Mõisaaja muinaslugu Põltsamaal

1 päevane reis

Ülevaade:

 

× Bussireis

× Põltsamaa muuseumi külastus ja programm “Mõisaaja muinaslugu”

× Mõisaajaga tutvumine

× Mõisaaja muinasjutu loomine

× Piparkoogid ja soe tee

× Rüütlite miniturniir ja päkapikkude otsimine

× Põltsamaa kuningalinnas jalutuskäik ja mängud

× Jõuluviktoriin

× Programm on sobilik 1.-5. klassidele

 

Reisikirjeldus:

 

Jõulureisil suursugusesse Põltsamaa lossi saavad õpilased osa maagilisest mõisaaja muinasloost. Õpilastel on võimalik tutvuda lossi ja mõisa tööde ja tegemistega, saada ise osa muinasloo etendamisest ning palju muud jõuluhõngulist ja toredat teha.

 

Klassireis Põltsamaale algab kogunemisega kooli ees, misjärel suundume Põltsamaa poole. Jõulusäras Põltsamaa lossis saab grupp osa programmist “Mõisaaja muinaslugu”, kus õpilased loovad ise mõisaaja muinasloo ning igaühel on selles oma roll. Programmi jooksul saavad lapsed kuulda kõike põnevat mõisaajast, töölistest, tööriistadest ja paljust muust. Lisaks sellele toimub rüütlite miniturniir, päkapikkude otsimine ning loomulikult saab grupp üheskoos piparkooke krõbistada ja sooja teed peale rüübata.

 

Pärast muuseumi külastust teeme mõnusa jalutuskäigu Kuningalinnas, mis on tuntud ka kui sildade linn – nimelt on linnas tervelt 18 erinevad suuruses silda, mis ületavad kärestikulist Põltsamaa jõge. Teeme kosutava jalutuskäigu linna läbi lossipargi ja üle sildade ning külastame ka imekaunist roosisaart ning mängime lõbusaid mänge.

 

Jõulumeeleolu jätkub tagasisõidul bussis, mil reisisaatja viib grupi vahel läbi kaasahaarava jõuluteemalise viktoriini, mille tulemusena tunnustame Õpilasreiside suurimaid jõulufänne.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume Teil meiega ühendust võtta kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!