Jõulud Tartu Loodusmajas

1 päevane reis

Ülevaade:

× Bussireis
× Loodusmaja külastus
× Talveaia külastus
× Loomatoa külastus
× Töötuba (Soolataignast voolimine ja jõuluehete meisterdamine või sussikoti kaunistamine)
× Jalutuskäik Tartu Raekoja platsil
× Soovi korral uisutamine Raekoja platsi uisuväljakul
× Jõuluviktoriin
×Lisatasu eest: uisutamine 5 €/õpilane, lõunasöök 6 €/õpilane

 

Klassireis viib grupi jõululinna Tartusse, et tutvuda Tartu Loodusmajaga, toita kilpkonnakesi, paitada küülikuid ning meisterdada omal valikul kas jõuluehe või sussikott. Kaunil jõuluperioodil on lausa kohustuslik külastada Tartu Raekoja platsi, mis on sel ajal kohe eriti lummav: kõrge jõulupuu oma täies hiilguses, uisuplats ning palju muud huvitavat.

 

Alustame väljasõitu hommikul kooli juures ning sõidame jõulusäras Tartu poole. Esimesena külastame Tartu Loodusmaja, kus võtavad meid vastu lõbusad ja mängulised päkapikud. Päkapikud tutvustavad meile Loodusmaja, talveaeda ja loomatuba, kus näeme erinevaid loomi ning saame neile süüa anda ja paisid jagada. Peale ringkäiku suundume töötuppa, kus saame oma kätega midagi koju kaasa meisterdada.

 

Töötubade puhul on valikuid kaks:

 

Soolataignast voolimine ja jõuluehete valmistamine:

 

Päkapikud tutvustavad erinevaid tehnikaid ja võimalusi, mida ilusat ja põnevat saab voolida soolataignast. Kaunistamiseks kasutame erinevaid materjale. Tegemist on loova, praktilise ja keskkonnasõbraliku õpitoaga, mis sobib igas vanuses meisterdajale.

 

Sussikoti kaunistamine:

 

Iga laps saab endale isikupärase sussi-/mängukoti kaunistada. Õpitoas saab iga laps disainida omanäolise ja kordumatu puuvillasest kangast sussi- või mängukoti. Koti kaunistamiseks kasutame erinevaid tehnikaid nagu näiteks kartuli- või lehetrükk ning šabloonitehnika. Loov, praktiline ja keskkonnasõbralik õpituba, mis pakub huvi nii poistele kui ka tüdrukutele.

 

Kui isetehtud meistriteos valmis, võtame sammud Tartu Raekoja platsi poole, kus teeme mõnusa jalutuskäigu, et imetleda sealset jõulupuud ja valgusküla.
Soovi korral saavad õpilased uisuväljakul uisutada või lihtsalt sooja glögi juua ja ringi uudistada. Lisaks on võimalik broneerida ühine söömine Tartu linnas.

 

Jõulumeeleolu jätkub tagasisõidul bussis, mil reisisaatja viib grupi vahel läbi kaasahaarava jõuluteemalise viktoriini, mille tulemusena tunnustame Õpilasreiside suurimaid jõulufänne.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume Teil meiega ühendust võtta kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!