Helsingi: Heureka ja Fazer

1 päevane reis

Ülevaade:

× Laevasõit Soome pealinna Helsingisse

× Heureka teaduskeskuse külastus

× Fazeri šokolaaditehase külastus

× Helsingi linnatuur: Vana Turu plats, senativäljak, jalutuskäik Hesperia pargis, Sibeliuse monument

× Soovi korral võib asendada Heureka või Fazeri külastuse Loodusloomuuseumi külastusega Helsingis

× Lisatasu eest: hommiku- või õhtubuffee laeval, lõunasöök Heurekas

 

Reisikirjeldus:

 

Välisreisid tekitavad õpilastes alati elevust ning sedapuhku viib vaid kahetunnine laevasõit meid avastama tuhande järve maana tuntud Soomet. Uudistame pealinnas Helsingis põhilisi vaatamisväärsuseid ja põhjamaist arhitektuuri, külastame magusasõprade lemmikut Fazeri tehast ning suursugust Heureka teaduskeskust.

 

Päev algab kogunemisega Tallinna sadamas, misjärel seilame üheskoos Helsingisse. Tallinki reisilaeval võime tegusaks reisipäevaks end ette valmistada toitva buffet-hommikusöögiga.

 

Helsingisse jõudes võtame esmalt bussiga suuna võimsasse Heureka teaduskeskusesse. Siin saavad ka kõige uudishimulikumad õpilased oma küsimustele vastused, sest teadusmaailma avastamiseks läbi katsetuste ja mängude on meil varutud mitu tundi. Uutest kogemustest teadmistest pakatades saame energiavarud taastada ja keha kinnitada näiteks Heureka restoranis iseseisvalt lõunatades, samuti saab tellida ette ühise lõunasöögi buffeelauas.

 

Päeva teises pooles suunduma Fazeri šokolaaditehasesse, kus lisaks šokolaadile valmistatakse ka teisi maiustusi ning ka pagaritooteid. Tutvume legendaarse magusabrändi ajaloo ja tootevalikuga ning saame muidugi ka ise maiustada. Peale ekskursiooni on õpilastel võimalik midagi meelepärast tehasest kaasa osta ning seejärel suundume juba tagasi Helsingisse.

 

Helsingis teeme tunniajase linnaekskursiooni, kus tutvume Vana Turu platsiga, senativäljakuga, võtame ette jalutuskäigu Hesperia pargis ja vaatame üle Sibeliuse monumendi. Soovi korral võib asendada Heureka või Fazeri külastuse Loodusloomuuseumi külastusega Helsingis.

 

Õhtul läheme taas laeva peale ning võtame suuna Tallinna poole. Laevas on võimalik süüa õhtusööki buffeelauas või õhtustada iseseisvalt mõnes teises laeva kohvikus. Tagasi Tallinnasse jõuame kell 21.30.

 

Soovi korral saame päevaplaani lisada ka vaba aega Helsingi kesklinnas.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele.