UUS! Linnalaager sügisvaheajal 2021

Õpilasreisid kutsub kõiki noori vanuses 7-16 osalema oktoobrikuisel sügisvaheajal toimuvasse linnalaagrisse, mis viib meid vahvatesse paikadesse ja reisima läbi Õpilasreiside populaarseimate klassireiside!

ÕPILASREISIDE SÜGISLAAGER

25.-29. OKTOOBER 2021

Asukoht: algus Tallinn, väljasõidud erinevatesse Eesti piirkondadesse

Hind al 39 €/päev

 

ÜLEVAADE:

Χ    Tartu linn ja põgenemistoad
Χ    Järvamaa: alpakad, Piimandusmuuseum ja Paide vallimägi
Χ   Rakvere: suursugune linnus ja Viru raba
Χ   Haapsalu: fotojaht ja linnus
Χ   Pärnu: põgenemistoad ja Pernova loodusmaja

Järjekorras juba kuues Õpilasreiside linnalaager leiab aset sügisesel koolivaheajal ning hõlmab endas väljasõite erinevatesse Eestimaa paikadesse. Laagrisse ootame 7-16 aastaseid lustlikuid lapsi, kes soovivad veeta viis lõbusat päeva Õpilasreisidega Eestimaad avastades.

Eriti menukates väljasõitude linnalaagrites on selgunud, kui väga lastele meeldib üheskoos bussis aega veeta, erinevaid kohti avastada ja ringi seigelda. Väljasõitudega linnalaager pakub noortele palju põnevust ja ootusärevust, sest iga päev külastame erinevaid Eestimaa kohti nagu Tartu, Järvamaa, Rakvere, Haapsalu ja Pärnu ning võtame ette erinevaid huvitavaid tegevusi. Laager on eriline selle poolest, et osaleda saad vabalt valitud programmis – olgu see ühel, kahel või kõigil viiel laagripäeval.

Et bussisõit kiiremini ja lõbusamalt kulgeks, on plaanis hulgaliselt kaasahaaravaid mänge, mida bussis üheskoos mängime – loomulikult turvavööga kinnitatult ja ohutusreeglitest kinni pidades.

  • ESMASPÄEV, 25.10 – TARTU – 50 €

Alustame päeva kogunemisega Balti jaamas, misjärel võtame suuna Tartu poole. Tutvume tudengilinna tähtsaimate hoonete ja vaatamisväärsustega ning põnevate lugudega tänavakunstist, tudengi- ja igapäevaelust Eesti suuruselt teises linnas.

Lõunasöögiks suundume Tartu Telliskivisse ehk Aparaaditehasesse, kus samuti palju põnevat kuulda ja näha saab. Peale lõunasööki paneme grupi koostööoskused proovile ESCAPE põgenemistubades. Et eelmises laagris osutusid just põgenemistoad üli menukaks ja laste lemmikuteks, siis otsustasime ka seekordses linnalaagris põgenemistube külastada. Tubades on lastel vaja kasutada nii koolitarkusi, loogikat kui pingetaluvust, et uute sõpradega koostööna lahendada ülesandeid nulli tiksuva kella taustal.

  • TEISIPÄEV, 26.10 – JÄRVAMAA – 50 €

Teisel laagripäeval suundume Järvamaale, kus vaatame üle Paide Vallimäe ja mängime toredaid mänge, nunnutame armsaid alpakasid ning valmistame Eesti Piimandusmuuseumis ise jäätist.

Esimese peatuse teeme Paide Vallimäel, mis on paidelaste üks lemmikumaid jalutuskohti. Imetleme sealseid ordulinnuse varemeid ja Vallitorni ning mängime vahvaid mänge. Peale Paide külastust läheme Wile alpakafarmi, kus tutvume lahke pererahva abil pilvepehmete alpakate elu ja kommetega ning nende eriskummaliste loomade kasvatamise telgitagustega.

Seejärel võtame suuna Türile, kus sööme lõunat peale mida läheme Eesti Piimandusmuuseumisse jäätist valmistama – peale ekskursiooni Piimandusmuuseumis riietume meierei töötajateks ning õpime valmistama kodusel viisil jäätist. Programmi lõppedes saab isetehtud jäätisega suu magusaks.

  • KOLMAPÄEV, 27.10 – RAKVERE – 39 €

Kolmandal laagripäeval külastame keskaegset Rakvere linnust ning matkame Viru rabas. Päeva esimeses pooles satume 16. sajandi linnuse elu-olu kujutavasse teemaparki, kus saab veeta põneva päeva kehastudes ümber rüütliteks ja sõjameesteks, külastades piinakambrit, surmatuba, põrgut ning saades palju uusi teadmisi kesk- ja varauusaegsete inimeste elu kohta.

Peale linnusega tutvumist vaatame üle ka Rakvere sümboli Tarva skulptuuri, ning seejärel suundume lõunat sööma. Päeva teises pooles külastame imeilusat kevadist Viru raba. Viru raba on üks Eesti kauneim ja külastatuim raba, kus saab jalutada mööda laudteele rajatud 3,5 kilomeetri pikkust õpperada läbi maalilise kõrgsoomaastiku. Näeme hulgaliselt laukaid, älveid ja turbalasundeid ning ronime õpperaja keskel asuvasse vaatetorni.

  • NELJAPÄEV, 28.10 – HAAPSALU – 45 €

Neljandal päeval suundume kaunisse kuurortlinna Haapsallu, kus tutvume linna põhiliste vaatamisväärsuste ja muuseumitega lastele kõige põnevamal viisil, milleks on fotojaht. Samuti külastame uuenduskuuri läbinud Haapsalu linnust.

Mängulises fotojahis orienteerume kaardi abil läbi Haapsalu tähtsaimate vaatamisväärsuste mere ääres ja vanalinnas, mis võimaldab näha maalilist ja romantilist mereäärset linnakest põneval moel. Fotojaht on hea viis, kuidas muuta linnatuur ja uute teadmiste kogumine lõbusaks tegevuseks.

Sööme kosutava lõunasöögi ning suundume siis Haapsalu linnusesse, kus meid ootab ees programm “Eluolu keskajal”. Suursuguses linnuses saame keskaegset elukeskkonda näha ja kogeda nii tavapärases kui tegevuslik-mängulises vormis. Linnuseruumide hämaras õhkkonnas ootab meid põnev avastusretk, mida vürtsitavad huvitavad lood keskaegsest elus linnuses.

  • REEDE, 29.10 – PÄRNU – 52 €

Viiendal ja viimasel laagri päeval läheme suvepealinna, kus külastame Pernova loodusmaja ja linnalaagrile lõpetuseks on kirsiks tordil põgenemine Pärnu põgenemistubades.

Esimese külastusena ootab meid ees unikaalse arhitektuuriga Pernova loodusmaja, mis jutustab lugusid kodukoha ja laiema maailma looduse elurikkusest. Saame osa imelisest loodusrännakust läbi loodusmaja ja tõstame seeläbi laste loodusteadlikkust. Külastame ka seal asuvat kerakino, kus saab 360° ekraanivaate abil rännata Universumi sügavustes, lennata ookeani kohal ja sukelduda vee alla.

Peale loodusrännakut ootab meid ees lõunasöök ning seejärel suundumegi kauaoodatud Pärnu põgenemistubadesse. Nõukogudeaegses pommivarjendis asuvad meeli haaravad põgenemistoad, kust on aega üks tund, et põgeneda toast kella armutu tiksumise saatel.

Tänu meie lõbusatele ja aktiivsetele tegevustele on iga laagripäev erinev ja pidevalt õpime midagi uut ja huvitavat. Lapsed saavad laagris uusi oskuseid ja teadmisi, palju uusi sõpru ning lahedad mälestused kogu eluks. Laagrit viivad läbi meie noored ja kogenud reisisaatjad. 

 

 

Alustame laagrit hommikuti kell 9.00 Balti jaamas ning lõpetame päeva seal samas, kus kogunesime. Laagripäevad lõppevad erinevatel aegadel, olenevalt meie tagasi jõudmise aegadest. Täpsem info kellaaegade kohta ilmub ajakavas. 

Laagritasu sisse kuulub kõikide külastavate kohtade piletid, transport ja soe toit. Igal laagripäeval palume lastel võtta kaasa õpilaspilet, ühistranspordikaart ja enda jook.

 

 

Õpilasreiside väljasõitude linnalaagri hind lapse kohta on 200 € (norm 236€)

Ühe pere lastele ja koos registreerivatele sõpradele pakume soodushinda 188 €/laps

Väljasõitude linnalaagris on võimalik osaleda ka vaid valitud päevadel (sel juhul vaata hindu päevakirjelduses).

 

Kolme laagripäeva soodustus -5%

Nelja laagripäeva soodustus -10%

Viie laagripäeva soodustus -15%

 

Eriolukorra kehtestamisel tagastatakse laagri eest tasunud vanematele raha või viiakse sisse muudatusi laagris osalevate laste arvus. 

Registreeri juba täna!

Registreeri kohe, sest laagrikohtade arv on piiratud!

 

Eriolukorra kehtestamisel tagastatakse laagri eest tasunud vanematele raha või viiakse sisse muudatusi laagris osalevate laste arvus.
Õpilasreisidel on õigus laagripäev tühistada, kui sõidul osalejaid on vähem kui 20. Sellisel juhul pakume väljasõidule alternatiivi teise päeva näol või tagastame makstud summa.

VAREM TOIMUNUD LINNALAAGRID:

ÕPILASREISIDE VÄLJASÕITUDE LINNALAAGER

9.-13. AUGUST 2021

Asukoht: algus Tallinn, väljasõidud Palamusele, Elistverre, Aegna saarele, Pärnusse, Kolgale, Sagadile ja Järva-Jaani

ÕPILASREISIDE LINNALAAGER

26.-30. JUULI 2021

Asukoht ja tegevused: Tallinna kesklinn, Uuskasutuskeskuse külastus, Hiina kultuuri töötoad Tallinna Ülikoolis, Tapa sõjaväelinnak, Telliskivi loomelinnak, Maiasmoka martsipanituba, spordipäev Vaela külas

ÕPILASREISIDE SÜGISLAAGER

19.-23. OKTOOBER 2020

Asukoht: algus Tallinn, väljasõidud Tartusse, Rakverre, Jussi loodusrajale, Viljandisse ja Pärnusse

ÕPILASREISIDE LINNALAAGER

10.-13. AUGUST 2020

Asukohad ja tegevused: Tallinna kesklinn, fotojaht vanalinnas, Politseiprefektuur, Käsmu aardejaht, G4S tööga tutvumine, ettevõtlustund Hektori konteinerhotellis, ellujäämisõpe Männiku karjääris

ÕPILASREISIDE ÜMBERMAAILMAREIS

27.-31. JUULI 2020

Asukoht ja tegevused: Müstika Stuudio, Tatari 64, Tallinn
Erinevate riikide kultuuri õpe

ÕPILASREISIDE LINNALAAGRID SUVEL JA SÜGISEL 2020