Saaremaa Viikingiaasta seiklus

2 päevane reis

Ülevaade:

 

× Bussireis
× Kuressaare linnuse külastus ja giidiekskursioon
× Näitus “Viikingid enne viikingeid”
× Romantiline Kuressaare linn ja tutvustus
× Kosutav matk
× Mõnus puhkekeskus looduses: pallimängud, grillimine, õhtu looduses
× Kaali meteoriidikraater
× Valjala kirik
× Asva Viikingiteküla seiklusprogramm
× Kaasahaarav viikingiviktoriin
× Suur valik lisategevusi: Muhu/Hallikivi seikluspark, Saare Safari, Thule Koda, WOW Elamustekeskus, Muhu jaanalinnufarm jpm
× Võimalik ette tellida kõik söögikorrad

Reisikirjeldus:

 

Viikingiteemaline Saaremaa klassiekskursioon pakub põnevaid avastusi ja elamusi igas vanuses õpilastele. Bussireis Saaremaale on natuke nagu sõit välismaale – laevareis, imeline saare loodus ja huvitavad vaatamisväärsused tekitavad õpilastes alati elevust. Sel aastal vürtsitab seiklust viikingitele pühendatud Saaremaa Viikingiaasta 2021, millest saame osa antud eriprogrammi raames.

 

Reis algab kooli eest varahommikul ning ees ootab pikk ja meeleolukas esimene päev. Peale laevasõitu alustame sõitu Kuressaare suunas, kus meid ootab keskaegne Kuressaare piiskopilinnus, kaasahaarav giid ja viikingite aastale pühendatud näitus “Viikingid enne viikingeid”. Lisaks sisukale linnusetuurile, mille jooksul saame käia linnusemüüril, kiigata lõviauku ja kuulda põnevaid legende, saame näha ka aardeid kümnendi suurimaks leiuks peetud Salme viikingilaeva matmispaigast, mis on ümber kirjutanud lausa kogu Euroopa viikingiajaloo.

 

Peale ekskursiooni linnuses anname noortele aega omal käel avastada Kuressaare linna. Võimalus on pidada ühine lõunasöök Saaremaa Veskis või leida iseseisvalt meelepärane koht lõunatamiseks Kuressaare mitmete romantiliste välirestoranide seast. Võimalik on planeerida reisiprogrammi ka Muhu jaanalinnufarmi/seikluspargi või Hallikivi seikluspargi külastus. Veel on lisategevuse valikus Saare Karjäärisafari maasturitel, WOW elamustekeskus, Thule Koja alternatiivajaloomuuseumi külastus, Koguva küla, Sõrve poolsaar ja kõik muu, millest ammu Saaremaad külastades näha ja kogeda unistanud olete!

 

Pärastlõunal sõidame puhkekeskusesse, kuhu jääme paikseks järgmise reisipäevani. Õpilastel on võimalus veeta ühise klassina aega õdusas ja looduskaunis majutuspaigas, nautida seltskonda ja kogeda tõelist Saaremaa suveõhtut. Õhtuseks ühistegevuseks on planeeritud matk looduses. Võimalus on grillida ühiselt lõkkel ja mängida pallimänge.

 

Teist päeva alustame kosutava hommikusöögiga ning koguneme bussi, et alustada teist seikluslikku viikingipäeva. Käime läbi läbi Kaali meteoriidikraatri ning Valjala kiriku juurest – vanim kivikirik Eestis, mis on rajatud juba viikingiajastul oluliseks saanud Valjala maalinnuse aladele.

 

Seejärel suundume Asva külla – põlisesse viikingite kantsi Asva muinaslinnuse veerel, kus on maid haritud ja sõdu peetud juba pronksiajast saati. Grupile on broneeritud seikluslik programm Asva viikingitekülas – elamusterohke kõrgseikluspargi radade läbimine võimaldab turnida enam kui 50 turnimismängu neljal erineval tasemel ning libiseda üle 100 meetri pikkusel õhusõidul. Lisaks on programmi planeeritud suur osavusproov linnusehoovis: lasta saab vibu või visata kirvest ning võtta kaaslastega neis oskustes mõõtu. Teeme ka põgusa ringkäigu linnuses ja looma-linnupargis pererahva vahvate pajatuste saatel.

 

Võimalik on tellida ette väega viikingieine (lisatasu eest).   Peale mitmetunnist seiklust viikingikülas võtame suuna kodu poole ning seiklusrohke klassiekskursioon lõpeb teise päeva õhtul kooli ees.

 

Reisi lõpetab Õpilasreiside reisisaatja poolt läbi viidav kaasahaarav viikingiteemaline viktoriin, et kinnistada reisi jooksul kuuldut ja kogetut. Hea meelega organiseerime grupile ühised söögikorrad.

 

Saaremaa Viikingiaastast saad lähemalt lugeda meie blogist.

 

Kogu reisiprogramm on võimalik kohandada vastavalt klassi soovidele ja huvidele – võimalik on alati kava muuta/vahetada ning lisategevusi lisada. Asva viikingitekülas on võimalik seikluspargi asemel osa saada viikingite lugu ja tegevusi tutvustavast viikingiprogrammist. Saaremaal leiab palju tegemist: valikus on näiteks Muhu/Hallikivi seikluspargi külastus, Saare Safari, Thule Koda alternatiivajaloomuuseumi, WOW Elamustekeskuse, Muhu jaanalinnufarmi, Koguva küla külastused jpm.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!

 

Üldist infot Saaremaa kohta leiad meie hea partneri Visit Saaremaa koduleheküljelt.

Täname suure huvi eest Õpilasreiside broneerimise vastu! Teeme endast parima, et vastata teie reisipäringule võimalikult kiiresti, kuid hetkel võib see võtta tavapärasest kauem aega. Vabandame!