Rätsepreis Ida-Virumaal

1 päevane reis

Ülevaade:

 

Rätsepreis vastavalt grupi valikule tegevuste seast:

× Maasturisafari Aidu karjääris
× Eesti Kaevandusmuuseumi külastus
× Valaste juga
× Virtuaalreaalsus-tuuri haridusprogramm “Mina Oru lossis”
× Sillamäe muuseumi külastus + püsinäitus “Nõukogudeaegne Sillamäe”
× Narva linnus
× Kreenholmi külastus
× Narva Victoria bastioni kasematid
× Kuremäe klooster
× Iisaku Kihelkonna Muuseum
× Alutaguse seikluspark

 

× Võimalik ette tellida lõunasöök
× Kaasahaarav viktoriin reisipäeva lõpus

 

Reisikirjeldus: 

 

Ühepäevasel klassiekskursioonil Ida-Virumaale saate külastada kõiki oma grupile enim huvi pakkuvaid kohti. Õpetajad saavad koos õpilastega kokku panna oma soovidele vastava programmi meie poolt välja toodud valiku seast, et reis kõigile meelepärane oleks. Reis on võimalik planeerida ka mitmepäevaseks, sest vaatamist ja tegevusi Ida-Virumaal jagub!

 

Ida-Virumaa võlub nii oma kauni looduse kui ka ajalooliste ehitiste, parkide ja huvitavate muuseumitega. Tegevusi jagub seiklushimulistele, ajaloohuvilistele, looduse imetajatele ja lihtsalt uusi põnevaid teadmisi koguvatele õpilastele.

 

Soovitame valida alljärgneva valiku seast kaks kuni kolm sihtkohta või tegevust, misjärel koostame teile täpsema hinnapakkumise koos lisainformatsiooniga:

 

  • Maasturisafari Aidu karjääris

Adrenaliinirohke sõit maasturitega vanas Aidu karjääris, mis viib läbi kraavide, metsasihtide ja raske tehismaastiku. Safarilt ei puudu ka hariv pool, sest sõidu jooksul kuuleb palju huvitavaid fakte energia ja kaevanduste kohta.

 

  • Eesti Kaevandusmuuseum

Üks iga õige eestlane peab vähemalt korra oma elus käima kaevandusmuuseumis, sest seal saab tutvuda Eesti oluliseima maavara ja selle kaevandamise tööstusega. Maa-alustes käikudes uurime erinevaid masinaid, vaatame üle kaevurite töö- ja puhkepaigad ning lõhkainelao ja sõidame tõelise maa-aluse kaevuriterongiga. Samuti on võimalik tellida grupile maitsev kaevurilõuna, mida saab nautida maa-aluses kaevurisööklas.

 

  • Valaste juga

Looduse nautlejaid paelub kindlasti kaunis Valaste juga, mis on oma 30 meetri kõrgusega nii Eesti kui ka Baltimaade kõrgeim juga. Valaste joa trepistikult ja matkarajalt avaneb kaunis vaade maakera 400 000 miljoni aasta jooksul tekkinud kihtidele.

 

  • Virtuaalreaalsus-tuur 1938. aastal Oru lossis

Virtuaalreaalsuse prillidel põhinev haridusprogramm “Mina Oru lossis” pakub harivat ja elamuslikku tagasivaadet 1938. aasta Oru pargis asunud presidendi lossi. Programmi muudab unikaalseks uudne lähenemine, mille abil tutvustakse unustatud ehitisi ja hooneid samades paikades, kus need kunagi asusid. Äratame mineviku ellu!

 

  • Sillamäe muuseum + püsinäitus “Nõukogudeaegne Sillamäe”

Sillamäe muuseumis saame vastused erinevatele Sillamäega seotud küsimustele. Kuuleme, kas tõesti valmistati seal Nõukogude Liidu esimene tuumapomm. Lisaks saab külastada pommivarjendit, põgeneda Vernandast, proovida gaasimaski, viibida 50-ndate toas, näha muusikat kontidel ning ohtlikku põlevkivi ja taguda kassikullast tuld.

Soovi korral saame külastada püsinäitust “Nõukogudeaegne Sillamäe”, mis asub kultuuripalee all, kus kunagi asus pommivarjend. Vanas pommivarjendis tutvume nõukogude ajastuga seotud juhtidega, vaatame üle vana koolivormi ja näeme palju teisi põnevaid nõukogude aegseid asju. Peale muuseumi või näituse külastamist võtame ette jalutuskäigu Sillamäe Mere puiesteel ja rannapromenaadil.

 

  • Narva linnus

Rohkem kui 700 aasta vanune Narva Hermanni linnus on kõige mitmekülgsem ja kõige paremini säilinud kaitseehitis Eestis. Kindluse pindala on 3,2 hektarit, mille kõrgeimaks punktiks on Pika Hermanni torn (51 meetrit). Narva linnuses kuuleme selle ajaloost ning linnuse ja linna suhetest sõja ja rahu ajal.

 

  • Narva Victoria bastioni kasematid

Victoria bastion on oma 300-aastase ajaloo jooksul sattunud paljude sõdade keeristesse. Bastioni kasemattides ja püssirohukeldris väljapandud ekspositsioon tutvustab bastionidest koosneva kaitsesüsteemi ajalugu.

 

  • Kuremäe klooster

Kuremäe klooster on Eestis ainuke siiani tegutsev vene-õigeusu nunnaklooster. Saame imetleda seda kaunist ehitist ja püha allikast tervendavat vett juua.

 

  • Iisaku Kihelkonna muuseum

Iisaku Kihelkonna muuseumi ekspositsioonis näeme tükikest vanimast Euroopast leitud varrastel tehtud kudumist, saame ülevaate elust maal, vanadest talutöödest, meistrite tegevusest, kohaliku tuletõrje ajaloost ja Alutaguse looduse eripärast. Lisaks on võimalus osaleda erinevates haridusprogrammides: “Vana-vanaemaaegne kool”, “Rahvariided ja rahvamängud Eesti kultuuriloos”, “Elu talus” ja “Esivanemate rõivapesupäev”.

 

  • Alutaguse seikluspark

Alutaguse seikluspargis on viie erineva raskusastmega seiklusrada, kus saab teha Eesti ühed pikemad õhusõidud üle järve. Seiklusradadel on ühtekokku 33 täpsust ja tähelepanelikkust nõudvat sportlikku mängu. Rajad on koostatud nii, et ülesanded muutuvad järk-järgult keerukamaks. Alutaguse seikluspargis on füüsiliselt raskemate ja suuremat julgust nõudvate mängude juures kergemad alternatiivsed valikud, et rajad oleksid kõigile läbimiseks jõukohased.

 

Grupile on võimalik ette tellida soe lõunasöök või planeerida reisikavasse aeg iseseisvaks lõunatamiseks. Palume reisipakkumist küsides täpsustada ka klassi vanus, et saaksime teile pakkuda eakohaseid programme!

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!