Peterburi linnareis

3 päevane reis

Hetkel on Venemaa piirid välismaalastele sisenemiseks suletud ning riiki on lubatud siseneda vaid erandjuhtudel. Jälgi Venemaale reisimise infot siit: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/venemaa/  

 

Ülevaade:

× Bussireis
× Majutus koos hommikusöökidega
× Linnaekskursioon Peterburis
× Laevasõit Peterburi kanalitel
× Ermitaaži külastus
× Iisaku katedraal või Verelunastaja kiriku külastus
× Vassili saar
× Peeter-Pauli kindlus
× Sõit metrooga
× Peterhofi pargi külastus
× E-viisa
× Kaasahaarav viktoriin reisi lõpus

 

Reisikirjeldus: 

 

Suursugune Peterburg asub kauni Neeva jõe kaldal ja ta kutsub meid vaatama oma imelist arhitektuuri, mille valmimisele on kaasa aidanud paljud Euroopa arhitektid ning imetlema baroki stiilis paleesid ja huvitavaid geomeetrilisi väljakuid ning piltilusaid kanaleid, mille tõttu kuulus kirjanik Goethe on Peterburgi nimetanud põhjamaiseks Veneetsiaks. Sellel kolmepäevasel reisil saame näha Peterburi silmipimestavat ilu, tutvuda sealse kultuuri ja ajalooga ning veeta aega omal soovil klassikaaslaste seltsis.

 

Alustame esimest reisipäeva juba varahommikul kooli eest kogunemisega bussi, misjärel võtame suuna Narva poole, kus toimub piiriületus. Seejärel sõidame Peterburi, kus seame end kiirelt sisse majutuspaigas ja juba algabki linnaga tutvumine. Teeme jalutuskäigu Peterburi peatänaval- Nevski prospektil, kus imetleme ka Kaasani katedraali ning suundume laevasõidule Peterburi kanalitel, kust avaneb imeline vaade linnale. Pärast elamusterohket laevasõitu läheme tagasi hotelli, kus on õpilastel aega natukene puhata kuniks on taas aeg sammud Peterburi öhe seada. Sellel põneval käigul vaatame üle Paleesilla ja loodetavasti näeme selle keskosa ülestõusmist.

 

Teisel päeval sööme toeka hommikusöögi ning jätkame oma linnaavastus retkedega. Seekord ootab meid ees Ermitaaži külastus, mis on maailma suurimatest muuseumitest teisel kohal. Sellel päeval ootab meid veel ees Iisaku katedraali, mille kuldne kuppel on Peterburi linna sümboliks, ja Mosaiik- ehk Verelunastaja kiriku vaatamine ning teie valikul külastame ühte neist. Lisaks sellele käime Vassili saarel ja võtame ette ka põneva sõidu Peterburi metrooga, mis on üks elegantsemaid ja ilusamaid metroojaamu maailmas. Käime vaatame üle ka Peeter-Pauli kindluse ja teised vaatamisväärsused, mis meie linnaekskursioonile planeeritud on. Vaba aega saavad õpilased veeta kaubanduskeskuses, kus on neil võimalus ka iseseisvalt lõunatada.

 

Kolmandal päeval sõidame pärast hommikusööki tagasi kodu poole, kuid enne veel käime läbi Peterhofist, mida kutsutakse Venemaa Versailleks, sest Peeter I oli selle lossi ja pargi kavandamisel just Versaille lossist inspiratsiooni saanud. Jalutame sealses imekaunis pargis, mis on täis uhkeid ja ilusaid purskkaeve. Sealt on ka võimalus osta endale Eestisse kaasa suveniire. Tagasi kooli ette jõuame õhtuks.

 

Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!