Rätsepreis Rakveres

1 päevane reis

Ülevaade:

 

Rätsepreis vastavalt grupi valikule tegevuste seast:

× Eesti Politseimuuseum
× Aqva Spa vee- ja saunakeskus
× Rakvere linnus
× Hariv fotojaht Rakvere linnas
× Rakvere linnakodaniku majamuuseum
× Rakvere teater
× Rakvere bowling
× Põgenemistubade külastus
× Palmse mõis
× Viru raba
× Jägala juga

 

× Võimalik ette tellida lõunasöök
× Kaasahaarav viktoriin reisipäeva lõpus

 

Reisikirjeldus: 

 

Ühepäevasel klassireisil Rakverre on võimalus külastada palju erinevaid ja põnevaid kohti. Saate planeerida reisiprogrammi vastavalt klassi soovidele, et kõik klassireisi täiel rinnal nautida saaksid!

 

Rakvere pakub põnevust ajaloohuvilistele, politseinike ja nende tööd imetlevatele, veemõnusid nautivatele, loodussõbralikele ja silmaringi avardada soovivatele õpilastele. Külmaks ei jäta Rakvere kedagi! Meie heade partnerite pakutava seast leiate kindlasti palju atraktiivset!

 

Soovitame valida alljärgneva valiku seast kaks kuni kolm sihtkohta, misjärel koostame teile täpsema hinnapakkumise koos lisainformatsiooniga. Reisipakkumist küsides märkige kindlasti ära ka klassi vanus!

 

 • Eesti Politseimuuseum

Eesti politseimuuseumis saab külastaja infot ja teadmisi politsei tööst, tõstab teadlikkust, kuidas suurendada enda ja oma lähedaste turvalisust, annab edasi politsei peamiseid turvalisussõnumeid ja väärtusi. Muuseum kogub ja säilitab politsei ajaloolist pärandit, millega õpilased saavad interaktiivselt tutvuda. Rollimängudes kehastutakse nii liikluspolitseinikuks kui ka kriminalistiks. Peamaja väljapanekuga tutvudes on võimalik katsetada turvavöö stendi, mõõta reaktsioonikiirust, proovida väsimusprille, osaleda massirahutustes, koostada fotorobotit ja tutvuda spiooniseadmetega. Grupid saavad valida endale sobiva teemaga programmi, millest nad Politseimuuseumis osa hakkavad saama.

 

 • Aqva Spa vee- ja saunakeskus

Aqva Spa atraktioosiderikkas veekeskuses leidub tegevusi nii suurtele kui ka väikestele veesõpradele.  Veekeskuses on koskedega lainebassein “Tormine meri”, vastuvoolu ujumisrada, mitmete koskede ja veealuste massaaživõimalustega lõbubassein, aastaringselt avatud välibassein, sportbassein, valgusefektidega Black Hole liutoru, kaks lastebasseini ja mullivann.

Saunakeskuses on 8 erinevat sauna: kadakasaun, aurusaun, soola-aurusaun, infrapunasaun, sanaarium ning erinevad leilisaunad. Saunamõnudele lisaks on saunakeskuses karastav külmaveebassein ning külma- ja kuumavee vannid jalgadele.

 

 • Rakvere linnus

Rakvere linnust külastades satud 16. Sajandi linnuse elu-olu kujutavasse teemaparki, kus saab veeta põneva päeva kehastudes ümber rüütliteks ja sõjameesteks, külastades piinakambrit, surmatuba, põrgut, Punaste laternate tänavat, habemeajaja töötuba ning alkeemiku töötuba ning saades palju uusi teadmisi kesk- ja varauusaegsete inimeste elu kohta.

 

 • Hariv fotojaht Rakveres

Fotojaht viib orienteerujad läbi linna olulisemate vaatamisväärsuste. Selleks, et olla kiireim meeskond, tuleb osata lugeda kaarti, olla operatiivne ja hoida silmad lahti, et õige objekti juures punkte toov pilt teha. Fotojahi jooksul näeme muuhulgas Rakvere teatrit, linnust, galeriid, linna sümbolit ja uhkust Tarva skulptuuri ning palju muud.

 

 • Rakvere linnakodaniku majamuuseum

Tutvume 18. Sajandist pärineva hoonega, milles elavad käsitöömeistrid said hakkama ilma elektri, kanalisatsiooni ja internetita. Majamuuseumis saab tutvuda rohkem kui 100 aasta taguse elutoa, magamistoa, söögitoa ning köögiga ja ka 30ndate aastate korteri sisustusega. Hoovimajas saab õppida kingsepatööd ja pesuköögis pesupesemist ilma masinata. Muuseum pakub erinevaid ajastukohaseid ja põnevaid haridusprogramme, et kõike uut veel paremini kinnistada.

 

 • Rakvere teater

Rakveret on nimetatud Euroopa väikseimaks linnaks, kus tegutseb täismõõduline ja professionaalne kutseline teater. Rakvere Teater on tuntud ka kui teater ratastel, sest viimastel aastatel on antud üle 40% etendustest majast väljaspool. Meil on võimalus piiluda teatrihoone telgitagustesse giidi abiga ja kuulda lähemal sealsest omaette väikesest teatrimaailmast.

 

 • Rakvere bowling

Bowling on lõbus võistluslikku laadi mäng, mida sõprade seltsis mängida. Mängu eesmärk on võimalikult palju kurikaid maha ajada ning lõbusalt aega veeta. Bowling sobib hästi alternatiivina nendele õpilastele, kes mingil põhjusel näiteks veekeskust külastada ei soovi. Et neil sel ajal igav oodata ei oleks, on ideaalne lahendus külastada Rakvere bowlingut.

 

 • Military Escape põgenemistoad

Põgenemistoad pakuvad palju põnevust õpilastele ja on hetkel kõige külastatavam sihtkoht ühepäevastel reisidel. Military escape põgenemistubades on võimalik külastada Lahinguväljale sõitva Gaz 53 tuba ja Valgekitli tuba. Välja saamiseks on aega vaid 60 minutit ja selleks, et see õpilastel õnnestuks tuleb teha koostööd oma meeskonnaga, kasutada koolitarkusi ja loogikat. Military escape põgenemistubadesse mahub korraga 8 inimest ja seetõttu on kogu klassiga seda külastada keeruline. Jällegi oleks see ideaalne lahendus õpilastele, kes mingil põhjusel veekeskust külastada ei soovi.

 

 • Palmse mõis

Palmse mõis on unikaalne mõisakompleks, kus 52 ha suurusel territooriumil on 36 erinevat rajatist koos prantsuse ja inglise pargiga. Uudistame suursugust Palmset ja saame osa ka grupi valitud mõisaprogrammist. Valikus on muuhulgas näiteks mõisalaste murumängude mängimine, sepa juhendamisel õnnenaela sepistamine, matkamine mõisaelanike radadel jpm.

 

 • Viru raba

Viru raba on üks Eesti kauneim ja külastatuim raba, kus saab jalutada mööda laudteele rajatud 3,5 kilomeetri pikkust õpperada läbi maalilise kõrgsoomaastiku. Näeme hulgaliselt laukaid, älveid ja turbalasundeid ning ronime õpperaja keskel asuvasse vaatetorni.

 

 • Jägala juga

Maaliline Jägala juga võlub kõiki oma 8.1 meetri kõrguse ja üle 50 meetri laiususega. Jägala juga on kõige kõrgem looduslik juga Eestis. Veekardin on tekitanud joa alla kuni 7 meetri sügavuse hiiukirnu. Õpilastega koos saame imetleda seda kaunist vaadet, mida Jägala juga oma külastajatele pakub.

 

Grupile on võimalik ette tellida soe lõunasöök või planeerida reisikavasse aeg iseseisvaks lõunatamiseks Tartu kesklinnas. Palume reisipakkumist küsides täpsustada ka klassi vanus, et saaksime teile pakkuda eakohaseid programme!

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!