Sügistoimetused Pärnumaal

1 päevane reis

Ülevaade:

× Bussireis

× Kurgja talu külastus

× Vaaremade/isade toiduelamus (rukkileib, karask ja maapiim)

× Lisatasu eest võimalus juurde tellida hobusesõit vankriga

× Valik 1: Ekskursioon Rosenberry mahla- ja jäätisevabrikus; Mahlade ja jäätiste degusteerimine

× Valik 2: Matk Mukri loodusrajal; Vaatetorni külastus

× Viktoriin reisipäeva lõpus

 

Sügisesel klassireisil ootab gruppi ees õpetlik Kurgja talu külastus,. Vanasõnad nagu “Mida kibedam töö, seda magusam leib” ja “Kelle leiba ma söön, selle laulu ma laulan” saavad külastuskäigul uue tähenduse: vanade eestlaste sügistegemised ja maitseelamused saavad selgeks igale osalejale. Ajaloohõngule lisab reisile vürtsi juurde kas Rosenberry mahla- ja jäätisevabriku külastus, kus grupp saab oma silmaga näha mahla ning käsitööjäätiste valmistamist (ning mõistagi ka suu magusaks teha) või rabamatk Mukri loodusrajal, mille tõmbenumbriks on imeline panoraam vaatetornist.

 

Reis algab kooli eest, misjärel sõidame C. R. Jakobsoni talumuuseumisse Kurgjal. Talumuuseumis, kus tänaseni tegeletakse karjakasvatuse ja põllupidamisega, saab teadmisi vanade eestlaste sügisestest tegemistest ning kuidas neid tegevusi läbi viidi. Näha saab vanaaegseid talutööriistu ja – esemeid ning ka ise käsi külge lüüa: osalejad saavad käsikivil jahu jahvatada ning käsimasinaga koorevõi teha.

Teadmistejanu teeb kõhu tühjaks ning seepärast on plaanis ka vaaremade-isade toidukombeid katsetada. Osalejad saavad kõhu täis rukkileivast, karaskist ja maapiimast, mis kuulusid ilmtingimata vanade eestlaste põhimenüüsse. Lisatasu eest on võimalik tellida ka hobusesõitu vankriga, et saada maksimaalne ettekujutus oma esivanemate igapäevaelust.

 

Päeva teises pooles saavad osalejad ise valida edasise meelepärase tegevuse.
Üheks võimaluseks on külastada Rosenberry mahla- ja jäätisevabrikut, kus valmivad käsitööna imemaitsvad taimsed ja kooresed jäätised ning kohalikust toorainest valmistatud mahlad. Nende tervislike jäätiste ja mahlade valmistamisel ei kasutata kunstlikke lõhna-, maitse- ega värvaineid, vaid orgaanilist päritolu marju ja puuvilju. Ekskursiooni käigus näemegi oma silmaga, kuidas käsitööjäätiseid ja mahlasid täpsemalt tehakse ning seejärel saame ka ise suu magusaks.

 

Teise variandina on võimalik ette võtta retk Mukri loodusrajal. Loodusrada kulgeb mööda raba, mida läbides saab näha laukaid ning rabajärvi. Loodusraja absoluutseks hitiks on vaatetorn, millelt avanevad lummavad vaated ümbritsevale loodusele.

 

Pärast pikka päeva võtame suuna tagasi kooli juurde. Bussisõidu ajal viib meie reisisaatja läbi vahva viktoriini, mis paneb reisile meeleoluka punkti. Reis lõpeb õhtul kooli juures.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!

 

    Uus!