Vastlad Eesti Vabaõhumuuseumis

1 päevane reis

Ülevaade:

× Eesti Vabaõhumuuseumi külastus
× Muuseumitund “Vastlad”
× Vastlapäeva traditsioonidega tutvumine
× Saanisõit hobusega
× Õpetlik viktoriin
× Lisatasu eest: lõunasöök
× Toimumisaeg: 5.-13.  veebruar

 

Reisikirjeldus: 

 

Eesti Vabaõhumuuseumisse on oodatud lustima kõik õpilased, kes soovivad rohkem teada saada vastlapäeva kohta. See on päev, kus au sisse tõusevad siga ja hobune, vurriluu, rasvane lõuaots, linataim, herned-oad ning palju muud.

 

Õpilastele toimub vahva ja õpetlik muuseumitund “Vastlad”, kus tutvume vastlatraditsioonidega. Kuuleme linast, mis on taim mille pärast vastlapäeval kõige rohkem südant valutati ja ilusa linakiu saamiseks pikka liugu lasti. Saame teada ka sellest, et enne kui vastlakukkel moodi tuli, oli tavaks vastlapäeval küpsetada hoopis väike vastlaleib ehk vastlakakk, mis pidi karjale õnne tooma. Ning saame teada veel palju uut ja põnevat vastlate kohta. Õpilased saavad osa ka lõbusast saanisõidust.

 

Õpitu kinnistamiseks viib reisisaatja tagasisõidul läbi viktoriini päeva jooksul kuuldu ja nähtu kohta. Aktiivse ja hariva õppepäeva lõpetame kooli ees pärastlõunal.

 

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume Teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!