Õpilasreisid kutsub kõiki noori vanuses 7-16 osalema sellel kevadel toimuvas lõbusas linnalaagris, mis viivad meid reisima läbi Õpilasreiside populaarseimate klassireiside!

Kevadisel koolivaheajal toimub juba neljas Õpilasreiside linnalaager, mis leiab aset 19.-23. aprillil. Laagrisse kutsume kõiki uusi ja vanu tuttavaid, kellele meeldib palju avastada, mängida, uusi sõpru leida ja huvitavaid teadmisi saada. Registreerima ootame kõiki toredaid ja aktiivseid 7-16 aastaseid noori. 

 

Loe edasi ja tutvu laagriprogrammiga lähemalt!

ÕPILASREISIDE KEVADLAAGER

19.-23. APRILL 2020

Asukoht: algus Tallinn, väljasõidud erinevatesse Eesti piirkondadesse

ÜLEVAADE:

Χ    Tartu: põgenemistoad ja Tähetorn
Χ    Järvamaa: alpakad, Piimandus- ja Ringhäälingumuuseum
Χ   Rakvere linnus ja Viru raba
Χ   Haapsalu aardejaht
Χ    Pärnu põgenemistoad ja Pernova loodusmaja

Sarnaselt meie eelmisele menukale laagrile hõlmab ka seekordne viiepäevane koolivaheaja linnalaager erinevate kaunite Eestimaa paikade nagu Tartu, Järvamaa, Rakvere, Haapsalu ja Pärnu külastusi. Iga päev on meid ootamas uued sihtkohad ja tegevused. Kõik päevad on väga erinevad, täis uusi avastusi ja õppetunde. Et bussisõit kiiremini ja lõbusamalt kulgeks, on plaanis hulgaliselt kaasahaaravaid mänge, mida bussis üheskoos mängime – loomulikult turvavööga kinnitatult ja ohutusreeglitest kinni pidades.

 

Iga päev algab laagripäev Tallinna kesklinnas Balti jaamas kogunemisega bussi, misjärel võtame suuna vastavale päevale planeeritud Õpilasreisile. See on ainulaadne võimalus teha nädalaga kaasa meie kõige ägedamates reisiprogrammides, avardada oma maailmapilti ja saada hindamatuid uusi elamusi ja teadmisi!

  • ESMASPÄEV, 19.04 – TARTU – 50

Alustame päeva kogunemisega Balti jaamas, misjärel võtame suuna Tartu poole. Esimeseks külastuseks on Tartu tähetorn, kus ootab meid põnev teematund “Lööme kosmoses korra majja”. Teematunnis tutvume astronoomiaga ja ilmaruumis paiknevate erinevate objektidega. Tunniajane loeng koosneb suures osas ise otsimisest, katsetamisest ja avastamisest.

Kui kõigil uutest teadmistest kõhud tühjad, suundume kosutavale lõunasöögile. Peale lõunasööki läheme ja paneme grupi koostööoskused proovile ESCAPE põgenemistubades. Et eelmises laagris osutusid just põgenemistoad üli menukaks ja laste lemmikuteks, siis otsustasime ka seekordses linnalaagris põgenemistube külastada. Tubades on lastel vaja kasutada nii koolitarkusi, loogikat kui pingetaluvust, et uute sõpradega koostööna lahendada ülesandeid nulli tiksuva kella taustal.

  • TEISIPÄEV, 20.04 – JÄRVAMAA – 50 €

Teisel laagripäeval suundume Järvamaale, kus vaatame üle Paide Vallimäe ja mängime toredaid mänge, nunnutame armsaid alpakasid ning valmistame Eesti Piimandusmuuseumis ise jäätist. 

Esimese peatusena teeme Paide Vallimäel, mis on paidelaste üks lemmikumaid jalutuskohti. Imetleme sealseid ordulinnuse varemeid ja Vallitorni ning mängime vahvaid mänge. Peale Paide külastust läheme Wile alpakafarmi, kus tutvume lahke pererahva abil pilvepehmete alpakate elu ja kommetega ning nende eriskummaliste loomade kasvatamise telgitagustega.

Seejärel võtame suuna Türile, kus sööme lõunat peale mida läheme Eesti Piimandusmuuseumisse jäätist valmistama – peale ekskursiooni Piimandusmuuseumis riietume meierei töötajateks ning õpime valmistama kodusel viisil jäätist. Programmi lõppedes saab isetehtud jäätisega suu magusaks.

  • KOLMAPÄEV, 21.04 – RAKVERE – 39 €

Kolmandal laagripäeval külastame keskaegset Rakvere linnust ning matkame Viru rabas. Päeva esimeses pooles satume 16. sajandi linnuse elu-olu kujutavasse teemaparki, kus saab veeta põneva päeva kehastudes ümber rüütliteks ja sõjameesteks, külastades piinakambrit, surmatuba, põrgut ning saades palju uusi teadmisi kesk- ja varauusaegsete inimeste elu kohta.

Peale linnusega tutvumist vaatame üle ka Rakvere sümboli Tarva skulptuuri, ning seejärel suundume lõunat sööma. Päeva teises pooles külastame imeilusat kevadist Viru raba. Viru raba on üks Eesti kauneim ja külastatuim raba, kus saab jalutada mööda laudteele rajatud 3,5 kilomeetri pikkust õpperada läbi maalilise kõrgsoomaastiku. Näeme hulgaliselt laukaid, älveid ja turbalasundeid ning ronime õpperaja keskel asuvasse vaatetorni.

  • NELJAPÄEV, 22.04 – HAAPSALU – 43 €

Neljandal päeval suundume kaunisse kuurortlinna Haapsallu, kus tutvume linna põhiliste vaatamisväärsuste ja muuseumitega lastele kõige põnevamal viisil, milleks on aardejaht.

Aardejahi käigus külastame Ants Laikmaa muuseumit, raudtee- ja sidemuuseumit, Haapsalu raekoda, Iloni Imedemaa mänguhoovi, Haapsalu linnuse muuseumi väliala ning teeme lõbusõitu “Peetrikese” rongiga, mis võimaldab näha maalilist ja romantilist mereäärset linnakest rohkem kui jalutades jõuaks. Aardejaht on hea viis, kuidas muuta muuseumis käimine lõbusaks tegevuseks.

Selle vahva seiklusmängu kaudu arendavad lapsed märkamatult oma meeskonnatööd, ülesannetest arusaamist, joonistamist, lugemist, kirjutamist ning täiendavad oma ajaloo- ja geograafiaalaseid teadmisi. Aardejahi vahepeal ammutame energiat soojast lõunasöögist.

  • REEDE, 23.04 – PÄRNU – 52 €

Viiendal ja viimasel laagri päeval läheme suvepealinna, kus külastame Pernova loodusmaja ja linnalaagrile lõpetuseks on kirsiks tordil põgenemine Pärnu põgenemistubades. 

Esimese külastusena ootab meid ees unikaalse arhitektuuriga Pernova loodusmaja, mis jutustab lugusid kodukoha ja laiema maailma looduse elurikkusest. Saame osa imelisest loodusrännakust läbi loodusmaja ja tõstame seeläbi laste loodusteadlikkust. Külastame ka seal asuvat kerakino.

Peale loodusrännakut ootab meid ees lõunasöök ning seejärel suundumegi kauaoodatud Pärnu põgenemistubadesse. Nõukogudeaegses pommivarjendis asuvad meeli haaravad põgenemistoad, kust on aega üks tund, et põgeneda toast kella armutu tiksumise saatel.

OSALEDES:

kolmel laagripäeval -5% soodustust

neljal laagripäeval -10% soodustust

viiel laagripäeval -15% soodustust

Lisasoodustus koos registreerivatele sõpradele ja õdedele/vendadele!

Tänu meie lõbusatele ja aktiivsetele tegevustele on iga laagripäev erinev ja iga päevaga õpime midagi uut ja huvitavat. Lapsed saavad laagris uusi oskuseid ja teadmisi ning palju uusi sõpru. Laagrit viivad läbi meie noored ja toredad, aastatepikkuse kogemusega reisisaatjad.

Alustame linnalaagriga hommikuti kell 9.00 Tallinna kesklinnas, Balti jaamas ning lõpetame päeva seal samas, kus kogunesime. Laagripäevad lõppevad erinevatel aegadel olenevalt meie tagasi jõudmise aegadest. Täpsem info kellaaegade kohta ilmub ajakavas, mille saadame registreerinutele. Pakume kõikidel päevadel lastele sooja lõunat ja turvalist, toredat olemist.

 

Hinna sisse kuulub kõikide külastavate kohtade piletid, transport ja soe toit. Igal laagripäeval palume lastel võtta kaasa enda jook.

Õpilasreiside sügislaagris on võimalik osaleda ka vaid valitud päevadel. Soodushindu pakume alates kolmest laagripäevast!

 

Õpilasreiside sügislaagri hind osaledes viiel laagripäeval lapse kohta on 199 € (norm 234 €)

Ühe pere lastele ja koos registreerivatele sõpradele pakume soodushinda viiele päevale 185 €/laps

 

Kolme laagripäeva soodustus -5%
Nelja laagripäeva soodustus -10%
Viie laagripäeva soodustus -15%

 

 

Eriolukorra kehtestamisel tagastatakse laagri eest tasunud vanematele raha või viiakse sisse muudatusi laagris osalevate laste arvus. 

Registreeri juba täna!

Registreeri

Registreeri kohe, sest laagrikohtade arv on piiratud!

 

Eriolukorra kehtestamisel tagastatakse laagri eest tasunud vanematele raha või viiakse sisse muudatusi laagris osalevate laste arvus.
Õpilasreisidel on õigus laagripäev tühistada, kui sõidul osalejaid on vähem kui 20. Sellisel juhul pakume väljasõidule alternatiivi teise päeva näol või tagastame makstud summa.

VAREM TOIMUNUD LINNALAAGRID:

ÕPILASREISIDE SÜGISLAAGER

19.-23. OKTOOBER 2020

Asukoht: algus Tallinn, väljasõidud erinevatesse Eesti piirkondadesse

ÜLEVAADE:

Χ    Tartu: põgenemistoad ja Hullu Teadlase kabinet
Χ    Rakvere: Politseimuuseum ja fotojaht
  Χ    Jussi: orienteerumine loodusrajal ja mängud looduses
Χ    Viljandi: põgenemistoad ja Kondase keskus
Χ    Pärnu: põgenemine vanglast ja alpakafarm

ÕPILASREISIDE ÜMBERMAAILMAREIS

27.-31. JUULI 2020

Asukoht: Müstika Stuudio, Tatari 64, Tallinn

ÕPILASREISIDE LINNALAAGER

10.-13. AUGUST 2020

Asukoht: Erinevad kohtumise kohad Tallinna kesklinnas vastavalt laagrikavale

ÕPILASREISIDE LINNALAAGER 2020 SUVEL