Kalevipoja Koja jõulumaa

1 päevane reis

Ülevaade:

× Kalevipoja Koja iga-aastane siiliteemaline jõulumaa

× Talvised loodusrajad, loomalood ja tee lõkke ääres

× Piparkookide küpsetamine ja söömine

× Jõuluviktoriin

× Võimalus tellida jõululõuna

 

Reisikirjeldus: 

 

Iga aasta jõulukuul muutub Kalevipoja Koda jõulumaaks. Ees on ootamas seiklus, mis sobib nii lasteaialastele kui ka õpilasgruppidele. Saame teada, kuidas siil endale kasuka sai; kuidas villa kraasida; mida siilid talvel teevad; mida põnevat talvel metsas teha saab; kuidas metsas kuuskede vahel teed keeta ning kuidas kaunistada siili piparkooke.

 

Alustame oma seiklusrohket jõulupäeva hommikul kooli eest, kust algab sõit Jõgevamaale Kääpa külla, kus ootab meid ees Siili jõulumaa. Vanades palkmajades õlilambi valgel õpime vanu talutöid ja saame paitada imearmsaid lambaid. Seejärel on meid ees ootamas talvised metsarajad, kus avastame loodust, räägime loomadest ja keedame soojendavat teed, mida lõkke ümber juua. Viimasena suundume Rahvamajja, kus räägime vanadest jõulukommetest ja küpsetame ning kaunistame maitsvaid piparkooke. Kui kõhud piparkookidest täis söödud, alustame sõitu tagasi kooli poole.

 

Jõulumeeleolu jätkub tagasisõidul bussis, mil reisisaatja viib grupi vahel läbi kaasahaarava jõuluteemalise viktoriini, mille tulemusena tunnustame Õpilasreiside suurimaid jõulufänne.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!