Vastlad Mõniste Talurahvamuuseumis

1 päevane reis

Ülevaade:

× Mõniste Talurahvamuuseumi külastus
× Õppeprogramm “Vastlad”
× Tutvumine vastlakombestiku ja vastlatoitudega
× Vastlavurri ja kada meisterdamine
× Vastlaliu laskmine
× Õpetlik viktoriin
× Lisatasu eest: lõunasöök
× Toimumisaeg: 12.-16. veebruar

 

Reisikirjeldus: 

 

Mõniste Talurahvamuuseum on Eesti vanim vabaõhumuuseum, mis ootab kõiki õpilasi endale külla, et kuulda ja õppida ühe eestlastele väga olulise päeva kohta.

 

Kolme tunnise programmi jooksul saavad õpilased tutvuda traditsiooniliste vastlakommetega ning kuulevad sellest, mida vastlaajal söödi. Lisaks saavad nad teada, kust üldse pärineb vastlakukli söömise traditsioon ja, millal see meieni jõudis. Ühelt õigelt vastlapäevalt ei puudu ka vastlavurri meisterdamine ja pika liu laskmine, mille kaudu saame teada, kellel tuleb suvel parim linakasv.

 

Õpitu kinnistamiseks viib reisisaatja tagasisõidul läbi viktoriini päeva jooksul kuuldu ja nähtu kohta. Aktiivse ja hariva õppepäeva lõpetame kooli ees pärastlõunal.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume Teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!