Saaremaa-Abruka-Vahase saarte ringreis

3 päevane reis

Ülevaade:

 

× Kuressaare linnuse külastus ja tuur kohaliku giidiga
× Romantilise Kuressaare linna külastus
× Mõnus puhkekeskus looduses
× Laevasõit Abrukale ja ekskursioon saarel kohaliku giidiga
× Sobiva ilma korral võimalik külastada Vahase saart
× Angla tuulikumägi
× Panga pank
× Kaali meteoriidikraater
× Valjala kirik
× Võimalik ette tellida söögikorrad
× Suur valik lisategevusi: WOW elamuskeskus, Thule Koda, Muhu jaanalinnufarm, Muhu/Hallikivi/K-park seikluspark, Saare safari, Koguva küla, Sõrve poolsaare külastus

Reisikirjeldus:

 

Klassireis Saaremaale koos Abruka ja Vahase saarte külastusega on rikkalik seiklus, mis hõlmab endas samaaegselt aktiivseid tegevusi looduses, oluliste vaatamisväärsuste külastusi ja mõnusat puhkust kaaslastega.

 

Reis algab kooli eest varahommikul, seega ees ootab pikk ja meeleolukas esimene päev. Maabunud Kuivastu sadamas, alustame bussisõitu Kuressaare poole, kus meid ootab ees keskaegne Kuressaare piiskopilinnus ja kaasahaarav linnuse giid, kes küllab meid üle põnevate teadmistega Saaremaa ja linnuse ajaloost. Avastame äärmiselt hästi säilinud linnuse ehitisi, saateks verdtarretavad legendid ja ahhetama panevalt kaunid vaated.

 

Peale ekskursiooni linnuses anname noortele aega omal käel avastada Kuressaare linna fenomen, mille leidmine ei osutu keerukaks kellelegi, kes kord selles unikaalses keskajahõngulises linnas jalutanud on.

 

Esimesele päevale on soovi korral võimalik planeerida mõni huvipakkuv lisategevus: alternatiivajaloomuuseumi Thule Koja või WOW elamuskeskuse külastus, Muhu jaanalinnufarmi või seikluspargi, Hallikivi seikluspargi, Kuressaare seikluspargi K-park külastus, Saare Karjäärisafari maasturitel, Koguva küla, Sõrve poolsaar ja palju muud, millest ammu Saaremaad külastades näha ja kogeda unistanud olete!

 

Seejärel sõidame puhkekeskusesse, kuhu jääme paikseks järgmise reisipäevani. Õpilastel on võimalus veeta ühise klassina aega õdusas ja looduskaunis majutuspaigas, nautida seltskonda ja kogeda tõelist Saaremaa suveõhtut.  Võimalus on grillida ühiselt lõkkel.

 

Teisel päeval võtame ette sõidu taas Kuressaare linna, täpsemalt Roomassaare sadamasse – sealt väljub vaid meie seltskonnale broneeritud parvlaev „ABRO“. Maabunud Abrukal, ootab meid imeilus ürgse metsa, pähkli- ja metsõunapuude ning mägiveiste poolest tuntud saar, millega aitab meil tutvust teha kohalik saareelanik ja giid. Peame mõnusa pikniku saarel ja soovi korral ja sobivate ilmastikutingimuste korral võtame ette ka jalgsimatka Vahase saarele, milleni jõuame läbi 200-meetri pikkuse meretee. Seiklusliku päeva lõpetame taas merereisiga Saaremaale ning juba tuttavasse majutuskohta.

 

Kolmandat päeva alustame taas saarlastele iseloomuliku tugeva hommikusöögiga ning koguneme bussi, et alustada päeva täis Saaremaa olulisi vaatamisväärsusi. Sõidame läbi legendaarsed kultuuri- ja loodusobjektid: Kaali meteoriidikraater, Angla tuulikud, Panga pank ja Valjala kirik. Pärastlõunal võtame suuna kodu poole ning päev lõpeb õhtupoolikul kooli juures.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume teil meiega ühendust võtta kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!

 

Üldist infot Saaremaa kohta leiad meie hea partneri Visit Saaremaa koduleheküljelt.