Järvamaa retropäev: seitsmevõistlus Vargamäel ja elamussõit roomikmasinaga

1 päevane reis

Ülevaade:

× Bussireis

× Ringkäik A. H. Tammsaare muuseumis Vargamäel

× Mänguline seitsmevõistluse programm Vargamäel

× Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaiga külastus

× Elamussõit roomiktransportööriga Vanatehnika Varjupaigas

× Programm on kohaldatav 1.-12. klassidele

× Võimalik ette tellida lõunasöök (lisatasu eest)

× Reisisaatja igakülgne abi reisi jooksul ja kaasahaarav viktoriin reisi lõpus

 

Reisikirjeldus: 

 

Hariv ja seiklusrohke Järvamaa rätsepreis viib meid tutvuma A. H. Tammsaare muuseumisse Vargamäel ja Vanatehnika Varjupaika Järva-Jaanis. Päeva esimeses pooles tutvume kirjandusajalooga läbi haarava ringkäigu ja õppeprogrammi ning päeva teises pooles seikleme Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaigas, kus põnevad avastamist ning ahhetamist ja seiklusi jagub pikemaks.

 

Reis algab kogunemisega kooli ees, misjärel võtame suuna Vargamäele – kirjanik Anton Hansen Tammsaare sünnikoju, kus tutvume 19. sajandi elamistingimustega. Tammsaare muuseumi imeilusate valduste ja näitusega muuseumialal tutvume giidi abil ning seejärel ootab meid ees mänguline ja kaasahaarav Vargamäe seitsmevõistluse programm. Vana-aja teatevõistlus paneb mängulisel moel proovile võistkonna osavuse ja koostöövalmiduse. Alade seas on näiteks looga alt läbi pugemine, kaelkookudega vee kandmine, muna kandmine. Programm on kohandatud grupi vanusele.

 

Vanemate klasside puhul võib seitsmevõistluse programmi vahetada vihjemängu või teatritegemise programmi vastu:

 

VIHJEMÄNG (alates 9. kl). „Tõest ja õigusest” inspireeritud maastikumäng. Muuseumi territooriumil ringi liikudes tuleb kokku koguda 10 sõna, millest moodustub A. H. Tammsaare tsitaat.

 

TEEME ISE TEATRIT (alates 9. kl) Oleme romaani „Tõde ja õigus“ põhjal valminud ja Vargamäel mängitud etendustest välja valinud stseenid, mida programmis osalejad saavad üksteisele ette kanda. On nii tõsisemaid kui ka humoorikamaid tekste, mille abil kehastuda Andreseks, Pearuks, Krõõdaks, Mariks, Jussiks või mõneks teiseks tegelaseks.

 

Peale Vargamäe külastust sööme kosutava lõunasöögi ning seejärel võtame suuna Järva-Jaani Vanatehnika varjupaika. Meid ootab suurejooneline elukogenud sõidukite ja masinate näitus – näeme põnevaid lugusid retromasinate seiklustest ja elukogemusest, piilume ja ronime sõidukitesse sisse. Reisile loob punkti adrenaliinirohke sõit roomiktransportööriga – ühissõidul mööda üles-alla looklevat maastikurada ühe päevinäinud, ent ägeda retromasinaga, saame imetleda tehnika arengut selle täies eheduses läbi omajagu raputava elamuse.

 

Meeleoluka reisipäeva lõpetame kaasahaarava viktoriiniga päeva jooksul kuuldu ja nähtu kohta ning seejärel suundumegi taas kooli juurde tagasi.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!

Loe Tallinna Polütehnikumi noorte muljeid reisiprogrammist siit. Pilte eelmistelt reisidelt:

    Uus!