Õpilasreiside legendaarsed linnalaagrid tulevad taas! Kaks ülipõnevat laagrinädalat leiavad aset 25.-29. juulil ja 8.-12. augustil 2022. Tee oma laagrivalik ja registreeri kohe, sest kohtade arv on piiratud!

Liigu vahelehtede abil huvipakkuva laagrikirjelduse juurde ja tutvu täpsemalt!

Ootame linnalaagrisse 25.-29. juulil 2022 kõiki õpihimulisi ja aktiivseid noori vanuses 7-14, et veeta üheskoos üks meeldejääv ja seiklusrohke laagrinädal!

Kõik laagripäevad saavad alguse Tallinnast, Balti jaamast kell 9.00 ja kestavad kuni 16.00. Linnalaager arendab olulisi oskuseid ning kogume uusi teadmisi erinevatest valdkondadest:

  • I PÄEV – KUNSTILEMBELINE KADRIORG

Linnalaagri esimesel päeval teeme tutvust maalilise Kadrioruga, mis on koduks lausa kolmele kunstimuuseumile, aga ka suursugusele Kadrioru lossile, roosiaiale ning isegi presidendi kantseleile. Kadrioru võlusid ja ajalugu avastame päeva jooksul läbi seiklusliku fotojahi, mis aitab meil üles leida selle kauni linnaosa tõelised pärlid. Seejärel astume kunstimaailma: Kadrioru Kunstimuuseumis õpime läbi muuseumijooga maalidel detaile märkama, tutvume värvivalikute tagamaadega ning mõistagi astume ka ise kunstniku rolli. Samuti saame uusi põnevaid teadmisi Kunstimuuseumi pesaks oleva uhke Kadrioru lossi kohta, mis on varem koduks olnud Eesti vabariigi presidendile.

 

  • II PÄEV – FÜÜSIKASEADUSTE KIRJU MAAILM

Linnalaagri teisel päeval arendame loogikat ja taiplikkust: sukeldume füüsika- ja loodusseaduste põnevasse maailma ning paneme need läbi erinevate eksperimentide ka ise proovile. Šnelli tiigi ääres paneme püsti omaenda isikliku füüsikalabori ning asume katsetama. Et kõikidele oma küsimustele põhjalikud vastused saada, sõidame päeva teises pooles Energia Avastuskeskuse ekspertide juurde, kes teevad meile läbi teadusteatri kõik olulise selgeks kui seebivesi. Avastuskeskuses õpime ümbritsevat maailma tundma hoopis uue nurga alt, lisaks saame osa nii energia ülekande, välgu kui ka staatilise elektri peadpööritavatest demonstratsioonidest. Uutest kogemustest ja teadmistest pakatava laagripäeva lõpetame lõbusate meeskonnamängudega.

 

  • III PÄEV – PÕNEV PÄEV PÄÄSTEAMETIGA

Kolmas laagripäev viib meid külla Päästeametile. Saame oma silmaga näha, kuidas näeb välja ühe tuletõrjuja igapäevatöö, mis kuulub tema tulekindla varustuse hulka ja kuidas tuletõrjujad end päästetööks valmis panevad, kui arvel on iga minut. Lisaks kuuleme õpetlikke ning tõestisündinud lugusid päästerindelt. Räägime mõistagi üle ka tuleohutuse põhitõed ning õpime, kuidas käituda erinevates hädaolukordades ning liikuda suitsu täis ruumis. Õpetlikust laagripäevast ei puudu praktilised näpunäited ja võimalus tuletõrjeautot lähedalt vaadelda.

 

  • IV PÄEV –  SEIKLUSED SUURTÜKITORNIS JA KINOLINAL

Neljanda linnalaagri päeva seiklused algavad Kiek in de Kök kindlustemuuseumis. Rändame ajaloos tagasi ning õpime, kuidas mõjutasid suured epideemiad kesk-ja varauusaegse linnakodaniku elu ja mõttemaailma. Räägime sellest, millest tol ajal epideemiad alguse said ning kuidas apteekrid, arstid ning teisedki ametimehed haiguste vastu rohtu leidsid. Saame teada, millistest ravimtaimedest rohtu segati ning meisterdame ka omaenda ravimikotikese. Kiek in de Kök suurtükitornist saab alguse ka linnalaagri võistkondlik orienteerumismäng, mille jooksul vanemad laagrilised tutvuvad võidu ajalooliste paikade ja  põnevate legendidega üle kogu kesklinna. Päeva teises pooles ootab meid mõnus ühine kinoseanss ning laseme koguperefilmil “Viplala” end pisikeste tinistevate päkapikkude seiklustesse kiskuda.

 

  • V PÄEV – SPORTLIK LAAGRILÕPP

Sõidame hommikul bussiga Vaela külla Harjumaal, kus veedame lõbusa päeva sportides ja mängides. Kogu päeva vältel toimuvad meeleolukad ja vahvad ühistegevused, mis on üheltpoolt lõbusad, kuid teisalt arendavad lastes olulisi sotsiaalseid, füüsilisi ja meeskondlikke oskusi. Värskendaval matkal Vaela terviserajal vaatleme loodust ja õpime tähtsamaid ellujäämisnippe metsas hakkama saamiseks. Erinevaid spordialasid tutvustavad ja õpetavad lastele spordialade professionaalid ning päeva jooksul võistlevad lapsed nii tiimides kui individuaalselt meeleolukates võistlusalades. Päeva ja mälestusterohke linnalaagri lõpetame pidulikult – kringli, vahvate kokkuvõtete ja diplomitega.

Tänu meie lõbusatele ja aktiivsetele tegevustele on iga laagripäev erinev ja pidevalt õpime midagi uut ja huvitavat. Lapsed saavad laagris uusi oskuseid ja teadmisi, palju uusi sõpru ning lahedad mälestused kogu eluks. Laagrit viivad läbi meie noored ja kogenud reisisaatjad.

Alustame oma laagrit hommikul kell 9.00 Balti jaamas ning lõpetame päeva kell 16.00. Iga laagri päev kestab 7 tundi ja iga tund on väga tegusalt sisustatud – lisaks loetletud sihtkohtadele ja tegevustele teeme kosutavaid mängu- ja virgutuspause, mille abil saavad laagrilastest sõbrad ja jäävad soojad mälestused kogu eluks. Samuti pakume kõikidel päevadel lastele sooja lõunat ja kosutavat õhtuoodet.

Laagritasu sisse kuulub kõikide külastavate kohtade piletid, transport ja soe toit. Igal laagripäeval palume lastel võtta kaasa õpilaspilet, ühistranspordikaart ja enda jook.

Laagri hind on 165 €/laps.

Koos registreeruvatele sõpradele või ühe pere lastele pakume soodushinda 150 €/laps.

Ootame linnalaagrisse 8.-12. augustil 2022 kõiki õpihimulisi ja aktiivseid noori vanuses 7-14, et veeta üheskoos üks meeldejääv ja seiklusrohke väljasõitudega laagrinädal!

Kõik laagripäevad saavad alguse Tallinnast, Balti jaamast kell 9.00 ja kestavad 16-18.00. Linnalaagris sõidame viiel päeval osa saama Õpilasreiside põnevaimatest programmidest üle Eesti:

  • I päev 8. august – TARTU – 60 €

 8.50 – 18.00

Esimene laagripäev viib meid heade mõtete linna Tartusse. Esmalt ootab meid suursugune Vanemuise teater, kus saame osa töötoast “Kostüümimäng” – proovime omal nahal uhkeid ja ehtsaid lavarõivaid ning tunneme end kui tõelised näitlejad teatrilaval. Kogenud teatritöötajad pajatavad meile ka kostüümide hingeelust – saame teada, miks kostüüme vaja on ja kuidas sünnib lavakostüümi idee, millest see täpsemalt koosneb ning kes kostüümi välja mõtleb ja kes valmis teeb. Kostüüme läheb meil aga päriselt vaja, kui hakkame iseenda väikest lavastust looma.

Päeva teises pooles külastame menukaid Tartu ESCAPE põgenemistube, kus tuleb ühtsete meeskondadena lahendada mõistatusi, nuputada vihjete kallal ning kellaga võidu joostes end toast välja päästa. Adrenaliinirohke seikluse järel asume taas koduteele.

 

  • II päev 9. august – VALMA SEIKLUSPARK – 66 €

8.50-16.15

Sõidame üheskoos Viljandimaale suurejoonelisse Valma seiklusparki, kus mitmekesist tegevust jagub terveks vahvaks laagripäevaks. Proovime järele nii seikluspargi ronimisatraktsioonid, ronimisseinad kui ka trosslaskumised, võtame mõõtu „rajalt maha“ seiklusmängus ja korraldame omaenda korvpalli vabaviskevõistluse. Lisaks ootavad meid ka hiid-piljard, discolfi areen, käsi- ja jalgpalli väravalöögi areenid, võrkpalliväljak ja palju muud põnevat. Valma seikluspargis leidub atraktsioone igale maitsele ning tegusasse laagripäeva kuulub mõistagi ka kosutav lõunasöök.

 

  • III päev 10. august PRANGLI – 50 €

♦ 8.00-18.00

Kolmandal laagripäeval teeme tutvust saareeluga – sõidame üheskoos Leppneeme sadamasse ning laev Wrangö viib meid külla Prangli saarele. Saarega tutvume aga hoopis omanäolisel moel – kastiautosafari jooksul kuuleme kohaliku saareelaniku põnevaid lugusid Prangli kohta ning muidugi sõidame läbi kõik saare kaunid ja olulised paigad. Mängime, matkame, lõunatame ja külastame ka Prangli muuseumit.

Sellel päeval on võimalik lapsel ka ise kohe Leppneeme sadamasse tulla, sel juhul peab seal kohal olema kell 8.30.

 

  • IV päev 11. august – KUKRUSE POLAARMÕIS – 58 €

♦ 9.00-17.15

Neljas laagripäev algab sõiduga Ida-Virumaal asuvasse Kukruse polaarmõisa. Rändame giidiekskursiooni abil ajas tagasi ja õpime, milliseid tähtsaid avastusi on polaariuurijad oma ebamaistel polaarretkedel läbi ajaloo teinud. Võtame ette ka ringkäigu suurejoonelises mõisas ning seejärel algab seikluslik fotojaht. Mis on polaarretkel olulisest olulisem? Tähelepanu, oskus märgata detaile, teha järeldusi, aga ka meeskonnatöö ning distsipliin – seda kõike saamegi fotojahi käigus harjutada.

Tagasisõidul väisame ka Valaste juga ning laseme Eesti kõrgeimal veeseinal ja imelistel vaadetel end pahviks lüüa.

 

  • V päev 12. august – KÄSMU VIIKINGID – 46 €

♦ 8.50-16.15

Viimase laagripäeva veedame võluvas kaptenitekülas Käsmus. Meremuuseumis ootab meid viikingiprogramm, mille jooksul teeme lähemalt tutvust muinasajaga ning nuputame, millised iidsed muinaskombed ja -uskumused meid tänagi ümbritsevad. Lisaks teeme viikingiaegset käsitööd ja proovime kätt sellistes majapidamistöödes nagu näiteks puude lõhkumine puuhaamrite ja puukiiludega. Teeme puuliistudest vurri, viskame viskekirveid, õpime selgeks viikingite tähestiku ja kirjutame seejärel ruunides oma nime ning viimaks põletame suveniiriks endale kaelaehted. Uudistame ringi ka Käsmu maalilisel peatänaval, metsas ja rannaäärel.

 

 

Tänu meie lõbusatele ja aktiivsetele tegevustele on iga laagripäev erinev ja pidevalt õpime midagi uut ja huvitavat. Lapsed saavad laagris uusi oskuseid ja teadmisi, palju uusi sõpru ning lahedad mälestused kogu eluks. Laagrit viivad läbi meie noored ja kogenud reisisaatjad.

Alustame oma laagrit hommikul kell 9.00 Balti jaamas ning lõpetame päeva ajakava alusel vahemikus 16-18.00. Laagripäevad väga tegusalt sisustatud – lisaks loetletud sihtkohtadele ja tegevustele teeme kosutavaid mängu- ja virgutuspause, mille abil saavad laagrilastest sõbrad ja jäävad soojad mälestused kogu eluks. Pikki bussisõite ei pea samuti pelgama – meie kogemus ütleb, et lõbusate mängude abil on bussisõit väärtuslik osa laagrikogemusest. Pakume kõikidel päevadel lastele sooja lõunat ja kosutavat õhtuoodet.

Laagritasu sisse kuulub kõikide külastavate kohtade piletid, transport ja soe toit. Igal laagripäeval palume lastel võtta kaasa õpilaspilet ja enda jook.

 

Osaleda saab ka vaid valitud päevadel.

Kõikidel laagripäevadel osaledes pakume soodushinda 250 € (tavahind 280 €).

Registreeri kohe ja kindlusta koht laagris!

VAREM TOIMUNUD LINNALAAGRID:

ÕPILASREISIDE TALVELAAGER

7. JAANUAR 2022

Asukoht: Maagiline Talveküla, Jõgevamaa, Torma küla

ÕPILASREISIDE SÜGISLAAGER

25.-29. OKTOOBER 2021

Asukoht: algus Tallinn, väljasõidud Tartusse, Järvamaale, Haapsallu, Rakverre ja Pärnusse

ÕPILASREISIDE VÄLJASÕITUDE LINNALAAGER

9.-13. AUGUST 2021

Asukoht: algus Tallinn, väljasõidud Palamusele, Elistverre, Aegna saarele, Pärnusse, Kolgale, Sagadile ja Järva-Jaani

ÕPILASREISIDE LINNALAAGER

26.-30. JUULI 2021

Asukoht ja tegevused: Tallinna kesklinn, Uuskasutuskeskuse külastus, Hiina kultuuri töötoad Tallinna Ülikoolis, Tapa sõjaväelinnak, Telliskivi loomelinnak, Maiasmoka martsipanituba, spordipäev Vaela külas

ÕPILASREISIDE SÜGISLAAGER

19.-23. OKTOOBER 2020

Asukoht: algus Tallinn, väljasõidud Tartusse, Rakverre, Jussi loodusrajale, Viljandisse ja Pärnusse

ÕPILASREISIDE LINNALAAGER

10.-13. AUGUST 2020

Asukohad ja tegevused: Tallinna kesklinn, fotojaht vanalinnas, Politseiprefektuur, Käsmu aardejaht, G4S tööga tutvumine, ettevõtlustund Hektori konteinerhotellis, ellujäämisõpe Männiku karjääris

ÕPILASREISIDE ÜMBERMAAILMAREIS

27.-31. JUULI 2020

Asukoht ja tegevused: Müstika Stuudio, Tatari 64, Tallinn
Erinevate riikide kultuuri õpe

ÕPILASREISIDE LINNALAAGRID SUVEL JA SÜGISEL 2020