Narva linnus ja virtuaalreaalsuse seiklus Toilas

1 päevane reis

Ülevaade:

 

× Narva linn ja promenaad
× Narva linnuse ekskursioon
× Giiditeenused linnuses
× Virtuaalreaalsuse programm VR-prillidega Toila Oru pargis
× Valaste joa külastus
× Kaasahaarav viktoriin
× Ettetellitud lõunasöök või vaba aeg Narvas

Reisikirjeldus:

 

Ühepäevane klassireis viib grupi tutvuma kahekeelse ja -kultuurse Narvaga. Narvas asub Baltikumi ja Põhjamaade üks võimsamaid kindluseid ja sellega grupp lähemalt tutvust tegema lähebki. Lisaks saavad õpilased osaleda äärmiselt põnevas ajas tagasi rändamise programmis Toila Oru pargis ning külastame Eesti kõrgeimat, Valaste juga.

 

Väljasõit Narva poole algab hommikul kooli eest. Esimeseks sihtkohaks on kaunis ja suursugune Narva linnus, kus ootab meid ees huvitav ekskursioon. Ekskursioonil kuuleme linnusekompleksi tekkimisest ja kujunemisest ning seostest Narva linnaga ja linna eluga. Ühtlasi vaatleme linnuse kasutamist erinevatel perioodidel ja saame teada, millised olid linnuse ja linna suhted sõja ja rahu ajal.

 

Peale linnuse külastust teeme grupiga jalutuskäigu Narva promenaadil ja tutvume Hahni trepiga. Seejärel on grupil võimalus vaba aega nautida Narva linnas või ühiselt lõunat sööma minna.

 

Päeva teises pooles sõidame Toilasse, ajaloolisse Oru parki. Viime läbi virtuaalreaalsuse prillidel põhineva haridusprogrammi “Mina Oru lossis”. Programm pakub harivat ja elamuslikku tagasivaadet 1938. aasta Oru pargis asunud presidendi lossi. Programmi muudab unikaalseks uudne lähenemine, mille abil tutvustatakse unustatud ehitisi ja hooneid paikades, kus need kunagi asusid. Äratame mineviku ellu!

 

Tagasiteel teeme peatuse Ontika pankrannikul, et imetleda Valaste juga. Ontika pankrannik on Eesti kõrgeim pankrannik, paljastades vaatajatele erinevad ajastu kihid. Kõige parem vaade pankrannikule avaneb Valaste joa juurest trepiplatvormilt. Valaste juga on oma üle 30-meetrise veeseinaga Eesti kõrgeim juga.

 

Päeva lõpus viib Õpilasreiside reisisaatja läbi kaasahaarava viktoriini, et kinnistada päeva jooksul kuuldut ja nähtut. Tagasi kooli juurde jõuame õhtuks.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!