Reis ümber Võrtsjärve

2 päevane reis

Ülevaade:

× Bussireis

× Majutus Vaibla Puhkekeskuses Võrtsjärve ääres

× Hommikusöök majutuskohas

× Jõesuu vaatetorni külastus

× Kalepurjeka sõit Võrtsjärvel (1 h)

× Veepääste programm ja lühikoolitus: veeohutus ja vetelpääste A&O, veepäästekoerte Puru ja Banditiga tutvumine, vetelpääste demo

× Matk Tamme paljandi matkarajal (2 km)

× Järvemuuseumi külastus ja giidituur

× Tõrva, Mustla ja Viljandi linnade külastus

× Helme lossivaremete ja koobaste külastus

× Viljandi ordulinnuse varemed ja rippsild

× Lisategevused majutuskohas: ujumine, võrkpall, lauatennis, aerupaadi ja vesijalgrattaga sõit, saun, grillimine

× Lisategevused: Valma seikluspargi või Viljandi põgenemistubade külastus

× Võimalik ette tellida lõunasöögid

× Võimalik tellida õhtusöök majutuskohas

× Sobilik igas vanuses õpilastele

× Kaasahaarav viktoriin reisi lõpus

 

Reisikirjeldus: 

 

Kahepäevane klassireis viib õpilased veeteemalisele ringreisile ümber suurima järve Eesti sisemaal. Avastame Võrtsjärve ümbruse põnevamaid vaatamisväärsusi ning seilame kalepurjekal, õpime veeohutuse kohta koos veepäästekoertega ning naudime suveõhtut järveäärses puhkekeskuses.

 

Reis algab hommikul kooli eest, kust võtame suuna Võrtsjärve poole. Esimese külastuse ja virgutuspeatusena on planeeritud Jõesuu vaatetorn, kus saame heita pilgu üle imekauni Võrtsjärve ja Eestimaa looduse. Ees ootab seilamine kalepurjekal, kus kuuleme järve elustiku ja kalepurjeka ajaloost. Samal ajal toimub poolele grupist veeohutuse teemaline lühikoolitus – õpime veeohutusstendide olulisuse ja ohutusvarustuse korrektse kasutamise kohta; tutvume Lõuna-Eesti veepäästekoerte grupi tegemistega ning kahe newfoundlandi tõugu veepäästekoera Puru ja Banditiga ning õpime viskama päästerõngaid ja viskeliine. Peale tunniajast sõitu järvel ja veeohutusega tutvumist toimub gruppide vahetus.

 

Seejärel suundume järveäärsesse Vaibla puhkekeskusesse, et nautida suveõhtut koos klassikaaslastega. Võimalik on mängida pallimänge, ujuda, sõita aerupaadi või vesijalgrattaga (lisatasu eest), tellida sauna (lisatasu eest) ning ühiselt grillida.

 

Teine päev algab kosutava hommikusöögiga, misjärel suundume ringsõidule ümber Võrtsjärve. Teeme kosutava matka Tamme paljandi matkarajal (2 km) ning külastame Järvemuuseumit, kus saame näha nii Eesti mageveekalu kui ka sekka näha eksootilisemaid vee-elukaid. Giidi abil tutvume Võrtsjärve ja Eesti vee-elustiku, kalandusajaloo  ja muuseumi ekspositsiooniga.

 

Külastame ka Tõrva linna – looduslähedast ja järvederohket linna Lõuna-Eestis, kus näeme vastvalminud uut keskväljakut ning võimalik on planeerida vaba aeg mõne järveranna külastuseks või lõunasöögi pidamiseks. Külastame Helme lossivaremeid ja uudistame ringi Helme koobastes, mida vanarahva seas ka Põrguks kutsutud on.

 

Sõidame läbi omanäolise Mustla linna ning külastame põgusalt ka Viljandi linna, kus jalutame ordulinnuse varemetel ja tutvume rippsillaga. Võimalik on planeerida reisiprogrammi Viljandi põgenemistubade külastus (lisatasu eest).

 

Vastavalt grupi soovidele saame lisada reisiprogrammi mõne söögikord või lisategevus. Seiklusrohke klassireisi lõpetame teise päeva õhtupoolikul kooli juures.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!

    Uus!