Päev isadega - orienteerumine Jussi loodusrajal

1 päevane reis

Ülevaade:

× Õpetlik orienteerumismäng
× Kogenud matkajuhi teenused
× Lõkketoidu küpsetamine
× Kaasahaarav viktoriin ja mängud

 

Reisikirjeldus: 

 

Kes tunnevad loodust paremini – seiklushimulised lapsed või elukogenud isad? Teeme selle selgeks isadepäeva raames välja töötatud spetsiaalselt lastele ja nende isadele mõeldud õpetlikul, ent samal ajal mängulisel orienteerumisprogrammil Jussi loodusrajal. Seiklus paneb proovile nii üldised teadmised looduse kohta kui ka oskuse teha koostööd ja talvistes tingimustes matkal hakkama saada.

Jussi loodusrada on äärmiselt vaheldusrikka maastiku ja loodusega üles-alla mööda kuue Jussi järvede äärde jäävaid voori kulgev rada, mis oma väga vahelduva pinnamoe ja erinevate metsatüüpidega on ideaalseks Eesti looduse ilu ja mitmekesisuse tutvustajaks igal aastaajal.

Orienteerumismängus jagame õpilased koos vanematega gruppidesse ja anname igale grupile orienteerumiskaardid, mille abil nad punktist punkti jõuavad ja erinevatele looduse teemalistele küsimustele vastavad. Orienteerumismäng võtab aega umbes kaks tundi, millele järgneb piknik lõkke ümber, kus õpilased koos isadega saavad ise lõkkel vorstikesi küpsetada ja kuuma teed kõrvale juua ning koosolemist nautida.

 

Mängime ka mõned ühismängud, et keha ja meel erksana hoida. Aktiivse ja hariva õppepäeva lõpetame kooli ees pärastlõunal.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume Teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Soovi korral võime sama programmi läbi viia ka mõnel teisel matkarajal matkates.