Rätsepreis Vooremaal

1 päevane reis

Ülevaade:

Rätsepreis vastavalt grupi valikule tegevuste seast:

× Palamuse muuseumi külastus ja käed-külge muuseumiprogramm
× Elistvere loomapark ja giidiekskursioon
× Kalevipoja Koda ja soovi korral muuseumiprogramm
× Jääaja Keskus ja/või muuseumiprogramm
× Matk Vooremaal
× Ette tellitud lõunasöök või piknik
× Kaasahaarav viktoriin reisipäeva lõpus

 

Reisikirjeldus: 

 

Ühepäevane klassiekskursioon viib reisiseltskonna maalilise Vooremaa aladele, kus reisi täpne sisu kujuneb vastavalt grupi soovidele ja huvidele. Valikus on palju põnevat: Palamuse muuseum, Elistvere loomapark, Jääaja Keskus, Kalevipoja Koda ja matkarajad Vooremaa järvede vahel.

 

Alustame oma päeva kogunemisega kooli eest bussi, misjärel ootab meid vastavalt grupi soovidele koostatud personaalne rätsepreis. Vali oma reisiprogrammi (soovitatavalt 2-3 sihtkohta) tegevused järgneva valiku hulgast:

 

  • PALAMUSE MUUSEUM

Värskelt valminud ja uuenenud Oskar Lutsu sünnikodu muuseumikompleks pakub noortele lisaks põnevatele interaktiivsetele lahendustele ka käte külge panemise võimalust erinevates programmides, mille valime vastavalt klassi vanusele ja huvidele.

 

  • ELISTVERE LOOMAPARK

Kogenud giidi juhtimisel tutvume peamiselt Eesti metsades elavate loomadega, nende elukeskkonnaga ja kuuleme lugusid asukate loomaparki sattumisest ja nende põnevatest vempudest. Muuhulgas kohtume karu Karoliina, rebaste, ilveste, piisonite, põtrade ja ka värskelt loomaparki saabunud hundiga.

 

  • KALEVIPOJA KODA

Kalevipoja muuseum annab noortele võimaluse eepose legendi avastada väga kaasaegsel moel. Erinevates ruumides saab kogeda muinaskangelase tegusid, panna proovile oma teadmised ja kinnistada kirjanduse tunnis räägitut ning raamatust loetut.

 

  • JÄÄAJA KESKUS

Ainulaadses elamuskeskuses saame tutvuda elusuuruses eelajalooliste loomadega ja kogeda elamuslikku ülevaadet sellest, kuidas on aastatuhandete jooksul kujunenud maailma ja Eesti loodus. Võimalik on tellida lisaks muuseumiprogramm vastavalt klassi vanusele.

 

  • MATK VOOREMAAL

Tammeluha matkarajal tutvume rada ümbritsevate järvedega, Eestis võrdlemisi haruldase järvelamme ja nende elustikuga ning luhtade vahele jääva kõrgema maatüki Pedassaarega sealsete metsakoosluste ja võimsa Emamänniga. Kosutav matk on kolm kilomeetrit pikk.

 

Grupile on võimalik ette tellida soe lõunasöök või planeerida reisikavasse aeg iseseisvaks piknikuks. Palume reisipakkumist küsides täpsustada ka klassi vanus, et saaksime teile pakkuda eakohaseid muuseumiprogramme!

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!