Rootsi: loomaaed, lõbustuspark ja kaunis Göteborg

5 päevane reis

Ülevaade:

× Laevasõit Stockholmi ja tagasi

× Bussisõit Rootsis

× majutus hommikusöögiga

× Kolmarden loomaaed

× Liseberg lõbustuspark

× Göteborg

× Viktoriin

× Soovi korral võib asendada Kolmardeni loomaaia või Lisebergi lõbustuspargi külastuse mõne teise huvitava sihtkohaga (nt Universeum teaduskeskus)

× Lisatasu eest: hommiku- või õhtubuffee laeval, söögikorrad Rootsis, saun majutuskohas

 

Reisikirjeldus:

 

Põhjamaiselt kaunis Rootsi on imeliseks lõpureisi sihtkohaks oma mitmekülgse looduse, rikkaliku ajaloo ja sõbralike inimestega. Viiepäevane reis Rootsi on heaks vahelduseks tavalisele kruiisireisile, sest peale Stockholmi saab tutvuda veel ka Göteborgiga ning ööbida kaunis looduslähedases puhkekeskuses, mis asub Vätterni järve kaldal. Reisi jooksul saab grupp näha huvitavaid ja armsaid loomi ning linde Kolmardeni loomaaias, tutvuda Göteborgi linnaga ning lõbutseda Lisebergi lõbustuspargis.

 

Alustame reisi esimese päeva pärastlõunal kogunemisega Tallinna sadamas, et astuda Stockholmi suunduva kruiisilaeva pardale. Laeval majutume neljakohalistes mugavates kajutites, mis on hea seltskonnaga aja veetmiseks juba küllaltki mõnus, kuid laeva õhtune programm lahutab meelt veel enam. Karaoke, kabareeteater, ühine õhtusöök buffeelauas ja bingo on vaid mõned märksõnad, mis värvikat programmi ja lõputuid võimalusi kruiisilaeval iseloomustab.

 

Hommikul on võimalik süüa üheskoos buffeelauas rikkaliku hommikusööki ning Stockholmi jõuame kell 10.00. Stockholmist võtame suuna Kolmardeni loomaaia poole, mis on Põhjamaade kuulsaim ja armastatuim loomaaed. Loomaaias saab näha 750 erinevat looma, lindu, roomajat või putukat. Lisaks saab näha südamliku delfiinide etteastet ning pargist ei puudu ka mängumaa, Ameerika mäed ja teised lõbusad atraktsioonid.

 

Pärast mitmetunnist lõbutsemist ja avastamist on aeg suunduda puhkekeskuse poole, tee peal teeme poe peatuse, et osta mõnusaks äraolemiseks üht-teist vajaliku kaasa. Puhkekeskus asub kauni järve ääres ning majutus on kämpingutes. Õhtul on grupil võimalik ühes koos grillida, ujuda, saunatada või lihtsalt koos aega veeta.

 

Kolmandal päeval sööme hommikusööki ning asume Göteborgi poole teele, mis on Rootsis suuruselt teine linn. Göteborgis tutvume põgusalt linnaga, käime Slottskogeni pargis ning soovi korral proovime kohalikus kohvikus Göteborgile iseloomuliku hagabullenit, mis on taldriku suurune kaneelisai.

 

Pärastlõunal ootab õpilasi ees reisi kõige oodatum sihtkoht: Lisebergi lõbustuspark. Lisebergi lõbustuspark on Skandinaavia suurim oma 40 erineva atraktsiooniga. Õpilastel on lõbustuspargis ette nähtud vaba aeg, et nad ise sõpradega ringi uudistada ja erinevaid atraktsioone proovida saaksid.

 

Pärast pikka ja elamusterohket päeva suundume majutuskohta. Majutume hostelis ning seejärel on õpilastel vaba aeg iseseisvalt linna peal ringi vaadata.

 

Neljandat päeva alustame hommikusöögiga ning seejärel ootab meid ees pikk sõit Stockholmi, et jõuda kruiisilaeva peale, millega tagasi Eestisse sõita. Poole tee peal teeme peatuse, et õpilased saaksid natukene sirutada ja iseseisvalt lõunat süüa.

 

Kruiisilaev väljub kell 17.30 ning taas kord on võimalik tellida grupile ühine õhtusöök buffeelauas.
Grupp saab veel kord osa mõnusast laevamelust ning tagasi Tallinnasse jõuame järgmisel hommikul kell 10.45.

 

NB! Kaasa on vaja võtta oma voodilinad ja rätik.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!