Vastlad Palmse mõisas

1 päevane reis

Ülevaade:

× Palmse mõisa vastlatrall
× Saanisõit hobune Uzumega
× Kelgumäel liu laskmine
× Traditsioonilised vastlatoidud: hernesupp, vastlakukkel ja kuum tee
× Vurri valmistamine
× Mõisa loomadega tutvumine
× Jägala joa külastus
× Õpetlik viktoriin
× Toimumisaeg: 20. – 23. veebruaril

 

Reisikirjeldus: 

 

Vastlapäev on hästi säilinud traditsioonidega rahvakalendri lustipüha, mis lõpetas jõuludega alanud talvise lõbustusaja ja alustas suurt paastu, mis kestab lihavõttepühadeni. Palmse mõisas saame osa mõisarahva vastlatest.

 

Palmse mõisas kuuleme lugusid vastlakommete kohta ning teeme ka ise läbi tegevusi, mis vanasti vastlapäeval kohustuslikud olid. Saame osa vahvast saanisõidust ning vaadata, kes saab pikima liu kelgumäelt alla lastes. Valmistame ise ka vurri ja nunnutame mõisa loomi. Kosutavaks keha kinnituseks saame traditsioonilisi vastlatoite, milleks on hernesupp, vastlakukkel ning kuum tee.

 

Tagasi teel põikame läbi Jägala joa juurest, kus avaneb just talvel eriti kaunis vaade jäätunud joale. Joa servast allarippuva jää ja joaseina vahele võib moodustuda mõlemalt poolt jääga piiratud tunnelikäik.

 

Õpitu kinnistamiseks viib reisisaatja tagasisõidul läbi viktoriini päeva jooksul kuuldu ja nähtu kohta. Aktiivse ja hariva õppepäeva lõpetame kooli ees pärastlõunal.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume Teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!