Rätsepreis Järvamaal

1 päevane reis

Ülevaade:

 

Rätsepreis vastavalt grupi valikule tegevuste seast:

× Tammsaare muuseum Vargamäel
× Ajakeskus Wittenstein
× Eesti Jalgrattamuuseum
× Eesti Ringhäälingumuuseum
× Türi Elamuspark
× Wile alpakafarm
× Kilplaste teemapark
× Järva-Jaani vanatehnika varjupaik ja muuseumide keskus
× Eesti Piimandusmuuseum
× Käru muuseum
× Kaljusalu talu
× Järvamaa kaunite mõisakoolide külastus

× Võimalik ette tellida lõunasöök
× Kaasahaarav viktoriin reisipäeva lõpus

 

Reisikirjeldus: 

 

Ühepäevane klassireis Järvamaale võimaldab valida laia valiku huvitavate ja harivate tegevuste ja sihtkohtade seast Kesk-Eestis.

 

Kesk-Eesti jääb tihti olulise tähelepanuta, sest sõidame sealt hoogsalt läbi, mõttes ees ootavad kaugemad sihtkohad. Sellegipoolest võite üllatuda, kui palju põnevaid ja harivaid tegevusi Eestimaa südames pakutakse. Sõida selleks jalgratta, lastekäru või hoopis ajamasinaga; tutvu alpakate, kilplaste või vanatehnikaga; lüpsa lehma või lindista kogu klassiga vahva kuuldemäng – omanäolisi sihtkohti ja tegevusi jagub kuhjaga!

 

Soovitame valida alljärgneva valiku seast kaks kuni kolm sihtkohta või tegevust, misjärel koostame teile täpsema hinnapakkumise koos lisainformatsiooniga:

 

19. sajandi elu-olust ning kirjanik Anton Hansen Tammsaare loomingust inspireeritud ekskursioonid, programmid ja mängud on keskkoolile heas mõttes kohustuslik, aga sobib ka noorematele, kelle puhul on rõhk pigem taluelu ajaloo tutvustamisel, vanaaegsel mängudel ja muudel mängulistel programmidel.

 

Interaktiivne ajakeskus Paide vallimäel asuvas tornis, kus ajamasina (lift) abiga reisides saab ajarändur läbi torni üheksa korruse ja kaheksa ajastu tutvuda eluga muinasajal, istuda ühes lauas Järvamaa foogtiga, läbida nõiatesti, teha lõbusõitu tsaariaegse postitõllaga ja palju muud erilist. Kogemust vürtsitavad heli- ja valgusefektid, videoprogrammid ning illusioonid.

 

Väätsal asuv muuseum sobib pigem keskkoolile, sest pakub sisutihedat ülevaadet Eesti ajaloost üllatuslikult läbi rataste; võimalus on külastus ühendada rabamatkaga Väätsa ringmatkarajal.

 

Muuseumis on ringhäälingu ajalugu tutvustav püsinäitus esimesest saatekatsest kuni tänapäevani. Võimalik on teha klassiga kuuldemängu või proovida tele tegemist, tutvuda populaarseimate lastesaadetega läbi televisiooni ajaloo ja palju muud.

 

Maist septembrini avatud seikluspark, mis asub ilusas metsatukas Kõrgesaare voorestikus. Viiel erineval raskusastmel seiklusradadel turnimisele lisavad adrenaliini vabalangushüpe, tünnisõit, Tarzani hüpe, vaatetorn, võrgumaailm, välibatuudiväljak ja võimalus sõita trossil jalgrattaga üle oru.

 

Poaka külas asuvas Wile farmis tutvume imepehmete alpakatega ja nende eriliste loomade eriliste kommete ja oskustega – muuseas on alpakate supervõimeteks poegimist endale sobivale päevale edasi lükata, sülitada vihaga ämbritäis sülge ja pakkuda meile maailma kõige soojemat villa. Miks ja kuidas täpselt, seda õpime külaskäigul nende imeliste loomade juurde.

 

Temaatiline seikluspark, mille atraktsioonid on seotud kilplaste muistenditega. Külas seikleme kilplasest giidi saatel, kes tutvustab absurdihuumoril põhinevat teemaparki ja tegevusi. Sobib kõige paremini lasteaiale ja I kooliastmele.

 

Laia ampluaaga tehnikamuuseum – saab külastada tuletõrjemuuseumit võimalusega tellida tuleohutuse koolitus koos demonstratsioonidega; sõidukite viilhallis asuvat sõidukite näitust; vanatehnika varjupaika (ühistransport ja bussid, sõiduautod, saunasektor, iseehitatud või muudetud sõidukit, veoautod, põllutehnika jpm); Türi-Tamsalu kitsarööpmelise raudtee vagun-muuseumit; kinomuuseumit või koduloomuuseumit.

 

Ringi saab vaadata 100 aasta vanuses meiereis ning kohtuda isegi elusuuruses, lüpstava lehmaga! Võimalik on tellida või, sõira, kohukese või jäätise valmistamise õpituba.

 

Kõige uuem muuseum Järvamaal, kus asub suurim lastekärude kogu Eestis, pakub vahvat meelelahutust sh nii kärutamist kui kostümeerimist.

 

.Eestimaa südame südames Öötla külas asub imeline paik, mida peavad enda koduks jänesed, ponid, eesel, pesukarud, boad ja paljud teised loomad. Tegemist on külalislahke pere hobitaluga, kes meid heal meelel vastu võtab ja kohalikke asukaid tutvustab.

 

  • Järvamaa kaunite mõisakoolide külastus

Järvamaal on mitmeid kauneid mõisakoole (Albu, Koeru (Aruküla), Laupa, Roosna-Alliku) ehk mõisas asuvaid õppeasutusi, mida on võimalik eelneva kokkuleppe alusel külastada.

 

Grupile on võimalik ette tellida soe lõunasöök või planeerida reisikavasse aeg iseseisvaks lõunatamiseks Paides või Türil. Palume reisipakkumist küsides täpsustada ka klassi vanus, et saaksime teile pakkuda eakohaseid programme!

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!