Lodjakoda ja Raekoja plats: Jõulud Tartus

1 päevane reis

Ülevaade:

 

× Bussireis

× Lodjakoja külastus

× Uued teadmised puidust ja laevaehitusest

× Vanade Eesti rahvamängude mängimine

× Kosutav jõuluamps

× Jalutuskäik Tartu Raekoja platsil

× Soovi korral uisutamine Raekoja platsi uisuväljakul

× Jõuluviktoriin

× Programm on saadaval 27. 11-22.12.2023

× Programm on sobilik 1.-6.klassini

 

Reisikirjeldus:

 

Klassireis viib grupi jõululinna Tartusse, et tutvuda Lodjakojas uue kahemastilise lodjaga ning saada uusi teadmisi puidust ja laevaehitusest. Sellel imekaunil ajal on lausa kohustuslik külastada Raekoja platsi ning imetleda sealset jõulupuud, valgusküla ja uisuplatsi.

 

Alustame väljasõitu hommikul kooli juurest ning sõidame jõulusäras Tartu poole. Esimeseks külastuseks ootab meid Lodjakoda, kus on viimast talve ehitamisel kahemastiline lodi, mis juba kevadel lahkub lodjakoja katuse alt: see on ainulaadne võimalus lodja ehitamisele kaasa elada! Uut lotja uudistame nii seest kui väljast ning tutvume Tartu laevade ja laevandusajalooga, erinevate puude kasutusvõimalustega ning vanaaegsete töövõtetega. Siis saame ka ise traditsioonilisi käsitööriistu katsetada ning endale, pereliikmele või sõbrale jõuludeks puust jõululodja mudeli meisterdada. Lodjakoja ette on tekkinud talvine mets, kus hiilivad loomad ja pragisevad lõkked. Õpilased õpivad tundma metsapuid, eristama eri puuliikide puitu ja saavad teada, mida igast puust kõige parem valmistada on ja miks. Tõelise vanaaja jõulutunde saamiseks mängime vanu Eesti rahvamänge ning kosutame kõhtu jõuluampsuga (glögi, ahjusoe kaneelisaiake, piparkoogid).

 

Pärast põnevat programmi Lodjakojas ootab meid ees kaunis Tartu Raekoja plats, kus teeme mõnusa jalutuskäigu, et imetleda sealset jõulupuud ja valgusküla. Soovi korral saavad õpilased uisuväljakul uisutada või lihtsalt sooja glögi juua ja ringi uudistada.

 

Jõulumeeleolu jätkub tagasisõidul bussis, mil reisisaatja viib grupi vahel läbi kaasahaarava jõuluteemalise viktoriini, mille tulemusena tunnustame Õpilasreiside suurimaid jõulufänne.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume Teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!