Seiklus Lätis: Jurmala, Riia ja Gauja rahvuspark

3 päevane reis

Ülevaade:

× Bussireis

× Majutus

× Merehõnguline kuurortlinn Jurmala

× Ekskursioon Riias kohaliku giidiga

× Livu veepargi külastus (4h)

× Tarzani seikluspark

× Cēsise (Võnnu) ordulinnuse külastus

× Giidituur ordulinnuses

× Gutmani koopa külastus

× Lielā Ellīte (Suur Põrgu) külastus

× Reisisaatja igakülgne abi reisi jooksul ja kaasahaarav viktoriin reisi lõpus

× Lisatasu eest: söögikorrad, Riia loomaaia külastus, Laima Šokolaadimuuseumi külastus ja šokolaadi valmistamise töötuba, Riia Mootorimuuseumi külastus

 

Reisikirjeldus: 

 

Kolmepäevane Läti reis viib meid Baltimaade ühte parimasse kuurortlinna Jurmalasse. Tallinnast kõigest 4,5 h kaugusel asuv Jurmala võlub kõiki oma 33 km pikkuse katkematu liivaranna ja restoranidest pungil oleva peatänavaga. Jurmala on populaarne puhkuse ja vaheaja veetmise paik Lätis. Lisaks külastame adrenaliinirohket Tarzani seiklusparki, supleme Livu veepargis ja vaatame ka olulisi vaatamisväärsusi Gauja rahvuspargis.

 

Esimese päeva hommikul alustame sõitu kooli juurest ning võtame suuna Lätti. Jurmalasse jõudes seame end sisse majutuspaigas ning suundume Livu veekeskusesse, kus ootab meid 4h saunades lõõgastumist ja vees hullamist. Õhtul jalutame mööda Jurmala linna, kus tutvume Jurmala põhiliste vaatamisväärsuste ja peatänavaga ning vaatame üle sealse mereranna, kus sooja ilma korral ka supelda saab. Sellele järgneb seejärel õpilastel vaba aeg, mida nad on pikisilmi oodanud.

 

Teisel päeval sööme hommikusööki majutuskohas ja pärast hommikusööki suundume Tarzani seiklusparki. Pärast seikluspargi külastust sõidame Riia giidituurile. Riias tutvume giidi juhendamisel vanalinna ja sealsete kaunite hoonete ja vaatamisväärsustega. Peale linnatuuri saavad õpilased vaba aja omapäi avastamiseks. Järgmisena külastame Baltimaade suurimat Gutmani koobast ja päeva lõpuks võtamegi suuna linnamürast eemale, majutuses saavad õpilased grillida. Võimalus korraldada ühine matk.

 

Kolmandat päeva alustame turgutava hommikusöögiga ja liigume edasi Cēsise (Võnnu) ordulinnuse poole. Need keskaegsed lossivaremed on mõjuv ajaloomälestis, mille arhitektuur köidab linnakülalisi oma romantilise ligitõmbavusega. Ronime linnuse torni ja heidame pilgu Võnnu vanalinnale, linnusevaremetele ja lossipargile; tutvume ordulinnuse keldris asuva vanglaga ning jalutame keskaegses köögiaias. Viimasena külastame Lielā Ellīte (Suur Põrgu) koobast. Peale koopa külastust hakkame Eesti poole tagasi suunduma, andes õpilastele võimaluse planeerida vaba aega poeskäiguks. Kogu reisi vältel õpitud teadmiste ja kuuldud info põhjal viib meie reisisaatja reisi lõpus läbi vahva viktoriini. Tagasi kooli ette jõuame kolmanda reisipäeva õhtul.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!

Pilte eelmistelt reisidelt:

    Uus!