Rätsepreis Tartus

1 päevane reis

Ülevaade:

 

Rätsepreis vastavalt grupi valikule tegevuste seast:

× Hullu Teadlase kabineti eksperimentaaltund
× AHHAA teaduskeskuse külastus
× Escape Tartu põgenemisprogramm
× Virtuaalreaalsus-tuur ja orienteerumine 1913. aasta Tartus
× Eesti Rahva Muuseumi giidiekskursioon ja/või haridusprogramm
× Eesti Kirjandusmuuseumi giidiekskursioon
× KGB kongide muuseum
× Tagurpidi Maja külastus
× Looduslodja sõit Emajõel
× Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum
× Ettevõtlusküla programm
× Tartu seikluspark

× Võimalik ette tellida lõunasöök
× Kaasahaarav viktoriin reisipäeva lõpus

 

Reisikirjeldus: 

 

Ühepäevane klassiekskursioon Tartusse on kui unistuste klassireis – rätsepreisi arhitektideks on õpilased ise, kellel on võimalik valida laia valiku põnevate tegevuste ja sihtkohtade seast.

 

Tartu ei ole ilmaasjata Õpilasreiside populaarseim päevareisi sihtkoht. Ülikoolilinnas leidub kaasahaaravaid tegevusi, õppeprogramme, meelelahutust, vaatamist ja uudistamist meie heade partnerite juures lausa mitmekümne eriilmelise klassireisi jagu.

 

Soovitame valida alljärgneva valiku seast kaks kuni kolm sihtkohta või tegevust, misjärel koostame teile täpsema hinnapakkumise koos lisainformatsiooniga:

 

 • Hullu Teadlase kabineti eksperimentaaltund

Hullu Teadlase juhendamisel tutvume vastavalt klassi vanusele teemaga, mille õppimine klassiruumist väljas inspireeriva juhendaja ja atmosfääriga on lastele kõike muud kui tüütu koolitöö. Tunniajane loeng koosneb suures osas ise otsimisest, katsetamisest ja avastamisest.

 

 • AHHAA teaduskeskus

Baltikumi suurimas teaduskeskuses jagub käed-külge näituste uurimist mitmeks tunniks. AHHAA üllatab külastajat ka pärast mitmekordset külastust läbi ajutiste haaravate näituste.

 

 • Escape Tartu põgenemistoad

Noorte seas ülimenukaks saanud põgenemistubade kompleksis tuleb kasutada nii koolitarkusi, loogikat kui pingetaluvust, et klassikaaslastega koostöös lahendada ülesandeid nulli tiksuva kella taustal.

 

 • Virtuaaltuur VR Tartu 1913 ja orienteerumine

Virtuaalreaalsuse seadmete abil rändame sajanditaguses Tartus. Unikaalseks muudab ajarännaku programmi uudne lähenemine, mille abil tutvustatakse unustatud ehitisi ja hooneid samades paikades, kus need kunagi asusid. Programmi teises osas kinnistame õpitut mängulise orienteerumisega.

 

 • Eesti Rahva Muuseum

Värske Eesti Rahva Muuseum küllab meid üle teadmistega, kinnistades neid oskuslikult interaktiivsete eksponaatide ja kogenud muuseumigiidide abiga.

 

 • Eesti Kirjandusmuuseum

Muuseumi hallata on olulised kultuuriloo ja rahvaluule teaduslikud arhiivid ning eesti rahvustrükise ja vanaraamatu kogud. Eesti kirjandusloo põgus ülevaade riigi teaduslikus mäluasutuses aitab õpilastel paremini mõista selle olulise hoone ja kirjanduse tähtsust Eestile.

 

 • KGB kongide muuseum

Muuseumis tutvume 1940.-50. aastatel keldrikorrusele rajatud poliitilistel põhjustel arreteeritute eeluurimisvanglaga ja kuuleme kommunistliku režiimi kuritegudest ning eluolust vanglas.

 

 • Tagurpidi Maja külastus

Oma tasakaalu paneme proovile Tagurpidi Majas, mille külastuse teeme veel segasemaks tagurpidi prillide proovimise võimalusega. Nii on justkui õigetpidi näiv pilt tegelikult tagurpidi, sest samal ajal tuleb liikuda terves tagurpidi pööratud majas!

 

 • Looduslodja sõit Emajõel

Lodja Jõmmu pardal seilates läbi varasuvise Tartu osaleme vastavalt klassi vanusele loodusõppeprogrammis, mille jooksul õpime tundma jõe elu-olu, tutvume lodja kui Emajõe põlise laevatüübiga ja teostame laevasõiduga seotud loodusvaatlust.

 

 • Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum

Põnevaid eksponaate ja käed-külge võimalusi pakkuv interaktviine muuseum annab püsinäituse abil tavapäraste spordiajalooliste ülevaadete kõrval võimaluse pildistada end vanade jõumeeste seltsis, tutvuda vanade spordilehtedega, kuulata erinevate aegade muusikat jne.

 

 • Ettevõtlusküla

Elulises ja õpetlikus programmis “Ettevõtlik kodanik” saavad õpilased aimu, mis tunne on olla ettevõtte juht ja töötaja, kust tuleb raha ettevõttele, mis on maksud ja kuidas raha ringleb.

 

 • Tartu seikluspark

Tartu linnas, ent kaunis lopsakas looduskeskkonnas asuv seikluspark üllatab 5 erineva raskusega seiklusraja, 71 mänguga ja 8 peadpööritava õhusõidurajaga. Seikluse saad lõpetada laskudes koos sõbraga kõrvuti ühest pargi otsast teise 300 meetri pikkusel õhusõidul.

 

Grupile on võimalik ette tellida soe lõunasöök või planeerida reisikavasse aeg iseseisvaks lõunatamiseks Tartu kesklinnas. Reisipäeva lõpus viib meie reisisaatja läbi kaasahaarava viktoriini päeva jooksul nähtu ja õpitu kohta. Palume reisipakkumist küsides täpsustada ka klassi vanus, et saaksime teile pakkuda eakohaseid programme!

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!