Linnalaagrid

Linnalaager on lõbus!

 

Saa osa kustumatutest mälestustest ja unustamatutest külastustest põnevatesse sihtkohtadesse. Koolivaheaegadel korraldame menukaid Õpilasreiside linnalaagreid lastele vanuses 7-15, kus laagreid viivad läbi meie noored hakkajad reisisaatjad ja omanäolised programmid on hoolega koostatud pikaaegsele kogemusele põhinedes.

Õpilasreisid korraldab nii klassikalisi linnalaagreid, kui ka ühepäevaseid väljasõite – just viimane on eriti populaarseks saanud, sest võimaldab paindlikkust laagris osalemise päevade osas ning nii saab nädala jooksul osaleda nii paljudel päevadel kui soovite.

SÜGISLAAGER

23.-27. oktoober 2023

 

Hommik Alpakade seltsis ja mõõduvõtt lasermängus

 

I päev 23.10

 

Esimene päev viib laagriseltskonna Pärnumaale, kus kohtume imearmsate loomadega ning seejärel võtame omavahel mõõtu laserlahingus.
Päeva esimese poole veedame Alpakafarmis – siin saame sõbraks nii alpakade, laamade, Kameruni kitsekeste ning teise vahvate loomadega. Pererahvas tutvustab meile nende hingeelu ning pajatab meile põnevaid lugusid farmielust, saame üheskoos armsaid loomi toita ning katsuda alpakade kuulsat pehmet villa.
Seejärel sõidame Pärnu kesklinna Laserparki, kus ootab meid ees ainulaadne lasermäng – labürindid, peidikud ja helendavad laserkiired, pinget kruviv tasane muusika ja toss muudavad mängu laagriliste jaoks eriti ägedaks ja meeldejäävaks. Niivõrd adrenaliinirohke seiklus ei unune niipea!

 

 

 

Mõisad igale maitsele: uhke Anija ja Paasiku kelgukoertemõis

 

II päev 24.10

 

Teine laagripäev algab bussisõiduga Anija mõisa. Siin ootab meid mõisa perepoeg Oswald, läbi kelle asume avastama mõisamaailma ja mõisapere igapäevaelu. Veedame mõisas imetoreda hommiku ning piilume vargsi mõisalaste toimetustesse, arendades seeläbi oma kujutlusvõimet ja õppides mänguliselt viisakusreeglite ja hea tava kohta.
Päeva teises pooles sõidame Paasiku koertemõisa, mis on koduks lausa 26 kelgukoerale. Tutvume lähemalt nende imearmsate ja energiliste koertega, saame neid paitada ja kallistada ning kuuleme pererahvalt, milleks kõigeks kelgukoerad võimelised on.

 

 

 

Sügisene leivategu talus ja Mukri rabamatk

 

III päev 25.10

 

Kolmas laagripäev viib meid tagasi juurte juurde – sõidame Kurgja talumuuseumisse, kus lööme käed külge ja proovime esiisade kombel klassikaliseid sügiseseid talutöid teha. Saame käsikivil jahu jahvatada, koorevõid teha ning üheskoos rukkileiba küpsetada, lisaks saame imetleda vanaaegseid tööriistu ning kuulda lugusid põnevatest talukommetest.
Päeva teise poole veedame samuti ajaloos rännates – sõidame Mukri rabasse, mida peetakse Eesti üheks vanimaiks sooks. Võtame ette mõnusa matka mööda laudteed, imetleme vaatetorni tipus kodumaad ning veedame kosutava pärastlõuna värskes õhus.

 

 

 

Kohtumine Altja kaluriküla ja kummitusliku Kolga mõisaga

 

IV päev 26.10

 

Neljas päev algab väljasõiduga Altja kalurikülla. Siin saame imetleda rannatalusid, taastatud võrgukuure ning proovida ette kujutada põliste kalurite elu 19. sajandil. Võtame üheskoos ette ka turgutava matka Altja loodusrajal ning mängime laagrilaste kambavaimu turgutavaid meeskonnamänge.
Seejärel sõidame uudistama suursugust Kolga mõisa, kus meid ootab kaasahaarav legendituur – giidi juhendamisel liiguvad laagrilised ühte hoides mööda hämarat mõisa ning kuulevad eriskummalisi lugusid nii mõista kunagiste kui praeguste elanike kohta. Aukartust äratava Kolga mõisa külastus lööb laagrilapsed kahtlemata pahviks.

 

 

 

Raju päev retromasinatega Vanatehnika Varjupaigas

 

V päev 27.10

 

Laagri lõpursirgel sõidame seiklema Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaika, kus põnevat avastamist ning ahhetamist jagub terveks vahvaks päevaks. Meid ootab suurejooneline elukogenud sõidukite ja masinate näitus – kuuleme põnevaid lugusid retromasinate seiklustest ja elukogemusest, piilume ja ronime sõidukitesse sisse, lisaks saame imetleda tehnika arengut selle täies eheduses läbi põneva orienteerumismängu. Külastame ka kinomuuseumit, kus laagrilapsed saavad hinge tõmmata ning lühimultifilmi saatel pead puhata. Laagrile paneb meeleoluka punkti ühine sõit ühe päevinäinud, ent kahtlemata ägeda masinaga.

 

 

 

Iga laagripäeva hind on 58 €/laps.

Osaledes vähemalt kolmel päeval kehtib laagripäevadel soodushind 55 €/laps.

 

 

*Kõik laagripäevad algavad kell 9.00 Balti jaama juurest Nunne bussitaskust ning lõpevad samuti seal. Iga päev on õpilastele broneeritud ka soe lõunasöök.

REGISTREERIMA

Laagrisse registreerimiseks palume täita allolev vorm ning täita kõik nõutud lahtrid, misjärel saadame teile kinnituse ja lisainfo.

    VAREM TOIMUNUD LINNALAAGRID:

    LINNALAAGRITE VIDEOD: