Põhjamaised pärlid: Helsingi, Turu ja Uusikaupunki

3 päevane reis

Ülevaade:

× Bussi- ja laevareis

× Majutus hommikusöögiga

× Helsingi tähtsaimad vaatamisväärsused: Sibeliuse monument, Hesperia park, Vana turu plats ja senativäljak

× Klassi maitse järgi valitud muuseum Helsingis

× Soome mitteametlik pealinn Turu

× Flow Park seikluspark

× Ajalooline Uusikaupunki linn

× Automuuseum Uusikaupunkis

× Viktoriin reisil saadud uute teadmiste kohta

 

Reisikirjeldus:

Parajalt tuttav ja kodune, ent samas peidetud pärlitest ja põnevatest sihtkohtadest pakatav põhjanaaber Soome ootab avastamist! Kolmepäevasel reisil imetleme Helsingi skandinaavialikke arhitektuuripärleid, külastame riigi esimest pealinna ehk Turu linna ning uudistame suursugust automuuseumi ajalooliselt märgilises Uusikaupunki linnas.

 

Meeleolukas avastusreis algab kogunemisega Tallinna sadamas, misjärel seilame üheskoos Helsingisse. Tallinki reisilaeval võime end tegusaks reisipäevaks ette valmistada toitva buffet-hommikusöögiga.
Helsingis võtame esimesel reisipäeval ette tunniajase linnaekskursiooni, et tutvuda näiteks Vana Turu platsi ja senativäljakuga, nautida jalutuskäiku Hesperia pargis ja vaadata üle Sibeliuse monument. Seejärel anname noortele piisavalt aega ka Helsingi omal käel avastamiseks, poodlemiseks ning lõunatamiseks.

 

Et Helsingis on rohkelt omapäraste näituste ja põnevate väljapanekutega muuseume, on esimese reisipäeva lahutamatuks osaks klassi maitse järgi valitud muuseumi külastus. Kunstihuviliste lemmikmuuseumid Amos Rex, Kiasma ja Ateneum, suursugune Soome Rahvusmuuseum ning loodussõprade kohtumispaik Loodusloomuuseum ootavad külla! Muuseumis võib ringi uudistada nii omal käel kui ka läbi kaasahaarava giidiekskursiooni – meie reisikorraldajad aitavad meeleldi planeerida just teie klassile sobiva külastuse, et teha muuseumikäigust meeldejääv sündmus! Seejärel asume teele ja sõidame majutuskohta, et üheskoos mõnusalt aega veeta ja end eesootavateks seiklusteks korralikult välja puhata.

 

Teine reisipäev algab Soome esimese pealinna Turu imetlemisega. Siin saame oma silmaga näha, kuidas võis välja näha uhke keskaegne Soome sadamalinn. Turu on täna tuntud ka kui noorusliku atmosfääriga ülikoolilinn, mida läbib romantiline Aura jõgi, niisiis on selles mitmekülgses linnas rohkelt ringiuudistamist.

 

Seejärel ootab reisiseltskonda suurejooneline Flowpark seikluspark – siin saab turvaliselt liuelda maa ja taeva vahel, tunda tõelist adrenaliini ning tunda üheskoos rõõmu eneseületamisest ja närvikõdist! Kuni lausa 20 meetri kõrgusel laiuvas Flowpargis ootavad nelja erineva raskusastmega seiklusrajad ning takistusmängud, mis panevad õpilaste tasakaalu ning julguse parajalt proovile. Põneva päeva lõpetame väljateenitud puhkuse ja ühise vaba ajaga majutuskohas.

 

Kolmandal reisipäeval sõidame ajalooõpikust tuttavasse Uusikaupunki linna. Teeme jalutuskäigu selles ajaloohõngulises linnas ning vaatame tagasi siin aset leidnud märkimisväärsetele suursündmustele. Seejärel külastame Uusikaupunki uhket automuuseumi, kus näeme ainulaadseid ja erilisi sõidukeid, mis annavad aimu sellest omaette kunstist ning ka tehnika imelisest arengust.

 

 

Siis asume koduteele ning sõidame tagasi Helsingisse. Õhtul läheme taas laeva peale ning võtame suuna Tallinna poole. Laevas on võimalik süüa õhtusööki buffeelauas või õhtustada iseseisvalt mõnes teises laeva kohvikus. Tagasi Tallinnasse jõuame kell 21.30.

 

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume Teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!

 

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!

    Uus!