Jõululinn Tartu: Lodjakoda ja Raekoja plats

1 päevane reis

Ülevaade:

 

× Bussireis

× Lodjakoja külastus

× Uued teadmised puidust ja laevaehitusest

× Vanade Eesti rahvamängude mängimine

× Pirukad ja soe tee

× Jalutuskäik Tartu Raekoja platsil

× Soovi korral uisutamine Raekoja platsi uisuväljakul

× Jõuluviktoriin

× Programm on saadaval detsembris ja jaanuaris

× Programm on sobilik 1.-6.klassini

 

Reisikirjeldus:

 

Klassireis viib grupi jõululinna Tartusse, et tutvuda Lodjakojas Jõmmuga ning saada uusi teadmisi puidust ja laevaehitusest. Sellel imekaunil ajal on lausa kohustuslik külastada Raekoja platsi ning imetleda sealset jõulupuud, valgusküla ja uisuplatsi.

 

Alustame väljasõitu hommikul kooli juurest ning sõidame jõulusäras Tartu poole. Esimeseks külastuseks ootab meid Lodjakoda, mille ette on seilanud lodi Jõmmu. Lodja ette on tekkinud  talvine mets, kus hiilivad loomad ja pragisevad lõkked. Õpilased õpivad tundma metsapuid, eristama eri puuliikide puitu ja saavad teada, mida igast puust kõige parem valmistada on ja miks. Grupp saab näha elusuuruses puidust metsloomi ja uurida nende talviste elukommete kohta. Lisaks saavad õpilased teada, kuidas on ehitatud lodi Jõmmu ning käia laevaehitussaalis uue suure kahemastilise lodja ehitusega tutvumas. Tõelise vanaaja jõulutunde saamiseks mängime vanu Eesti rahvamänge.

 

Pärast põnevat programmi Lodjakojas ootab meid ees kaunis Tartu Raekoja plats, kus teeme mõnusa jalutuskäigu, et imetleda sealset jõulupuud ja valgusküla. Soovi korral saavad õpilased uisuväljakul uisutada või lihtsalt sooja glögi juua ja ringi uudistada.

 

Jõulumeeleolu jätkub tagasisõidul bussis, mil reisisaatja viib grupi vahel läbi kaasahaarava jõuluteemalise viktoriini, mille tulemusena tunnustame Õpilasreiside suurimaid jõulufänne.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume Teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!

    Uus!