Otepää ja Lõuna-Eesti suvepuhkus

2 päevane reis

Ülevaade:

 

× Bussireis
× Sangaste mõisa Ringtall: ajarännak, leiutised ja käed-külge eksponaadid
× Otepää linn ja tutvustus
× Murrumetsa matkarada
× Pühajärve järv ja rand
× Looduslähedane majutuskoht Otepääl: pallimängud ja grillimine
× Otepää seikluspargi külastus
× Valik lisategevusi: alpakafarm, Tehvandi suusahüppetorn, Eesti Lipu muuseum, Talispordimuuseum, bowling, Sangaste lossi külastus, katapult Otepää seikluspargis, saun majutuskohas
× Kaasahaarav viktoriin
× Võimalik ette tellida kõik söögikorrad

Reisikirjeldus:

 

Talvepealinn Otepää ja Lõuna-Eesti laiemalt on imeline sihtkoht ka kevadel ja suvel, mil kuppelmaastik on kattunud õite ja rohelusega ning piirkonna rohked järvekesed päikesest sillerdavad. Bussireis viib klassi Lõuna-Eesti puhkusele, kus leidub nii avastamist, seiklust kui mõnusat puhkust, sest sihtkohtadeks on Sangaste mõisa Ringtall, Tehvandi vaatetorn, Otepää linn ja seikluspark.

 

Klassiekskursioon Otepääle algab esimesel päeval kooli ees kogunemisega bussi, misjärel võtame suuna Sangaste mõisa poole. Mõisakompleksis asuv Sangaste mõisa Ringtalli külastuskeskus on palju avastamist pakkuv ja äärmiselt põnev käed-külge muuseum, kus 50 eksponaati jutustavad loo 19. sajandi teadusimedest ning Sangaste Lossi omanikust krahv Bergist. Võimalus on rännata ajas tagasi sada ja enam aastat, tutvudes Bergi imeliste leiutistega tehnikamaailmas, sõita virtuaalselt Liivimaa esimese autoga suurlinna tänaval, teha päris välku ja mürtsu, lüpsta lehma ja palju muud. Jalutame ka imelise Sangaste mõisakompleksi territooriumil, kus näeme suursugust Sangaste lossi, meiereid, talli, aita ja veetorni.

 

Peale Sangaste külastust võtame suuna Otepääle. Lisaks põgusale tutvumisele talvepealinnaga võtame ette sõidu Pühajärve äärde Murrumetsa matkarajale (3,5 km). Soovi korral võime planeerida päevaplaani vaba aja ka Pühajärve rannas. Peale poepeatust suundume valitud majutuskohta ning päeva lõpetame mõnusa ühise õhtuga – võimalus on mängida palli, grillida ning veeta meeldejäävat ühisaega kaaslastega. Võimalik on ujuda majutuskoha privaatses järves ja lisatasu eest saab tellida sauna.

 

Teist päeva alustame korraliku hommikusöögiga, pärast mida sõidame Otepää seiklusparki. Seikluspargis jagub tegevust tundideks, sest valida on seitsme erineva raskustasemega seiklusraja vahel ning lisaks pakub adrenaliinirohket elamust Õhusõitude ja Kannatuste rada. Huvi korral ronime ka Eesti kõrgeima suusahüppetorni tippu Tehvandil (lisatasu eest).

 

Kogu reisiprogramm on võimalik kohandada vastavalt klassi soovidele ja huvidele – võimalik on alati kava muuta/vahetada ning lisategevusi lisada. Otepääl leiab palju tegemist: valikus on näiteks alpakafarmi, Eesti Lipu- ja Talispordimuuseumi külastused, bowling, Sangaste lossi siseruumide külastus ja lisategevused seikluspargis.

 

Hea meelega organiseerime grupile ühised söögikorrad.

 

Meeldejääva klassireisi lõpetame Õpilasreiside reisisaatja poolt läbi viidava kaasahaarava viktoriiniga, et kinnistada reisi jooksul kuuldut, nähtut ja kogetut. Tagasi kooli ette jõuame teise päeva õhtupoolikul.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!