Suvine Saaremaa - kolmepäevane

3 päevane reis

Ülevaade:

 

× Bussireis
× Praamisõit
× Majutus looduslähedases puhkekeskuses
× Hommikusöögid
× Kuressaare piiskoplinnuse külastus
× Giidiekskursioon linnuses
× Hallikivi seikluspargi külastus
× Muhu jaanalinnufarmi külastus
× Matk majutuskohas
× Angla tuulikupargi külastus
× Panga panga külastus
× Kaali meteoriidikraatri külastus
× Valjala kiriku külastus
× Reisisaatja abi kogu reisi vältel
× Kaasahaarav viktoriin reisi lõpus
× Suur valik lisategevusi: Koguva küla külastus, Eemu tuulik Koguva külas, Muhu muuseum, Muhu seikluspark, karjäärisafari maasturitel, WOW elamuskeskuse külastus, Thule Koda

Reisikirjeldus:

 

Kolmepäevane klassireis Eesti suurimale saarele Saaremaale on seiklusrikas elamus, mis hõlmab nii aktiivseid tegevusi looduses, oluliste vaatamisväärsuste külastusi kui ka saaremaist puhkust lõkke ääres koos klassikaaslastega.

 

Reis algab kooli eest varahommikul, seega ees ootab pikk ja meeleolukas esimene päev. Maabunud Muhu saarel Kuivastu sadamas, võtame suuna Muhu jaanalinnufarmi poole, kus üks armas perekond peab kodust eksootilist loomaparki. Pererahvas tutvustab meile pargi loomi ja huvitavamaid fakte nende kohta – saame näha jaanalinde, sebrasid, punakängurusid, emusid, alpakasid ja palju teisi põnevaid loomi.

 

Peale jaanalinnufarmi külastust sõidame üle väikese väina juba Saaremaale, kus suundume muinasjutulisse spaapealinna Kuressaarde. Peale linna lühitutvustust anname noortele aega omal käel avastada Kuressaare linna fenomen, jalutada selles unikaalses keskajahõngulises linnas ja lõunatada ühes paljudest romantilistest välikohvikutest. Suundume taas bussi ning peale poepeatust võtame suuna Panga panga poole.

 

Õhtuks jõuame looduslähedasse puhkekeskusesse, kus klass saab kvaliteetset ühisaega veeta mängides erinevaid pallimänge, grillides, saunatades ja palju muud.

 

Teisel päeval võtame ette sõidu taas Kuressaarde – harivaks hommikupoolikuks on planeeritud Kuressaare piiskoplinnuse külastus kaasahaarava linnuse giidi juhendamisel, kes küllab meid üle põnevate teadmistega Saaremaa ja linnuse ajaloost. Avastame äärmiselt hästi säilinud linnuse ehitisi, saateks verdtarretavad legendid ja ahhetama panevalt kaunid vaated.

 

NB! Sel kevadel avatakse Kuressaare linnuses põnev näitus viikingitest, mis ühtlasi tähistab ka Saaremaa Viikingiaasta 2021 algust. Näha saab aardeid kümnendi suurimaks leiuks peetud Salme viikingilaeva matmispaigast, mis on ümber kirjutanud lausa kogu Euroopa vikingiajaloo. Lähemalt saad lugeda meie blogist.

 

Soovi korral planeerime päevaplaani vaba aja Kuressaare rannas. Võimalik on ette tellida lõunasöök legendaarses Kuressaare Veskis või planeerida taas vaba aeg iseseisvaks lõunatamiseks. Päeva teises pooles jätkame juba aktiivsemalt ning sõidame Hallikivi seiklusparki, mis on Saaremaal ainuke omanäoline. Õpilastel on võimalus seigelda erinevate raskusastmetega radadel ning nautida 120 m pikkust õhusõitu. Elamusterohke päeva lõpetame taas juba tuttavas majutuskohas.

 

Kolmandat päeva alustame taas saarlastele iseloomuliku tugeva hommikusöögiga ning koguneme bussi, et sõita veel läbi Saaremaa tähtsamaid vaatamisväärsusi. Külastame Angla tuulikuparki, mille viis tuulikud on säilitanud oma ilme juba 19. sajandi algusest. Autentses tuulikupargis näeme ka hulganisti saarlaste koduloomi. Külastame ka Kaali meteoriidikraatrit ja Valjala kirikut. Võimalik on lisada päeva veel mõni meelepärane külastus või tegevus, näiteks Muhu muuseumi, Asva viikingiteküla külastus või karjäärisafari maasturitel.

 

Tagasiteel viib meie lõbus Õpilasreiside reisisaatja läbi vahva viktoriini, mis paneb proovile õpilaste reisi jooksul saadud uued teadmised. Kooli juurde jõuame teise reisipäeva õhtuks.

 

Võimalik on lisatasu eest ette tellida kõik söögikorrad. Muul juhul on söögikordadeks planeeritud vaba aeg/piknik ning grillimine majutuskohas. Pärastlõunal võtame suuna kodu poole ning päev lõpeb hilisõhtul kooli juures.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!