Lõuna-Eesti: Metsavenna talu ja Filmi Vargamäe

2 päevane reis

Ülevaade:

 

× Alaveski loomapargi külastus
× Mõniste Talurahvamuuseumi külastus giidiga
× Majutus Metsavenna talus
× Hommiku- ja õhtusöök
× Metsavenna retk
× Filmi Vargamäe külastuskeskuse giidituur
× Rõuge vaatetorn “Pesapuu” ja Ööbikuorg
× Vaba aeg Võru linnas
× Valik lisategevusi:  Liikluslinna külastus, Maanteemuuseumi külastus

Reisikirjeldus:

 

Kahepäevane klassireis kaunis Lõuna-Eestis on põnev iga õpilase jaoks, keda natukenegi huvitab ajalugu, ellujäämine metsas, filmindus ja kaunis looduses klassikaaslastega aja veetmine. See reis on ühtlasi nii hariv kui ka lõbus ja aktiivne ning ei jäta kedagi külmaks.

 

Esimesel reisipäeval koguneme hommikul kooli ette, kust saab alguse põnev ja seiklusterohke kahepäevane klassireis. Et ees ootab pikk sõit Lõuna-Eestisse, siis teeme kosutava lõunapeatuse Tartu Lõunakeskuses. Peale meeldivat lõunatamist suundume Alaveski loomaparki, kus saame vaadelda loomi võimalikult looduslähedases keskkonnas. Alaveski loomapargis näeme 24 erinevat liiki looma, kelle hulgas on näiteks karupreili Mõmsik ja karupoiss Harry.

 

Seejärel külastame Eesti vanimat vabaõhumuuseumi. Giidi juhendamisel kuuleme huvitavaid lugusid Mõniste Talurahvamuuseumis, kus vaatleme 19. ja 20. sajandi alguse taluhooneid ja hoonesisustust, tutvume põllutööriistade, sepatööriistade, tarbevahendite ja talutekstiilidega ning kuuleme nende ajaloost.

 

Järgmisena suundume Metsavenna tallu, kus saame kogeda maailmas ainulaadset punkriturismi. Võtame ette retke metsa, kus kuuleme põnevaid lugusid metsavendadest ja nende üleelamistest ning näeme ka mäenõlva sisse kaevatud punkrit. Ühtlasi majutume Metsavenna talus, kus on head võimalused klassil ühiseks ajaveetmiseks mängides jalgpalli või saunas toredast päevast muljetades. Grupile on broneeritud ka õhtusöök majutuskohas.

 

Hommikul sööme hommikusööki ning sõidame lähedal asuvasse Filmi Vargamäe Külastuskeskusesse, kus filmiti 2017. ja 2018. aastal suurfilm “Tõde ja Õigus”. Külastuskeskuse keskmes asub Mäe Andrese talu oma nelja hoonega. Selle ümber saab näha teisigi filmist tuttavaid kohti: sauna-vanade elamist, suurt kivi, väljamäe kuuskede raiumise kohta ja muidugi naabrimehe Oru Pearu taluhooneid. Kompleks on unikaalne, sest osa sellest on autentne eesti talumajapidamine ja teine osa kuulub filmimaailma.

 

Pärast seda suundume Võru linna poole, kuid enne veel teeme peatuse Rõuge “Pesapuu” vaatetornis. Vaatetorni kõrgus on 30 meetrit ning välimuselt meenutab ta kahe linnupesaga puud, mille tipust avanevad maalilised vaated Ööbikuorule ja Võrumaale. Soovi korral teeme väikese matka Ööbikuorus. Võrus saavad õpilased iseseisvalt lõunatada ja üksteise seltsis vaba aega nautida. Tagasi kooli juurde jõuame teise päeva õhtuks.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!