Linnalaagrid

Linnalaager on lõbus!

 

Saa osa kustumatutest mälestustest ja unustamatutest külastustest põnevatesse sihtkohtadesse. Koolivaheaegadel korraldame menukaid Õpilasreiside linnalaagreid lastele vanuses 7-15, kus laagreid viivad läbi meie noored hakkajad reisisaatjad ja omanäolised programmid on hoolega koostatud pikaaegsele kogemusele põhinedes.

Õpilasreisid korraldab nii klassikalisi linnalaagreid, kui ka ühepäevaseid väljasõite – just viimane on eriti populaarseks saanud, sest võimaldab paindlikkust laagris osalemise päevade osas ning nii saab nädala jooksul osaleda nii paljudel päevadel kui soovite.

Õpilasreiside legendaarne linnalaager tuleb taas!

 

Ootame linnalaagrisse 22.-26. juulil kõiki õpihimulisi ja aktiivseid noori vanuses 7-15, et veeta üheskoos üks meeldejääv ja seiklusrohke laagrinädal!
Linnalaagris arendame olulisi oskuseid ning kogume uusi teadmisi erinevatest valdkondadest:

I päev 22.07
Disainerite seiklus Suurel Tõllul

Esimesel laagripäeval saavad meist kõigist väikesed disainerid. Selle jaoks oleme kõigile valmis pannud oma isikliku laagrisärgi, mille igaüks saab ise kaunistada ja disainida oma maitse järgi. Pärast loomingulist t-särgi tuunimist ootab meid ees Meremuuseum, kus tutvume meremeeste tavade ja uskumustega meie uhkel jäämurdjal Suur Tõll. Arutleme miks on meremehed ebausklikud ning proovime läbi, kuidas on need uskumused seotud meie igapäevaeluga. Lõpuks teeb igaüks endale õnnetoova talismani.

 

II päev 23.07
Botaanikud Filmimuuseumis

Teine päev viib meid botaanikaaeda, kus saame näha hulgaliselt erinevaid erilisi taimeliike ning saame botaanikult palju uusi teadmisi. Lisaks võtame osa toredast avastusmängust, mis muudab taimedega tutvumise põnevamaks. Abiks olevad töölehed jagavad osalejale killukese uut taimetarkust. Päeva teine pool viib meid Filmimuuseumisse, kus avaneb meil ainulaadne võimalus näha oma silmaga filmimaailma telgitaguseid ja osaleda filmitegemise protsessis. Lapsed saavad proovida valgustaja, kostüümikunstniku, operaatori või hoopis režissööri ametit ja näha, kuidas sünnib filmimaagia. Samuti on lastel võimalus proovida erinevaid masinaid, millega saadi pilt liikuma kaamera-eelsetel aegadel.

 

III päev 24.07
Loomelapsed Kinos

Kolmandal päeval äratame ome keha kui vaimu üles hommikuvõimlemisega, mis on erakordselt tähtis, sest pärast hommikust virgutust alustame laagrilaulu kirjutamist. Siin saavad kõik lapsed oma loovuse valla lasta ja kõigile nähtavaks tuua. Seame riime laagri ja külastatud sihtkohtade kohta ning kirjutame hoolivusest, armastusest ning sõprusest – just sellest sünnib Õpilasreiside kõige esimene laagrilaul! Pärast ajurünnakut laseme kehal ning vaimul puhata kinosaalis, kus ootab meid uus ja äge lastefilm “Mina, Supervaras 4”.

 

IV päev 25.07
Looduse rüpes vanalinnas

Laagri neljandal päeval ootab lapsi ees Loodusmuuseumi õuesõppeprogrammid, mille osaks on hariduslikud mängud elurikkusest ning arutelud teemadel „Kes kus elab?“ ning „Kuidas erinevad liigid üksteisega suhestuvad, sh inimesega?“. Tunni lõpus kavandatakse interaktiivsel meetodil endale ideaalne linn. Lisaks pöörame tähelepanu linnalooduse mitmekesisusele ja arutame, kuidas muuta Tallinn veelgi rohelisemaks. Saame ka loodusmuuseumis omal käel ringi vaadata ning näha filmi Läänemerest. Seejärel asume aga põnevale fotojahile vanalinnas. Vanalinnas orienteerudes arendame oma oskust anda selgeid juhiseid ja leida kaaslastega ühine keel, et üheskoos olla kiireim ja osavaim tiim.

 

V päev 26.07
Artistid Susi Stuudios salvestamas

Viimasel päeval asume oma mõnusaks saanud kambaga teele Rapla poole. Rapla on hubane ja rohelust täis väikelinn, mille keskmes jagub aga põnevaid seiklusi kõigile. Meie seekordseks seikluseks saab varasemalt välja mõeldud laagrilaulu salvestamine päris, professionaalses helisalvestusstuudios. Koos oma ala spetsialistiga saame oma laagrilaulu linti ja see on kingituseks kõigile koju kaasa. Teeme ka tiiru Rapla keskväljakul kus palava ilma korral saame ka lustlikus purskkaevus varbad vette pista. Lastepargis ootab meid ronimisatraktsioon mida saavad proovida kõik julged. Päeva lõpetame bussisõiduga tagasi pealinna.

Laagripäevad algavad Balti jaama juurest Nunne bussitaskust kell 09.00 ning lõpevad samuti seal kell 16.00. Iga päev on õpilastele broneeritud ka lõunasöök. Laagritasu sisse kuulub kõikide külastavate kohtade piletid, transport ja soe toit. 

Igal laagripäeval palume lastel võtta kaasa õpilaspilet, ühistranspordikaart ja enda jook.

Linnalaagri tasu ühele lapsele on 195 €. Pakume soodushinda koos registreerivatele sõpradele või sugulastele 185 €

Laagrisse registreerimiseks palume täita allolev vorm ning täita kõik nõutud lahtrid, misjärel saadame teile kinnituse ja lisainfo.

Õpilasreiside väljasõitude laager toimub 5.-9. august 2024

I päev 5. august
Tartu seikluspark ja hariv jalutuskäik vanalinnas

Esimene laagripäev viib meid heade mõtete linna Tartusse. Esmalt ootab meid jalutuskäik Tartu vanalinna raekojaplatsi, kus kõlab igapäevaselt kellamäng ning vaatame üle ka Tartu põhilise linnasümboli skulptuur-purskkaevu ‘’Suudlevad Tudengid’’. Kõik koos suundume Tartu seiklusparki kus ootab ees looduslikus roheluses park, mis on täis erinevate raskusastmetega seiklusradasi nii väikestele kui suurtele. Pikad trossilaskumised, ronimisseinad ja palju muud põnevat.

Päeva maksumus 66 €

Ajakava: 9:00 – 17:15

 

II päev 6. august
Kastiautosafari Naissaarel

Teine laagripäev algab kõigile teistmoodi. Reisipäeva hommikul koguneme Lennusadamasse, kust väljub reisilaev, millega pärast tunniajast meresõitu maabume Naissaare sadamas. Sadamas ootab meid kastiauto safari, kus mööda liivaseid saareteid sõidame Peeter Suure merekindlusesse giidiekskursioonile. Pärastlõunal teevad kasvatajad laagrilastele põnevaid meeskonnamänge ja isetehtud lõkkevardaga saame ka suud magusaks vahukomme grillides.

Päeva maksumus 68 €

Ajakava: 9:00 –

 

III päev 7. august
Jõekruiis ja matk Pärnus

Laagri kolmandal päeval võtame üheskoos suuna suvepealinna Pärnusse, kus saame seekord Pärnut avastada hoopis jõekruiisil. Mugaval reisilaeval kruiisime läbi Pärnu, kus naudime lõunasööki ja mõnusat suvepäeva. Pärast kruiisitamist ootab meid rannaniidu matkarada, kus saame kõndida otse üleujutatud niitude kohal ja avastada erilisi ning looduskaitse all olevaid taimi. Unikaalse linnalooduse avastamiseks ronime ka vaateplatvormile.

Päeva maksumus 64 €

Ajakava: 9:00 – 16:00

 

IV päev 8. august
Viljandi lossimäed ja põgenemistoad

Sel päeval suundume üheskoos Viljandisse, kus külastame Castle meelelahutuskeskuse põgenemistubasid, kus pannakse proovile õpilaste meeskonnatöö oskused. Põgenemistoad on seiklusrikkad ja adrenaliinirohked ruumid, kust mängijad peavad ühe tunni jooksul välja pääsema pannes kokku puslesid, nuputades mõistatusi ja lahendades müsteeriume.
Teeme ka väikese jalutuskäigu Viljandi lossivaremetes, kust avaneb maaliline vaade Viljandi järvele ning katsetame ka Viljandi rippsilla tugevust.

Päeva maksumus 62 €

Ajakava: 9:00-16:30

V päev 9. august
Pööravere vannikino ja meeskonnamängud

Meie viimasel laagripäeval ootab laagrilapsi ees enneolematu vannikino külastus Pööraveres koos huvitava töötoa ja lõunasöögiga. Koolimajast on saanud kodu ühele vahvale perekonnale, kes pakub lastele ennenägematut vannikino elamust. Pärast omapärast kinoelamust saavad laagrilapsed osa põnev pitsavalmistamise töötoast, kus tehakse algusest peale ise pitsasid ning muidugi pistetakse need hiljem ka ise nahka.

Päeva maksumus 60 €

Ajakava: 9:00 – 16:10

Laagripäevad algavad Balti jaama juurest Nunne bussitaskust ning lõpevad samuti seal. Iga päev on õpilastele broneeritud ka lõunasöök. Laagritasu sisse kuulub kõikide külastavate kohtade piletid, transport ja soe toit. 

Igal laagripäeval palume lastel võtta kaasa õpilaspilet, ühistranspordikaart ja enda jook.

Kõikidel laagripäevadel osaledes pakume soodushinda 298 € (tavahind 320 €).

Laagrisse registreerimiseks palume täita allolev vorm ning täita kõik nõutud lahtrid, misjärel saadame teile kinnituse ja lisainfo.

    VAREM TOIMUNUD LINNALAAGRID:

    LINNALAAGRITE VIDEOD: