Otepää, Cēsis ja Sigulda

3 päevane reis

Ülevaade:

 

× Bussireis
× Majutus looduslähedases puhkekeskuses Otepääl (I öö)
× Majutus Leiputrija kämpingutega puhkekeskuses (II öö)
× Hommikusöögid
× Matk Pühajärve matkarajal
× Tehvandi suusahüppetorni külastus
× Cēsise (Võnnu) ordulinnuse külastus
× Giiditeenus Cēsise ordulinnuses
× Gauja rahvuspargi ja Gutmani koopa külastus
× Baltimaade suurima, Tarzani seikluspargi külastus Siguldas
× Sigulda linna külastus
× Turaida lossi külastus
× Ilusa ilma korral võimalik veeta aega Koiva jõe rannas
× Reisisaatja abi kogu reisi vältel
× Kaasahaarav viktoriin reisi lõpus
× Suur valik lisategevusi: bowling, Tehvandi Talispordimuuseum, Eesti Lipumuuseum, Otepää kirik, sõit köisraudteel üle Koiva ürgoru, valik atraktsioone Sigulda seikluspargis: katapult, ameerika stiilis kelgurada, hiidkiik, hull rootor jpm

Reisikirjeldus:

 

Klassireisil Lõuna-Eestisse ja Gauja rahvusparki naudime nii aktiivseid tegevusi imeilusas looduses koos Baltimaade suurima seikluspargi külastusega kui ka suursugust arhitektuuri 13. sajandi kaunites linnustes Turaidas ja Cesises.

Reis algab kooli eest kogunemisega bussi, misjärel võtame suuna Otepääle. Talvepealinn Otepää on ideaalne puhkuse sihtkoht ka suvel, mil Lõuna-Eesti maaliline kuppelmaastik ja järvekesed pakuvad silmailu ning linn rohkelt tegevust ja vaatamist.

Esimesel päeval külastame Otepääd ning tutvume talvepealinna keskusega. Soovi korral võtame ette matka Pühajärve ümbruses, Murrumetsa matkarajal, mille pikkuseks on 3,5 kilomeetrit. Jalutame mööda Tehvandi suusa- ja rulluisu radu K90 suusahüppetornini, mille 34 meetri kõrgusest tipust naudime Lõuna-Eesti looduse kauneid vaateid. Hea õnne korral võib kaasa elada suusahüppe treeningutele ka suvisel ajal.

Pärastlõunal majutume mugavasse puhkekeskusesse Otepää lähistel, kus on mõnusaks õhtuks klassikaaslastega loodud mõnusad tingimused – saab mängida palli, ujuda, grillida, teha sauna (lisatasu eest ja ettetellimisel).

Teisel päeval sööme kosutava hommikusöögi ning võtame suuna Cesise linna Võnnu ordulinnusesse. Keskaegsed lossivaremed on mõjuv ajaloomälestus, mille arhitektuur köidab linnakülalisi oma romantilise ligitõmbavusega. Ronime linnuse torni ja heidame pilgu Võnnu vanalinnale, linnusevaremetele ja lossipargile; tutvume ordulinnuse keldris asuva vanglaga ning jalutame keskaegses köögialas.

Päeva teises pooles külastame Baltimaade suurimat, Gutmani koobast ning anname vaba aega Sigulda linna uudistamiseks. Ilusa ilma korral võime teha peatuse ka Koiva jõe rannas. Seejärel majutume mõnusas Leiputrija kämpingutega puhkekeskuses ning veedame aega klassi soovidele vastavalt – võimalus on matkata, soovi korral sõita köisraudteega üle Koiva ürgoru (lisatasu eest) või veeta klassiga niisama ühist mõnusat aega majutuspaigas.

Klassireisi viimasel, kolmandal päeval, suundume Siguldas asuvasse Tarzani seiklusparki – Baltimaade suurimas vabaõhu-seikluspargis jagub tegevust tundideks. Puudele on paigaldatud üle 100 erineva takistuse, mis asuvad kuni 20 meetri kõrgusel. Seikluse lõpetab sõit istetõstukiga Sigulda mäkke, misjärel on võimalik erinevatel radadel lenneldes langeda trossiga kinnitatult sadu meetreid tagasi pargi alguspunkti. Lisatasu eest on võimalik lennata katapuldiga 20 m kõrgusele; kiikuda hiidkiigel, pöörelda hullul rootoril ja palju muud.

Kolmanda reisipäeva teises pooles külastame keskaegset Turaida lossi, mis on üheks Põhja-Läti peamiseks turismimagnetiks. Räägime Turaida Roosi imeilusast legendist ja turnime läbi kitsaste vahitorni käikude 38 meetri kõrgusele, kust avaneb lummav vaade Gauja rahvuspargile ja Koiva ürgjõe orule. Tagasi kooli ette jõuame kolmanda reisipäeva õhtul.

 

Tagasiteel viib meie lõbus Õpilasreiside reisisaatja läbi vahva viktoriini, mis paneb proovile õpilaste reisi jooksul saadud uued teadmised. Kooli juurde jõuame teise reisipäeva õhtuks.

 

Võimalik on lisatasu eest ette tellida kõik söögikorrad. Muul juhul on söögikordadeks planeeritud vaba aeg/piknik ning grillimine majutuskohas.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!