Vormsi ja Haapsalu: jalgrattamatk, linnatuur ja seikluspark

2 päevane reis

Ülevaade:

 

× Praamisõit Ormsöle ehk Vormsi saarele
× Jalgrattamatk läbi oluliseimate Vormsi vaatamisväärsuste
× Saxby majaka külastus
× Romantiline Haapsalu
× Haapsalu seikluspargi külastus
× Raudtee- ja sidemuuseumi külastus
× Tutvumine Haapsalu linnaga huvisõidurongil “Peetrike”
× Majutus looduslähedases kohas
× Kaasahaarav viktoriin
× Valik lisategevusi: Jalgrattamatka asendamine seiklusega militaarsõidukite UAZidega (väiksematele gruppidele), Vormsi talumuuseum, Haapsalu linnus, Iloni Imedemaa, Haapsalu Raekoda, Rannarootsi muuseum, Padise klooster
× Võimalik ette tellida söögikorrad

Reisikirjeldus:

 

Kahepäevane klassireis Vormsi saarele ja Haapsallu on rikkalik seiklus, mis hõlmab endas samaaegselt aktiivseid tegevusi looduses, oluliste vaatamisväärsuste külastusi ja mõnusat puhkust kaaslastega.

 

Esimene reisipäev algab varahommikul kooli eest kogunemisega bussi, misjärel võtame suuna Rohuküla sadamasse. Jätame bussi sadamasse, astume Ormsö parvlaevale ning peale tunnist meresõitu maabume Sviby sadamas Vormsi saarel. Haarame jalgrattad, et viia läbi saaretuur läbi oluliseimate Vormsi ehk ussisaare vaatamisväärsuste. Tuuri viib läbi kohalik giid, kellel on jagada palju põnevaid fakte saare ja külastatavate objektide kohta ning kaasahaaravaks teeb tuuri võimalus kogeda saaremiljööd ja värskendavat saareõhku eriti vahetult, liikumisvahendiks jalgrattad.

 

Tuuri jooksul käime läbi Vormsi põhiobjektid – Vormsi talumuuseumi (võimalik ka külastus programmi lisada), Rälby tuuliku, Hullo küla ehk Vormsi „pealinna“ koos maailma suurima rõngasristidega surnuaiaga, viikingite poolt püstitatud kirikuga, Parunikivi, kiigeplatsi, käsitöötoa, Saxby majaka ja Suuremõisa varemed. Hullo külas asub ka Vormsi ainuke kauplus, mille külastuseks teeme peatuse. Jalgrattamatka kogupikkus on umbes 30 kilomeetrit – kogu retk on äärmisel rahulikus tempos ja paljude peatustega, seega kokku veedame saarel umbes 6 tundi ja matk on kõigile jõukohane.

 

Esimese päeva õhtupoolikul sõidame praamiga taas mandrile ning sõidame looduslähedas kohas asuvasse majutuskohta, kus grupp saab veeta kvaliteetaega kaaslastega, teha lõket või grillida, mängida ühiselt pallimänge.

 

Teist päeva alustame toeka hommikusöögiga, misjärel ootab meid ees sisukas päev romantilises Haapsalus. Päeva alustame kultuurselt Haapsalu Raudtee- ja sidemuuseumi külastusega, mille 20. sajandi alguses rajatud hoone on saanud Haapsalu linna postkaardiks. Kohtame muuhulgas viisakat jaamaülemat, luukeretelefoni ning astume sisse vaksali postiagentuuri.

 

Ajaloolisest rongijaamast võtab meid Haapsalu linnatuuriks peale huvisõidurong “Peetrike”, mis võimaldab meil maalilist Haapsalu näha rohkem kui jalutades jõuaks. Tutvume teele jäävate huviväärsustega – näeme Kuursaali, armsaid puitpitsiliste majadega ääristatud mereäärseid tänavaid ja lilledega ehitud peatänavaäärset kohvikumelu.

 

Võimalik on tellida ette lõunasöök Haapsalus või planeerida reisikavasse vaba aeg peatänaval. Soovi korral külastame linnust ja/või rannapromenaadi või teeme mõnda muud grupi valitud lisategevustest.

 

Reisiprogrammi lõpetab aktiivne seiklus uhiuues Haapsalu seikluspargis, kus on kohati 14 meetri kõrgusele ulatuval rajal 50 erinevat atraktsiooni, millele lisaks saab rajal sõita kelguga, harjutada Tarzani hüpet ja sõita tõukerattaga.

 

Meeldejääva klassireisi lõpetame Õpilasreiside reisisaatja poolt läbi viidava kaasahaarava viktoriiniga, et kinnistada reisi jooksul kuuldut, nähtut ja kogetut. Tagasi kooli ette jõuame teise päeva õhtupoolikul.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!