Lahemaa mõisad ja külad

1 päevane reis

Ülevaade:

× Kiiu vasallilinnus
× Legendituur ja kummituslood Kolga muuseumis ja mõisas
× Seikluslik meeskonnamäng Sagadi mõisas
× Altja kaluriküla/Käsmu kaptenite küla ja vaatamisväärsused
× Täpne programmi sisu kujuneb vastavalt grupi vanusele

 

 

Reisikirjeldus: 

 

 

Ühepäevane klassireis viib reisiseltskonna avastama imeilusat Lahemaad: päevaplaanis on olulised rahvuspargi vaatamisväärsused, mida õpime tundma mängulisel ja põneval moel.

 

Päev algab kogunemisega bussi kooli eest, misjärel suundume vaatama Baltimaade kõige väiksemat säilinud keskaegset kaitseehitist, Kiiu vasallilinnust ehk Kiiu torni. Peale tornikülastust võtame suuna kõhedust tekitavasse, ent suursuguselt mõjuvana Kolga mõisa ja mõisakompleksi, mille külastust rikastab äärmiselt kaasahaarav legendituur ja kummituslood.

 

Päeva teises pooles suundume Sagadi mõisa, kus tüüpilise giidiekskursiooni asemel tutvume mõisa aaretega läbi seiklusliku võistlusmängu, mis paneb proovile nii teadmised, tähelepanuvõime kui ka osavuse. Paljastame mõisa endiste omanike saladused, mõõdame pargi kõrgeima puu, piilume mikromaailma ja viinakeldrisse ja palju muud.

 

Tagasiteel käime vastavalt grupi soovile läbi ka Altja ja/või Käsmu rannaküladest, kus naudime õdusa mereküla loodust ja õhku ning tutvume põgusalt tähtsamate vaatamisväärsustega.

 

Võimalik on ette broneerida lõunasöök või planeerida vaba aeg iseseisvaks piknikuks.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!