Tartu TYPA ja Aura veekeskus

1 päevane reis

Ülevaade:

 

× Bussireis Tartusse
× TYPA trüki- ja paberikunstikeskuse külastus
× Giiditeenus TYPA keskuses
× Käsitööpaberi valmistamine
× Kõrgtrüki proovimine
× Aura veekeskuse külastus
× Kaasahaarav viktoriin reisi lõpus
× Võimalik ette tellida söögikorrad või veeta vaba aeg Tartus

Reisikirjeldus:

 

Klassireisil Tartusse külastab grupp ainsat muuseumit kogu Baltikumis ja Soomes, mis on pühendatud paberile ja kõrgtrükile ning saab kargele sügisilmale vaheldust mõnuledes Aura veekeskuse basseinides.

 

Alustame reisi kogunemisega kooli eest, kust võtame suuna heade mõtete linna Tartu poole. Esimese külastusena ootab gruppi ees unikaalne TYPA keskus. Kui külastajad astuvad TYPAsse, saavad nad ainulaadse ja kaasahaarava tuuri, mis viib neid läbi suhtlemise ajaloo, alates paberi leiutamisest 2000 aastat tagasi, revolutsioonilise trükisõna levikuni 15. sajandil kuni tänapäevani. Külastajatele mitte ainult ei räägita neist faktidest, vaid nad saavad ka käegakatsutava kogemuse. Nii mõistavad külastajad paremini paberivalmistamise ja trükkimise protsessi – tehes ise käsitööpaberit ja tõmmates 200-aasta vanuse trükipressi kangi, kogedes füüsiliselt kõrgtrükitehnikaga töötamist.

 

Päeva teiseks külastuseks saavad õpilased premeerida end lõõgastava veekeskuse külastusega. Aura veepargis on 55 ja 38 meetri pikkused liutorud. Lisaks saab kätt harjutada korvpallis ning jõudu proovida veekahuri all. Põnevust loovad  veekardinad, mille taga on koopad istepinkide ja veemassaažiga, purskkaev, langev veejuga, mullivannid ja vastuvoolu ujumise võimalus ja võimalik käia leilisaunas.

 

Võimalik on ette broneerida lõunasöök või planeerida vaba aeg Tartu kesklinnas. Peale väsitavat kuid vahvat päeva heade mõtete linnas suundume tagasi kooli poole.

 

Reis lõpeb reisisaatja poolt läbi viidud kaasahaarava viktoriiniga, et kinnistada päeva jooksul nähtut ja kogetut.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!