Palmse mõis: mõisaproua jõulud

1 päevane reis

Ülevaade:

 

× Bussireis Palmse mõisa

× Härrasrahva jõulukommetega tutvumine

× Mesilasvahast jõuluküünla ja vanaaegse jõuluehte meisterdamine

× Õnnemündi vermimine sepikojas

× Saanisõit hobustega mõisaõuel

× Jõuluviktoriin

× Võimalik tellida jõululõuna kõrtsis

× Programm kestab vahemikus 4.-16. detsember

Reisikirjeldus:

 

Lääne-Virumaal asuva imeilusa ja muinasjutulise Palmse mõisa parunipere ootab meid jõulude eel külla! Mõisaproua annab lastele ülevaate, kuidas mõisas jõuludeks valmistuti ja kuidas jõulupühi peeti.

 

Reis algab kogunemisega kooli ees, misjärel suundume Palmse mõisa. Mõisas võtab meid vastu mõisaproua, kes tutvustab grupile härrasrahva jõulukombeid ning meenutab mänguliselt oma lapsepõlve jõule. Õpilased saavad vermida sepikojas ise õnnemündi, mille nad endale kingituseks kaasa saavad. Lisaks on ette nähtud omapärase jõuluehte ja mesilasvahast jõuluküünla meisterdamine. Kui maad katab valge lumevaip, siis saab klass end tõelise paruniperena tunda mõisaõuel toimuval saanisõidul. Päkapikkude postkontoris saavad lapsed värvida jõulukaarti või jõuluvanale kirja saata. Programmi lõpus saab iga laps mõisaproualt kingituse.

 

Võimalik on tellida jõululõuna kõrtsis.

 

Jõulumeeleolu jätkub tagasisõidul bussis, mil reisisaatja viib grupi vahel läbi kaasahaarava jõuluteemalise viktoriini, mille tulemusena tunnustame Õpilasreiside suurimaid jõulufänne.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume Teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!