Geograafia õppepäev Ida-Virumaal

1 päevane reis

Ülevaade:

× Bussireis

× Eesti Kaevandusmuuseumi külastus ja ringkäik allmaakaevanduses

× Maasturisafari Aidu karjääris kohaliku giidi juhendamisel

× Kaasahaarav viktoriin reisi lõpus

× Soovi korral Toolse linnuse külastus (mainida broneerides)

× Lisatasu eest võimalik ette tellida lõunasöök

 

Reisikirjeldus:

 

Geograafia teemalisel õppereisil võtame suuna Ida-Virumaale, mille omapärane loodus on veel avastamata paljude õpilaste poolt, kuid ometi on see unikaalne paik tutvumaks nii inimeste kui ka looduse poolt kujundatud omapärase maastikuga. Kohalikud kogenud giidid räägivad meile mitme põneva tegevuse saatel harivaid lugusid Ida-Virumaa tööstusaladest ja inimestest.

 

Reis algab hommikul kooli eest, kust võtame suuna Kohtla-Järve Kaevandusmuuseumisse, et maa-alustes käikudes tutvuda Eesti oluliseima maavara kaevandamise tööstusega ja nüüdseks suletud kaevanduspargi inimeste lugudega. Seejärel kinnitame keha korraliku kaevurilõunaga.

 

Päeva teises pooles suundume Aidu karjääri, kus sõidame läbi 2012. aastal suletud pealmaakaevanduse suurtel safarimaasturitel ning kuulame lummavate vaadete ja adrenaliinirohkete mäkketõusude saateks kohaliku giidi lugusid energiast, keskkonnast ja Ida-Virumaa tööstusmaastikest.

 

Kaevandusmuuseumi ja karjäärisafari kombinatsioon loob õpilastele sisuka ülevaate Eesti suurima tööstusharu piirkonnas esinevatest loodusressurssidest, kujunenud maastikest ning kohalike inimeste eludest.

 

Õpitu kinnistamiseks viib reisisaatja tagasisõidul läbi viktoriini päeva jooksul kuuldu ja nähtu kohta. Aktiivse ja hariva õppepäeva lõpetame kooli ees õhtupoolikul.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks võta meiega ühendust kõrvalasuva vormi kaudu, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt Teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!