Rätsepreis Pärnus

1 päevane reis

Ülevaade:

 

Rätsepreis vastavalt grupi valikule tegevuste seast:

× Põgenemisprogramm Pärnu vanglast (2 h)
× Põgenemisprogramm pommivarjendis (1 h)
× Lasermäng
× Kruiis Pärnu jõel
× Tervise Paradiisi veekeskus
× Pärnu muuseum
× Koidula muuseum
× Pernova loodusmaja
× Valgeranna seikluspark
× C.R. Jakobsoni talumuuseum Kurgjal
× Kanuumatk Soomaal
× Alpakafarm
× Lottemaa teemapark
× Fotojaht Pärnu linnas

 

× Võimalik ette tellida lõunasöök
× Kaasahaarav viktoriin reisipäeva lõpus

 

Reisikirjeldus: 

 

Klassireisi Pärnusse ja Pärnumaale võid planeerida nii ühe- kui mitmepäevase, sest tegevust ja huvitavaid sihtkohti jagub. Planeeri reisiprogramm vastavalt klassi soovidele ja võid olla kindel, et see sõit tuleb unustamatu!

 

Pärnus leidub tegevusi igale huvile ja vanusele: olgu see adrenaliini, uusi teadmisi ja kogemusi, loodust, loomi, ajalugu või lõõgastust armastav seltskond. Meie heade partnerite pakutava seast leiate kindlasti palju atraktiivset!

 

Soovitame valida alljärgneva valiku seast kaks kuni kolm sihtkohta või tegevust ühepäevase reisi puhul ja kolm kuni viis tegevust kahepäevase reisi puhul, misjärel koostame teile täpsema hinnapakkumise koos lisainformatsiooniga. Reisipakkumist küsides märkige kindlasti ära ka klassi vanus!

 

 • Põgenemisprogramm Pärnu vanglast (2 h)

Kahe tunni pikkune põgenemine vanglast koos eriefektide, näitlejate ja põnevate stsenaariumitega on äärmiselt põnev programm, mis on üheltpoolt mänguline ja adrenaliinirohke, kuid teisalt paneb grupp proovile oma koostööoskused ja saab uusi teadmisi vanglaelu kohta üldiselt.

 

 • Põgenemisprogramm pommivarjendis (1 h)

Nõukogudeaegses pommivarjendis asuvad meeli haaravad põgenemistoad Missioon: Kuuba kriis, Ülekuulamisruum, Hukkamiskamber, KGB kongid ja Päästeameti põgenemistuba. Teil on aega üks tund, et põgeneda toast kella armutu tiksumise saatel.

 

 • Lasermäng

Pärnu kesklinnas asuvas Laserpargis ootab meid ees ainulaadne lasermäng – labürindid, peidikud ja helendavad laserkiired, pinget kruviv tasane muusika ja toss muudavad mängu õpilaste jaoks eriti ägedaks ja meeldejäävaks. Niivõrd adrenaliinirohke seiklus ei unune niipea!

 

 • Kruiis Pärnu jõel

Avastage Pärnu jõe ja lahe imelisi vaateid lõbusal sõidul! Ideaalne võimalus klassireisiks, mis viib teid läbi kauni looduse, pakkudes meeldejäävat kogemust igale õpilasele.

 

 • Tervise Paradiisi veekeskus

Eesti suurimas veekeskuses leidub hulgaliselt veeatraktsioone nii neile, kel jagub energiat hullamiseks kui ka neile, kes otsivad mõnusat lõõgastust. Julgemaid ootab 4 meetri kõrgune hüppeplatvorm, lõbusa adrenaliinisüsti saavad liutorudest ja kärestikulisest mägijõest alla tuhisejad. Niisama nautlejaid ootavad basseinid, mullivannid ja kosed.

 

 • Pärnu muuseum

Pärnu muuseumi väljapanek “11 000 aastat ajalugu – Elamusi vanast ajast” ulatub kiviajast kaasaega ning möödunud aastatuhandete ja sajandite hõngu on võimalik tunda läbi paljude ehtsate esemete, uute teadmiste, mängude ja elamusnurkade. Võimalik on lisaks giidituurile tellida grupile fonditund (näeme muuseumitöö telgitaguseid – kuidas esemeid kogutakse ja säilitakse) või aardejaht näitusesaalis – põnev otsimismäng eeldab head meeskonnatööd, tähelepanu ja nutikust, et “murda” kood ja avada aardelaegas ning kinnistab hästi muuseumis õpitut (lisatasu eest).

 

 • Koidula muuseum

Muuseumis jäädvustatakse Lydia Koidula ja J.V. Jannseni mälestust ja tutvustatakse maa elu ja tegevust eesti ärkamisaja kontekstis. Lisaks giidituurile on võimalik tellida grupile Papa Jannseni koolitunni programm – rändame ajas tagasi ja kogeme XIX sajandi keskpaiga õppemeetodeid, mil külastaja saab proovida kirjutamist sule ja tušiga, lahendada rehkendamisülesandeid jm (lisatasu eest).

 

 • Pernova loodusmaja

Unikaalse arhitektuuriga külastuskeskus jutustab lugusid kodukoha ja laiema maailma looduse elurikkusest. Saame osa imelisest loodusrännakust läbi loodusmaja ja tõstame seeläbi klassi loodusteadlikkust. Võimalik on külastada ka erakordset planetaariumi ja kerakino.

 

 • Valgeranna seikluspark

Mereäärses seikluspargis Pärnu lahe ääres on kuuel kõrgrajal võimalik vallutada kõrgusi, hüpata võrkudesse, liuelda maa ja taeva vahel ning teha palju muud eneseületuslikku. Lisaks on võimalus planeerida külastusse orienteerumislaadne aardejaht või mängida discgolfi.

 

 • C. R. Jakobsoni talumuuseum Kurgjal

Eesti esimene teadlik põllumees, poliitik, rahvavalgustaja, eestlaste rahvusliku liikumise üks armastatumaid juhte, C.R. Jakobson, rajas Kurgjale ainulaadse näidistalu, mille pärandit saame oma silmaga kaema minna. Muuseumi teeb eriliseks tegutsev talu karjakasvatuse ja põlluharimisega. Muuseum pakub põnevat avastamist igale vanusele, näiteks noorematele mõeldud vahva programm “Talulapse toimetused”, vanematele klassidele näiteks disain- ja loovmõtlemise õpituba “Mõtle nagu Jakobson”.

 

 • Kanuumatk Soomaal

Soomaa on tuntud oma erilise viienda aastaaja poolest. Sealne kanuumatk pakub silmale puhkust ja kätele tööd – olenevalt tempost kestab matk rahvuspargi jõgedel umbes 2,5-4 tundi.

 

 • Alpakafarm

Eesti suurimas alpakafarmis on teil võimalik lähemalt tuttavaks saada Lõuna-Ameerika kameliidide alpakadega. Lisaks saame sõbruneda Kameruni kääbuskitsedega, Ouessanti minilammastega ja näha angoora küülikuid. Giidi abil kuuleme põnevaid lugusid nende mõnusate loomade elust.

 

 • Lottemaa teemapark

Lõbus teemapark nii suurtele kui väikestele – siin liiguvad ringi Leiutajateküla elanikud – mängides, meisterdades, sportides ja suheldes küllatulijatega. Lottemaa on avatud nii suvel kui ka jõuluajal.

 

 • Fotojaht Pärnu linnas

Suvepealinna avastamine põneva ja meeskondliku fotojahi abil on kindlasti lõbusaimaks viisiks Pärnu linna ja sealsete huvitavate paikadega tutvumiseks. Selleks, et olla kiireim meeskond, tuleb osata lugeda kaarti, olla operatiivne ja hoida silmad lahti, et õige objekti juures punkte toov pilt teha.

 

Grupile on võimalik ette tellida soe lõunasöök või planeerida reisikavasse aeg iseseisvaks lõunatamiseks Pärnu kesklinnas. Palume reisipakkumist küsides täpsustada ka klassi vanus, et saaksime teile pakkuda eakohaseid programme!

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!