Looduskaunid Valmiera ja Līgatne maal, vees ja õhus

2 päevane reis

Ülevaade:

× Gauja jõetrammi sõit
× Viljandi sõpruslinna Valmiera vanalinn
× Liivi ordulossi varemed ja muuseum
× More loomapark
× Nõukogudeaegne salajane punker
× Soovi korral võrgustike pargi külastus
× Majutus hommikusöögiga

 

Reisikirjeldus: 

 

Kahepäevane klassireis Valmierasse ja Ligatnesse pakub lõbusaid elamusi nii looduse imetlejatele kui ka ajaloohuvilistele. Nautida saab sõitu Gauja jõetrammis, imetleda Valmiera vanalinnas Liivi ordulossi varemeid, vaadata armsaid loomi More loomapargis, viia end ajas tagasi salajases Nõukogude Liidu punkris ning soovi korral saab ka lõbutseda võrgustike pargis.

 

Reis algab kogunemisega kooli eest, misjärel ootab meid bussisõit Valmierasse. Valmieras läheme teeme sõidu Gauja jõetrammiga, mis sõidutab meid mööda jõge, et näidata maalilisemaid ja kaunimaid vaateid Valmierast. Jõetrammi kapten räägib meile lähemalt objektidest, mis jõelt vaadates näha on. Seejärel vaatame üle Valmiera vanalinnas asuvad Liivi ordulossi varemed ja muuseumid.

 

Päeva teises pooles suundume majutuspaika ning veedame aega klassi soovidele vastavalt – võimalus on matkata, grillida või palli mängida. Soovi korral võtame ette ka ühise matka.

 

Teist päeva alustame hommikusöögiga ning seejärel suundume Līgatnesse, kus lähme Safariparki 1,5 km pikkusele rajale jalutama ja üle 400 erineva looma vaatlema. Jalutusrajal saab näha punahirvi, kabehirvi ja valgeid hirvi ning neid ka ise toita. Peale seda ootab meid ees Nõukogudeaegne salajane punker, mis asub 9 meetrit maa all ja on täielikult sisustatud. See valmis 80ndatel aastatel poliitilise ja riigijuhtimise eliidi vajadusteks tuumasõja korral. Peale külastust võime soovi korral minna võrgustike parki hullama, kus 3-4 meetri kõrgusel maast ripub köiest võrkudel tõeline labürint. Tagasi kooli juurde jõuame teise päeva õhtuks.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele.