Suur Hiiumaa ringreis

2 päevane reis

Ülevaade:

× Suuremõisa lossi külastus ja tuur kohaliku giidiga
× Muinasjutuline Kärdla
× Ristimägi
× Tahkuna ja Kõpu tuletornid
× Hiiumaa Eiffeli torn
× Sääre tirp
× Vanajõe org
× Elamuskeskus Tuuletorn külastus
× Majutus koos hommikusöögiga

 

Reisikirjeldus:

 

Sellel imeilusa loodusega saarel, mis on Eestis suuruselt teine saar, saame näha peale kauni looduse veel kuulsaid majakaid, Eesti suurimaid merelaineid, Suuremõisa lossi, uhiuut Tuuletorni elamustekeskust ja palju muud põnevat. Klassireisilt ei ole puudu ka võimalus iseseisvalt klassikaaslaste seltsis majutuskohas mõnusasti aega veeta.

 

Alustame oma päeva hommikul vara kooli eest kogunemisega bussi, misjärel võtame suuna Rohuküla sadama poole. Pärast 1h 15min kestvat meresõitu jõuame Hiiumaale. Esmalt läheme vaatame üle Suuremõisa lossi, kus giid räägib meile põnevaid lugusid selle ajaloost. Seejärel suundume Kärdlasse, kus anname õpilastele vaba aega, et iseseisvalt süüa või poes käia ning peale seda läheme vaatama üle hiidlastele püha koha- Ristimäe, mida peetakse üheks Hiiumaa olulisemaks vaatamisväärsuseks. Peale Ristimäe imetlemist läheme edasi Tahkunasse ja külastame sealset tuletorni, mis on valminud Venemaa innukuse, Prantsusmaa oskuste ja Inglismaa teadmiste ning heade meistrite käe all.

 

Peale huvitavaid avastamisi ja Hiiumaaga tutvumist seame end sisse majutuskohas, kus õpilased saavad iseseisvalt aega veeta ja soovi korral grillida. Ilusa ilma korral on õpilastel võimalik ka meres supelda.

 

Teist päeva alustame toeka hommikusöögiga ja seejärel asume jälle teele. Teisel päeval vaatame üle Eiffeli torni puidust koopia, Kõpu tuletorni, Sääre tirbu ja Vanajõe oru. Enne praamile suundumist käime läbi veel sel kevadel avatud uuest elamustekeskusest Tuuletorn, mis on 6-korruseline tuulekeerist meenutav vaba aja keskus, kus saab imetleda salapärast veealust Hiiumaad, osaleda haaravates tegevustes, läbida Hiiumaa meeleline teekond, kuulata ja kogeda hiidlastele omast isevärki huumorit ning loomulikult kogeda tuule sakutavat jõudu. Peale Tuulekeskusega tutvumist võtame oma suuna mandri poole. Tagasi kooli ette jõuame teise päeva õhtuks.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!