Paide Tegevusmuuseum: jõulurännak 19. sajandi väikelinnas

1 päevane reis

Ülevaade:

 

× Uhiuue Paide Tegevusmuuseumi jõuluprogramm

× Rännak läbi jõuluootuses väikelinna kodade

× Käed-külge tegevused meistrite kodades

× Piparkookide meisterdamine

× Talurahva mängud koos jõuluvanaga

× Programmi on võimalik kohaldada 1.-12. klassile

× Soovi korral jalutuskäik Paide vallimäel või vaba aeg Paides

× Võimalik ette tellida jõululõuna

× Võimalik tellida grupile sobival päeval juba novembri lõpust!

 

Reisikirjeldus:

 

Seiklusrohke jõulurännak viib uhiuude Paide Tegevusmuuseumisse Järvamaal, kus õpilased saavad osa jõuluootuses oleva väikelinna erinevate kodade tööst ja tegemistest.

 

Reis algab kogunemisega kooli ees, misjärel võtame bussiga suuna Eestimaa südame, Paide poole, et osa saada Paide Tegevusmuuseumi jõuluprogrammist. 19. sajandi elu-olu tutvustavad vahvad väikelinna meistrid võtavad meid vastu, et kutsuda kaasa põnevates tegevuses käed külge panema. Apteek-muuseumis kohtume apteekriga ja valmistame ajastu maistet, kreisiarst Hesse ravikojas saab teada aga meditsiini lugu. Toidulugu tutvustavas magusakojas valmivad maitsvad piparkoogid ja programm lõpeb eriti meeleolukalt, kus saame kogu grupiga jõuluvana eestvedamisel ja kaasategemisel mängida vanu talurahva mänge!

 

Soovi korral jalutame ka Paide vallimäel ja võimalik on ette tellida soe jõuluteemaline lõunasöök kogu grupile.

 

Jõulumeeleolu jätkub tagasisõidul bussis, mil reisisaatja viib grupi vahel läbi kaasahaarava jõuluteemalise viktoriini, mille tulemusena tunnustame Õpilasreiside suurimaid jõulufänne.

 

Reis lõpeb sama päeva pärastlõunal kooli ees. Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume Teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!