Lõimumisprogramm: kultuur ja seiklused Vargamäel ja Vanatehnika Varjupaigas

1 päevane reis

Ülevaade:

× Sobilik eesti keelest erineva emakeelega lastele ja täiskasvanutele

× Bussireis

× Ringkäik A. H. Tammsaare muuseumis Vargamäel

× Lõimumisprogramm: aktiivsed tegevused, vanarahva mängud, talurahva töövahenditega tutvumine, toidutöötuba, töölehed

× Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaiga külastus

× Lisatasu eest: sõit roomiktransportööriga Vanatehnika Varjupaigas

× Soovi korral matk Kodru raba laudteel ja vaated rabale vaatetornist

× Võimalik ette tellida lõunasöök (lisatasu eest)

× Reisisaatja igakülgne abi reisi jooksul ja kaasahaarav viktoriin reisi lõpus

 

Reisikirjeldus: 

 

Eesti keelest erineva emakeelega õpilastele mõeldud lõimumisprogramm viib õpilased Järvamaale. Hariv ja seiklusrohke reisiprogramm viib meid tutvuma A. H. Tammsaare muuseumisse Vargamäel ja Vanatehnika varjupaika Järva-Jaanis. Päeva esimeses pooles tutvume kirjandusajalooga läbi haarava ringkäigu ja aktiivse lõimumisprogrammi ning päeva teises pooles seikleme Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaigas, kus põnevad avastamist ning ahhetamist ja seiklusi jagub pikemaks.

 

Reis algab kogunemisega kooli ees, misjärel võtame suuna Vargamäele – kirjanik Anton Hansen Tammsaare sünnikoju, kus tutvume 19. sajandi taluelu ja elamistingimustega. Tammsaare muuseumi imeilusate valduste ja näitusega muuseumialal tutvume giidi abil ning seejärel ootab meid ees mänguline ja kaasahaarav Vargamäe lõimumisprogramm. Tegevused on üles ehitatud kuulamisele, käelisele ja füüsilisele tegevusele. Programm toetab kultuuri-, väärtus- ja sotsiaalset ja kodanikupädevust. Programm annab võimaluse eesti keelt teise keelena rääkivatele õpilastel viibida ja aktiivselt tegutsedes uusi teadmisi omandada Eesti kultuuriloos tähendusrikkas keskkonnas. Programmi jooksul osaleme muuseumi ringkäigus, aktiivsetes tegevustes, vanarahva mängudes, tutvume talurahva töövahenditega, osaleme toidutöötoas ja lahendame töölehti.

 

Soovi korral võtame ette kosutava matka Kodru rabas ning naudime piltilusaid vaateid rabale vaatetornist.

Võimalik on tellida grupile ühine lõunasöök või pidada piknik. Seejärel võtame suuna Järva-Jaani Vanatehnika varjupaika. Meid ootab suurejooneline elukogenud sõidukite ja masinate näitus – näeme põnevaid lugusid retromasinate seiklustest ja elukogemusest, piilume ja ronime sõidukitesse sisse. Lisatasu eest on võimalik lisada külastusele adrenaliinirohke sõit roomiktransportööriga – ühissõidul mööda üles-alla looklevat maastikurada ühe päevinäinud, ent ägeda retromasinaga, saame imetleda tehnika arengut selle täies eheduses läbi omajagu raputava elamuse.

 

Meeleoluka reisipäeva lõpetame kaasahaarava viktoriiniga päeva jooksul kuuldu ja nähtu kohta ning seejärel suundumegi taas kooli juurde tagasi.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!

Loe Tallinna Polütehnikumi noorte muljeid reisiprogrammist siit. Pilte eelmistelt reisidelt:

    Uus!