Tartu: tänavakunsti tuur ja tähetorni õppeprogramm

1 päevane reis

Ülevaade:

× Tähetorni külastus
× Põnev haridusprogramm vastavalt grupi vanusele
× Tänavakunsti tuur ja töötuba
×  Ette tellitud lõunasöök või vaba aeg Tartu kesklinnas
× Kaasahaarav viktoriin reisipäeva lõpus

 

Reisikirjeldus: 

 

Klassiekskursioonil Tartusse külastame Eesti vanimat tähetorni, kus saame osa põnevast ja harivast haridusprogrammist. Lisaks sellele ootab meid ees haarav tänavakunsti tuur Aparaaditehase ja Karlova ümbruses, kus tutvustatakse põhjalikult kohaliku tänavakunsti olemust ja tekkepõhjuseid ning mille lõpus saab igaüks ka ise linnapilti oma kunstiteose spreitada!

 

Alustame oma reisi kooli eest suundudes Tartu poole. Esimese peatusena läheme Eesti esimesse astronoomia observatooriumi ehk Tartu tähetorni. Tähetornis saate valida enda grupile enim huvipakkuva haridusprogrammi. Valikus on nii astronoomia, geograafia kui ka füüsika teemalisi haridusprogramme kõikidele vanuseastmetele. Pärast uute teadmiste ammutamist on võimalik grupil üheskoos lõunatama minna või nautida vaba aega Tartu kesklinnas.

 

Päeva teises pooles suundume põnevale tänavakunsti ekskursioonile Aparaaditehase ümbruses ja Karlova linnajaos, kus peale teiste kunstnike töödega tutvumist saavad õpilased ka ise kätt proovida endise “Kasekese” restorani seintele tänavakunsti tegemisega. Tartut peetakse muuhulgas ka tänavakunsti pealinnaks ja see julge, diskussiooni tekitav ja erksavärviline kunstistiil haarab ka kõige kunstikaugemaid õpilasi. Ekskursiooni ja töötoa tulemusena omandavad õpilased poolsalajase kunstivormi kohta põhjalikud teadmised; mõistetakse antud kunstivormi väljakujunemise põhjuseid, osatakse eristada grafitit tänavakunstist ning viimase erinevaid avaldumisvorme; avardub maailmavaade ning edaspidi osatakse tänavakunsti vaadata ja mõista.

 

Võimalik on reisiprogrammi planeerida ühine lõunasöök või tunnine vaba aeg Tartu kesklinnas. Reisipäeva lõpus teeb meie tore reisisaatja õpilastele uutele teadmistele põhineva viktoriini, et kõike uut ja põnevat veel paremini kinnistada. Tagasi kooli juurde jõuame õhtuks.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!