAAGER

19.-23. OKTOOBER 2020

Asukoht: algus Tallinn, väljasõidud Tartusse, Rakverre, Jussi loodusrajale, Viljandisse ja Pärnusse

ÕPILASREISIDE LINNALAAGER

10.-13. AUGUST 2020

Asukoht: Erinevad kohtumise kohad Tallinna kesklinnas vastavalt laagrikavale

ÕPILASREISIDE ÜMBERMAAILMAREIS

27.-31. JUULI 2020

Asukoht: Müstika Stuudio, Tatari 64, Tallinn

ÕPILASREISIDE LINNALAAGRID SUVEL JA SÜGISEL 2020