Ainult septembris! Maisilabürint Toretalus ja Põltsamaa loss

1 päevane reis

Ülevaade:

× NB! Eksklusiivne programm on saadaval vaid septembri lõpuni!

× Bussireis

× Toretalu külastus

× Orienteerumine maisilabürindis

× Õuemängud ja jalutuskäik Vanasõnametsas

× Põltsamaa kuningalinna külastus: lossipark, roosisaar ja sillad

× Põltsamaa lossi ja muuseumi giidiekskursioon

× Võimalik tellida kaasahaarav õppeprogramm või muuseumitund

× Viktoriin reisipäeva lõpus

× Võimalik tellida ette lõunasöök

× Programm on sobilik igas vanuses õpilastele

 

Reisikirjeldus:

 

Päevareis klassiga viib õpilased Põltsamaale, kus orienteerume Toretalu maisilabürindis, mängime õuemänge, jalutame Vanasõnametsas ja Põltsamaa linnas ning külastame suursugust Põltsamaa lossi. Eksklusiivne programm on saadaval vaid septembri lõpuni, sest just siis on maisitaimed kõige kõrgemad ja labürindis ekslemine põnevaim!

 

Reisipäeva alustame hommikul kooli ees kogunemisega bussi, misjärel võtame suuna Põltsamaal asuvasse Toretallu. Sõbralik pererahvas võtab meid avasüli vastu, et tutvustada maitsvat maisi – näidatakse, kus on tõlvikud (ja maisi juuksed), millised on õhujuured (maisi varbad), vaadeldakse taimede kõrgust ning iga laps saab maitsmiseks ja uurimiseks omaenda maisitõlviku.

 

Peale põhjalikku maisiga tutvumist algabki programmi tipphetk – seikluslik maisilabürindi läbimine! Orienteerumismäng viib kaardi abil läbi kuue kontrollpunkti. Kaasahaarav ja segadusseajav orienteerumine võib kesta üle tunni ning on jõukohane ilma abita ringi liikumiseks alates 10-aastastele lastele, nooremate puhul liigume gruppides koos täiskasvanud saatjatega. Lisaks on võimalik Toretalus mängida erinevaid õuemänge ja teha kosutav jalutuskäik Vanasõnametsas.

 

Päeva teises pooles teeme lähemalt tutvust ehtse ja hea, Põltsamaa linnaga. Teeme mõnusa jalutuskäigu Kuningalinnas, mis on tuntud ka kui sildade linn – nimelt on linnas tervelt 18 erinevad suuruses silda, mis ületavad kärestikulist Põltsamaa jõge. Teeme kosutava jalutuskäigu linna läbi lossipargi ja üle sildade ning külastame ka imekaunist roosisaart. Põltsamaa lossihoovis asuva linnamuuseumi giidi abil saame osa ekskursioonist “Ordulinnusest rokokoolossini”. Ringkäigul tutvume lähemalt Saksa ordu poolt rajatud Põltsamaa linnusega ja vaatame vana suurtükitorni asemele rajatud Põltsamaa Niguliste kirikusse. Saame teada Põltsamaa lossiloost ja tähtsatest tegelastest ning külastame uut rokokootuba ja muuseumi.

Soovi korral on võimalik lisada või asendada ekskursioon mõne põneva õppeprogrammi või muuseumitunniga Põltsamaa lossis.

 

Võimalik on ette tellida ühine lõunasöök või pidada piknikku. Soovi korral võime ühise jalutuskäigu asemel planeerida ajakavasse vaba aja Põltsamaa linnas.

 

Reisipäeva lõpus viib meie reisisaatja läbi vahva viktoriini, mis paneb reisile meeleoluka punkti. Seikluslik päev lõpeb õhtul kooli juures.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!