Peipsimaa pärlid

2 päevane reis

Ülevaade:

 

× Mustvee linna külastus
× Raja, Kükita, Tiheda ja Kasepää tänavküla
× Kükita vanausuliste palvela
× Kallaste liivakivipaljand
× Alatskivi loss
× Soovi korral matk
× Majutuskoht looduses
× Peipsimaa külastuskeskus ja Sigurimuuseum
× Kolkja vanausuliste muuseum
× Varnja küla
× Peipsiveere teekultuuri õpituba
× Võimalik ette tellida söögikorrad
× Valik lisategevusi:  Kalevipoja koja seikluspark, õpituba- pakutrükk kandekotile, Juhan Liivi muuseum, Varnja külaorienteerumine

Reisikirjeldus:

 

Kahepäevasel reisil Eesti suurima järve ääres jagub põnevat avastamist küllaga. Peipsimaa klassireisil saate kogeda ja tutvuda kahte erinevat rahvust ja kolme erinevat kultuuri: Vene vanausulised, Baltisaksa mõisakultuur ja Eesti talupojakultuur.

 

Vene vanausulised eraldusid Peipsi järve kaldale 17.sajandil Vene ortodoksest kirikust ja elavad seal tänapäevani. Sellel seiklusterohkel ja huvitavaid avastamisi täis reisil tutvume ajaloolise sibulatee ja selle vanade küladega.

 

Esimesel päeval alustame sõitu kooli eest Peipsimaa poole. Esimese peatuse teeme Mustveel, kus tutvume Peipsimaa pealinnaga ning grupil on võimalik lõunatada ja poes käia. Seejärel tutvume Raja, Kükita, Tiheda ja Kasepää tänavkülaga, kus saame näha tihedalt koos paiknevaid maju, aedviljapeenraid ja kilekasvuhooneid. Käime läbi ka Kükita vanausuliste palvelast, mis on esimene vanausuliste asutatud palvela Eestis. Vanausulised peavad seal siiani jumalateenistusi igal pühapäeval ja kõikidel pühadel. Järgmise peatusena ootab ees Kallaste liivakivipaljand, kus teeme pisikese jalutuskäigu ja naudime Eestimaa kaunist loodust.

 

Peale seda suundume suursugusesse Alatskivi lossi, kus tuvume baltisaksa kultuuriga ja näeme nii mõisahärraste kui -teenijate elu. Soovi korral teeme matka Alatskivi matkarajal ning siis liigume juba majutuskohta, kus õpilastel on aega, et üheskoos palli mängida, grillida ja klassikaaslaste seltskonda nautida.

 

Teist reisipäeva alustame tugeva hommikusöögiga majutuskohas. Peale kosutavat hommikusööki jätkame Peipsimaa avastamisega ning läheme Kolkjasse Peipsimaa külastuskeskusesse, kus kuuleme kõike põnevat sigurist ja kuidas seda kasvatati ning sellest kohvi keedeti. Soovi korral on võimalik osaleda ka õpitoas, kus tehakse pakutrükki kandekotile.

 

Järgmisena ootab meid Kolkja vanausuliste muuseum, kus kohalik giid tutvustab meile vanausuliste kombeid ja tavasid ning näitab meile nende erinevaid rõivaid traditsioonilistest kuni matuserõivastuseni välja.

 

Kui vanausuliste elu ja kommetega oleme tuttavaks saanud, siis võtame suuna Varnjasse, kus saame imetleda seda kaunist romantilise hõnguga kaluriküla ning võtta osa Peipsiveere teekultuuri õpitoast, kus kuuleme kõike teejoomise kultuurist vanausuliste külades ning sellest, mis on ivantšai ja kuidas seda valmistatakse ning valmistame seda ka ise.

 

Varnjas on võimalik korraldada grupile ka külaorienteerumine, kus õpilased saavad panna proovile nii oma orienteerumis- ja kaardilugemisoskused kui ka meeskonnatööoskused ning see läbi tutvuda lõbusal viisil Varnjaga.

 

Reisi jooksul käime mitmel korral Peipsi järve ääres ja ilusa ilma korral on õpilastel võimalik ka suplema minna. Pärastlõunal võtame suuna tagasi kooli poole ning lõpetame oma reisi õhtul kooli ees.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!

 

Üldist infot Peipsi ja Sibulatee piirkonna kohta leiad meie hea partneri Sibulatee koduleheküljelt.