Petseri, Pihkva ja Puškini mäed

2 päevane reis

Hetkel on Venemaa piirid välismaalastele sisenemiseks suletud ning riiki on lubatud siseneda vaid erandjuhtudel. Jälgi Venemaale reisimise infot siit: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/venemaa/  

 

Ülevaade:

× Petseri õigeusu mungaklooster
× Irboska kindlus ja allikad
× Pihkva linnatuur
× Pihkva kreml
× Majutus koos hommikusöögiga
× Puškini mäed – Mihhailovskoje ja Trigorskoje
× Puškini majamuuseum ja haud

 

Reisikirjeldus: 

 

Kahepäevane reis viib meid külla meie idanaabritele Petserisse, mis kuulus kunagi Eestile ning oli sajandeid Setumaa majanduslik, kultuuriline ja usuline keskus. Petseri on linn, kus on ühinenud eesti ja vene kultuurid ning need on moodustanud väga omanäolise kultuuri rikkalike rahvalaulude, rahvariiete ja kommetega.

 

Alustame oma reisi varahommikul kooli eest kogunemisega bussi, misjärel võtame suuna Koidula piiripunkti poole, kus meid ootab ees Eesti-Vene piiriületus koos kõigi selle juurde käivate põnevate toimingutega. Seejärel suundume Petserisse, mis asub Eesti-Venemaa piirist vaid 6 kilomeetri kaugusel. Petseri võlub kõiki oma õigeusu mungakloostriga, mis on tänapäeval Venemaal üks olulisemaid õigeusu keskusi. Sealt edasi lähme ühte vanimasse vene linna Irboskasse, kus imetleme Irboska kindlust ja allikaid, millel usutakse olevat tervendav jõud.

 

Järgmisena ootab meid ees kohaliku giidi läbiviimisel tutvumine Pihkva linna ja kremliga, mis asub imekauni Velikaja jõe kaldal. Pärast huvitavat linnatuuri majutume hotellis ja algab vaba aeg.

 

Oma teist päeva alustame varahommikul hommikusöögiga ning seejärel võtame suuna Puškini mägedesse, kus on sündinud kirjaniku Aleksandr Puškini ühed parimad teosed. Tutvume Mihhailovskojes ja Trigorskojes sealsete mõisadega ning läheme vaatame üle Puškini haua Svjatogorski kloostri kalmistul.

 

Pärast pikka päeva, täis uusi teadmisi ja ilusaid paiku, alustame oma sõitu tagasi Eesti poole. Kooli juurde jõuame südaööks.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele.