Hiiumaa ja Vormsi: avastusreis Dagö ja Ormsö saartele

3 päevane reis

Ülevaade:

 

× Bussireis
× Praamisõidud Vormsile ja Hiiumaale
× Majutus puhkekeskuses
× Hommikusöögid
× Vormsi jalgrattamatk ja fotojaht
× Giiditeenus jalgrattamatkal
× Vormsi talumuuseumi külastus ja giidiekskursioon
× Saxby majaka külastus
× Kõpu tuletorn Hiiumaal
× Puidust Eiffeli torn
× Tahkuna tuletorn
× Ristimägi
× Kärdla linna tutvustus ja külastus
× Matk liivikul
× Sääretirp ja matk selle tippu
× Elamuskeskus Tuuletorn külastus
× Kaks tasuta saatjat
× Kaasahaarav viktoriin reisi lõpus

Reisikirjeldus:

 

Suur ringsõit Vormsi ja Hiiumaa, ehk Ormsö ja Dagö saartel viib meid avastusi täis retkele läbi imeilusate vaadete ja huvitavate vaatamisväärsuste. Kolme päeva jooksul kogeb klass lugematul hulgal uusi kogemusi ja emotsioone, sest päevad on pikad, ent põnevad ja sisutihedad – meid ootab neli praamisõitu, sadu kilomeetreid bussiga, ligi 20 erineva huvitava objekti külastuse, kuid ka mõnusalt puhkust ja kvaliteetaega looduslähedas majutuskohas koos klassikaaslastega.

 

Esimene reisipäev algab varahommikul kooli eest kogunemisega bussi, misjärel võtame suuna Rohuküla sadamasse.  Jätame bussi sadamasse ja astume Ormsö parvlaevale ning peale tunnist meresõitu maabume Sviby sadamas Vormsi saarel. Haarame jalgrattad, et viia läbi fotojahi stiilis saaretuur läbi oluliseimate Vormsi ehk ussisaare vaatamisväärsuste. Tuuri viib läbi kohalik giid, kellel on jagada palju põnevaid fakte saare ja külastatavate objektide kohta ning kaasahaaravaks teeb tuuri erinevad ülesanded ja võimalus kogeda saaremiljööd ja värskendavat saareõhku eriti vahetult, liikumisvahendiks jalgrattad. Tuuri jooksul käime läbi Vormsi põhiobjektid – Vormsi talumuuseumi (teeme ka pikema peatuse külastuseks ja giidiekskursiooniks), Rälby tuuliku, Hullo küla ehk Vormsi „pealinna“ koos maailma suurima rõngasristidega surnuaiaga, viikingite poolt püstitatud kirikuga, Parunikivi, kiigeplatsi, käsitöötoa, Saxby majaka ja Suuremõisa varemed. Hullo külas asub ka Vormsi ainuke kauplus, mille külastuseks teeme peatuse. Jalgrattamatka kogupikkus on umbes 30 kilomeetrit – kogu retk on äärmisel rahulikus tempos ja paljude peatustega, seega kokku veedame saarel umbes 6 tundi ja matk on kõigile jõukohane.

 

Esimese päeva õhtupoolikul sõidame praamiga taas Rohukülla, et astuda uuele praamile ning sõita Hiiumaale, kus veedame järgmised kaks päeva. Majutuskohta jõuame esimese päeva hilisõhtul.

 

Teist päeva alustame kosutava hommikusöögiga, misjärel alustame Hiiumaa põhjakülje avastamisega. Päevaplaani on planeeritud Kõpu tuletorni, puidust Eiffeli torni, Tahkuna tuletorni, Ristimäe, Kaibaldi liiviku külastused. Teeme pikema peatuse Kärdla linnas, kus anname õpilastele vaba aega iseseisvaks linna avastamiseks. Külastada saame Kärdla sadamat ja ilusa ilma korral on võimalik teha pikem peatus Kärdla rannas, et supelda merevees ja nautida kauaoodatud suve algust. Pärastlõunal sõidame taas majutuspaika, kus grupp saab veeta kvaliteetaega kaaslastega, teha lõket või grillida, mängida ühiselt pallimänge.

 

Kolmandal päeval jätkame Hiiumaa avastamisega. Peale hommikusööki pakime asjad taas bussi ja sõidame saare lõunaküljele. Alustame päeva reipalt, matkaga omapärase maanina tippu nimega Sääretirp. Tegu on kirde-edela suunalise oosiga Kassari maastikukaitsealal, mis kõrgemas osas on kaetud taimestikuga, kuid kaob merre kiviklibulise säärena. Sääretirp on umbes 2 kilomeetri pikkune ja legendi kohaselt ehitas selle Leiger oma sõbrale Suurele Tõllule, et too saaks Leigri juures suuri kapsaid söömas ja sauna nautimas käia. Miskipärast ei jõudnud Leiger silla ehitusega Saaremaani välja, kuid sellegipoolest on sellel omanäolisel maaninal jalutades tunne justkui jalutaks mere kohal.

 

Peale matka külastame uut Hiiumaa elamuskeskust Tuuletorn, mis on 6-korruseline tuulekeerist meenutav vabaaja keskus, kus saab imetleda salapärast veealust Hiiumaad, osaleda haaravates tegevustes, läbida Hiiumaa-meeleline teekond, kuulata ja kogeda hiidlastele omast isevärki huumorit ning loomulikult tajuda tuule sakutavat jõudu.

 

Seikluslikud ja sisutihedad päevad saartel lõpetame kolmanda päeva pealelõunal, suundudes tagasi parvlaevaga mandri poole. Tagasi kooli ees oleme kolmanda päeva õhtuks.

 

Tagasiteel viib meie lõbus Õpilasreiside reisisaatja läbi vahva viktoriini, mis paneb proovile õpilaste reisi jooksul saadud uued teadmised. Kooli juurde jõuame teise reisipäeva õhtuks.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!