Vaid mõnel nädalal aastas on võimalik osa saada eriprogrammidest sihtkohtades üle Eesti – muuseumid ja linnused on kaunistatud jõulutuledesse, ringi liiguvad muinasjutulised tegelased ja õhus on tunda magusat piparkoogihõngu!

Sel aastal on jõulumaad rikkalikuma programmiga ja omanäolisemad, kui kunagi varem! Meie kodulehelt leiad suurima valiku jõuluprogramme Eestis, mis võib silme eest lausa kirjuks võtta. Lisandunud on terve hulk reisiprogramme, mille seast leiad nii populaarsemaid kui erilisemate sihtkohtadega reise. Sel aastal soovitame ette võtta jõulureisi, mis eristub teiste seast omanäolise programmi, asukoha või tegevuste poolest.

 

Toome välja seitse vähetuntud jõulureisi, mida tasub klassiga ette võtta, kui otsite erilisi kogemusi ja kustumatuid mälestusi.

 

# Jõululinn Tartu: Lodjakoda ja Raekoja plats

Kui paljud klassid sõidavad jõuluks mõnda farmi või muidu looduslähedasse kohta, siis hoopis teistmoodi elamus on reisida linna – täpsemalt jõululinna Tartusse, mis on talvekuudel kaunistatud jõulutulekeste, kaunistuste ja magusate aroomidega! Kuid selles jõuluprogrammis ei puudu ka kokkupuude loodusega – nimelt on Tartu linnas asuvas Lodjakojas planeeritud klassile jõuluprogramm, mille jooksul saab talvises metsas tutvuda puude ja metsloomadega ning saada uusi teadmisi laevaehitusest. Lausa kohustuslik on jõulukuul Tartus käies külastada Raekoja platsi, mida me ka teeme, ja soovi korral tõmbame uisudki jalga ja keerutame mööda valgusküla otse imelise Tartu jõulupuu all.

Loe lähemalt

# Jõulud Pööravere vannikinos

Pärnumaal Pööravere külas asub üks vana koolimaja, kus elab eriliselt lahke ja armas pererahvas, kellele meeldib asju teha täiesti äraspidiselt. Siin erilises koolimajas valmistatakse piparkooke hoopis kartulitest ja kinoelamuse saab pehmete kinotoolide asemel hoopis vannis, patjade ja tekkide vahel mõnuledes. See jõulureis on lausa nii omamoodi, et võid selle klassiga ette võtta aastaringselt ja ei pea jõuluteemalise reisi planeerimiseks ootama ei detsembrit ega laia lund!

Loe lähemalt

# Muinasjutulised jõulud Narva linnuses

Eestis on väga palju imeilusaid linnuseid, mida tasub külastada nii jõuludel kui ka muul ajal, kuid just Narva linnuse jõuluprogramm on teiste seas veidi tähelepanuta jäänud. Sellegipoolest ei jää Narva linnuse jõulumaa oma sisult ja meeleolult sugugi teistele alla – lisaks imelistele vaadetele ja miljööle saab klassiga koos meisterdada, mängida ja nautida nukuteatri etendust. Kui juba pikk sõit Narva ette võtta, siis tuleb kindlasti käia läbi ka Eesti kõrgeimalt, Valaste joalt ja jalutada Narva jõeäärsel promenaadil.

Loe lähemalt

# Paide Tegevusmuuseum: jõulurännak 19. sajandi väikelinnas

Eestimaa südames, kaunis Paide linnas, leidub jõuluprogramme lausa igal sammul! Võibolla olete juba tuttavad omapärase Wittensteini ajakeskusega, kus jõulukuul saab klassiga osa võtta programmist läbi kaheksa ajastukorruse koos jõulutraditsioonidega läbi Eestimaa ajaloo. Nüüd on aga värskelt avatud Paides ka uhiuus Tegevusmuuseum, mille jõuluprogramm on äärmiselt kaasahaarav ja tegevusterohke. Erinevates kodades tutvub grupp 19. sajandi kodade töö ja tegemistega ning saab kõiges ise käed külge lüüa. Programm tipneb kohtumisega jõuluvanaga, kelle eestvedamisel ja kaasategemisel saab mängida vanu talurahva mänge ja nautida koosolemist klassiga.

Loe lähemalt

# Pühadetrall Teispere talu jõulumaal

Omaette eriline ja isegi romantiline on jõulukuul külla minna perekonnale, kes avab oma kodu uksed lahkelt igaühele, kes soovib tutvuda lähemalt maaelu ja loomadega. Külastus saab olema justkui maale sugulastele küllaminek – taluhoovil mängime pühademänge, teeme kosutava jõulumatka metsarajal ja keldrimäel, meisterdame loodusest leiduvast materjalist meeneid ning päeva lõpetab mõnus piknik praksuva lõkke ääres särisevate vorstide ja suus praksuvate piparkookide saatel.

Loe lähemalt

# Mõisaaja muinaslugu Põltsamaal

Omamoodi jõuluprogrammi leiame ka Eestimaa Kuningalinnast Põltsamaalt, kus vaatlemise asemel saab tavapärasest rohkem ise käed külge lüüa ja programmist osa võtta. Õpilased saavad ise etendada muinasloo ja selle ette mängida, osaleda rüütlite miniturniiril ja otsida mööda linnust päkapikke taga. Põltsamaa on tuntud ka kui sildade linn ning just selle põhjuseid lähemegi linna peale uurima – otsime üles lausa 18 erinevas suuruses silda, mis ületavad kärestikulist Põltsamaa jõge.

Loe lähemalt

Need ja palju teisi omanäolisi jõuluprogramme leiad meie kodulehelt. Olenemata sellest, kas valituks osutub mõni populaarsem või vähemtuntud jõulureis, siis elamus ja soojad emotsioonid on garanteeritud igaühele, kes sellel imelisel ajal koos klassiga ühise väljasõidu ette võtab. Kõikidel reisidel loob meeleolu meie rõõmsameelse reisisaatja poolt läbi viidud jõuluteemaline viktoriin ja magus amps kõikidele tublidele osavõtjatele!

Valik jõulureise:

 • Anija Mõis

  Anija mõisa jõuluetendus

  1-päevane reis
 • Talveküla jõulureisEesti suurim Talveküla

  Eesti suurim Talveküla

  1-päevane reis
 • Alpaka jõulureis

  Jõuluaskeldused Alpakamaal

  1-päevane reis
 • Jõulud Lottemaa Leiutajatekülas

  1-päevane reis
Vaata kõiki jõulureise