Kalevipoja Koda ja Jääaja Keskus

1 päevane reis

Ülevaade:

× Kalevipoja Koja külastus ja giidiekskursioon
× Jääaja Keskuse külastus ja soovi korral keskkonnateemaline programm
× Ette tellitud lõunasöök või iseseisev piknik
× Kaasahaarav viktoriin reisipäeva lõpus

 

Reisikirjeldus: 

 

Ühepäevane klassireis viib meid avastama nii rahvuseepose legendi Kalevipoja Kojas kui tõsilugu maailma ja Eesti looduse aastatuhandete pikkusest kujunemisloost. Sisukas päev on täis mängulisel moel omandatud uusi teadmisi ja põnevaid avastusi.

 

Alustame oma päeva kogunemisega kooli eest bussi, misjärel suundume Jääaja Keskusesse Tartumaal. Ainulaadses elamuskeskuses saame tutvuda elusuuruses eelajalooliste loomadega ja kogeda elamuslikku ülevaadet sellest, kuidas on aastatuhandete jooksul kujunenud maailma ja Eesti loodus. Saame teada, milline on meie universumi kujunemislugu ja mis ootab meid tulevikus. Võimalik on programmi lisada ka vanusele vastav põnev keskkonnateemaline õppeprogramm.

 

Päeva teises pooles külastame Kalevipoja muuseumit, mis on ainulaadne koht avastamaks Eesti rahvuseepose legendi. Värskelt renoveeritud muuseum läheneb hiidsangari lugudele uuel moel – läbi interaktiivsete tehniliste lahenduste on võimalik meil neist osa saada. Kogemata ei jää kõige olulisemad sündmused eeposes, olgu see siis kuulda kuningliku mõõga lugu, põrgu väravates toimunu või teekond maailma otsa. Julgemad saavad proovida läbi virtuaalreaalsuse kehastuda Kalevipojaks ja astuda Vanapaganaga võitlusse (lisatasu eest).

 

Hea meelega broneerime grupile lõunasöögi või arvestame päevaplaani vaba aja iseseisvaks pikniku pidamiseks. Hariva päeva kinnistumiseks viib meie reisisaatja läbi meeleoluka viktoriini päeva jooksul õpitud teadmiste kohta.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!