Jalgrattamatk või kastiauto safari Naissaarel

1 päevane reis

Ülevaade:

 

× Valikprogramm: jalgrattamatk või kastiauto safari

× Suurejoonelised kaitserajatised ja varjendid

× Imeilus saare loodus ja huvitav ajalugu

× Võimalus pidada piknik või ette tellida lõunasöök sadamas

 

Reisikirjeldus:

 

Naissaar, tuntud suurejooneliste kaitserajatiste ja erakordselt kauni looduse poolest on suurepärane koht jalgrattaga matkamiseks. Sportliku päeva jooksul k loodusülastatakse kõiki olulisi vaatamisväärsusi ja tutvustatakse saare ajalugu ja arvukaid legende.

 

Reisipäeva hommikul koguneme Tallinnas, Kalaranna sadamas. Pärast tunniajast meresõitu maabume Naissaare sadamas, kus ootavad meid ees mugavad jalgrattad. Seejärel võetakse suund saare põhjakalda poole, külastades teepeal rannapatareisid, Ohvitseride kasiinot ning räägitakse saare ajaloost. Naissaare põhjatipus asuva tuletorni juures teeme esimese pikema puhkepausi ning peame pikniku. Pärast lõunapausi peame lähiümbruses fotojahti, kus noored saavad iseseisvalt tutvuda Õhukaitsepatarei 10B,  Rannapatarei nr 9, Helgiheitja varjendi ja paljude looduslike vaatamisväärsustega.

 

Hilislõunal jätkame matka ning külastame saare keskel asuvad endist miiniladu ja heidame pilgu tänapäevani toimivale kitsarööpmelisele raudteele.  Tehes tiiru läbi saare lõunakalda suundume tagasi sadamasse, tagastame jalgrattad ning õhtuks jõuame tagasi Tallinna.

 

Alternatiivina on võimalik planeerida tuur Naissaarel hoopis kastiauto safari näol – mööda liivaseid saareteid sõidame Peeter Suure merekindlusesse, kus kohalik giid viib läbi põneva ekskursiooni. Anname ka aega saare ja ajalooliste objektide iseseisvaks avastamiseks.

 

Võimalik on broneerida ette ka soe lõunasöök sadamas enne kojusõitu.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!