Parveseiklus Emajõel

2 päevane reis

Ülevaade:

× Sõit motoriseeritud matkaparvedel

× Eesti suurim deltasoostik Peipsiveere kaitsealal

× Ööbimine parvemajas vee peal

× Sisaldub I päeva lõunasöök ja õhtusöök ning II päeva hommikusöök

× Sobilik alates 5. klassist

 

Reisikirjeldus:

 

Varasuvine seiklus viib meid Peipsiveere kaitsealale veematkale, kus naudime sõitu Emajõel motoriseeritud matkaparvedel läbides ajalooliselt ja kultuuriliselt olulisi ning legendirohkeid paiku Eesti suurimas deltasoostikus Emajõe Suursool ja Peipsi järvel.

 

Kahepäevane klassireis algab kooli eest kogunemisega bussi, misjärel võtame suuna parvematka alguspunkti Emajõe Suursoo Külastuskeskuses. Tutvume külastuskeskusega ja võimalusel/soovi korral külastame renoveeritud 2,5 km pikkust matkarada. Enne veele minemist moodustame parvemeeskonnad, jagame ameteid, räägime ohutust liiklemisest jõel ning sööme kehakinnituseks kuuma suppi.

 

Liikudes matkaparvedel möödume Põhjasõja jõelahingu paigast, puudutame kummituslikku surnusood, kohtame kohalikke jõekalureid ning sobivate ilmaolude korral seilame ka Peipsil. Jõuame ainulaadsetesse paikadesse, kus ainsaks liikumisvahendiks on paat ning hääbunud inimasustuse aladel on võimust võtnud looma- ja linnuriigi esindajad. Sellises müstilises kohas asub ka meie ööbimiskoht parvemaja – vee peale ankurdatud mugav majapidamine. Majutuskoha lähiümbrusega tutvumiseks on võimalik võtta ette kanuuretk või sõita sõudepaadiga.

 

Õhtuseks mõnusaks äraolemiseks on planeeritud ühine õhtusöök ja lõõgastav saun.

 

Teise päeva hommikul sööme hommikusööki ning asume taas parvedele, et ligi kaks ja pool tundi seilata parvel tagasi matka alguspaika. Tagasi kooli ette jõuame teise päeva õhtul.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele.