Gauja rahvuspark: Cēsis, Sigulda ja Turaida

2 päevane reis

Ülevaade:

× Cēsise (Võnnu) ordulinnus
× Gauja rahvuspargi loodus ja Gutmani koobas
× Valik: Tarzani seikluspark või kanuumatk Koiva jõel
× Turaida linnus
× Ööbimine kämpingutes
× Lisatasu eest: gondlisõit üle Koiva jõe ürgoru

 

 

Reisikirjeldus: 

 

Klassireis Gauja rahvuspargis naudime nii aktiivseid tegevusi imeilusas looduses kui ka suursugust arhitektuuri 13. sajandi suursugustes linnustes Turaidas ja Cēsises. Siguldas on võimalik valida kahe atraktsiooni vahel: baltimaade suurima seikluspargi Tarzan külastus või kanuumatk Koiva jõel. Majutus on mõnusas looduslähedases puhkekeskuse kämpingutes.

 

Reis algab kogunemisega kooli ees, misjärel ootab meid bussisõit Cēsise linna Võnnu ordulinnusesse. Need keskaegsed lossivaremed on mõjuv ajaloomälestis, mille arhitektuur köidab linnakülalisi oma romantilise ligitõmbavusega. Ronime linnuse torni ja heidame pilgu Võnnu vanalinnale, linnusevaremetele ja lossipargile; tutvume ordulinnuse keldris asuva vanglaga ning jalutame keskaegses köögiaias.

 

Päeva teises pooles külastame baltimaade suurimat, Gutmani koobast, misjärel sõidame majutuskohta, kus grupp saab mõnusalt üheskoos aega veeta grillides, lisatasu eest saunas käies, jalgrattaid rentides või paadiga tiigile sõitma minnes.

 

Teisel päeval on grupil valida aktiivsete tegevuste seast: võimalik on külastada Tarzani vabaõhu-seiklusparki, kus adrenaliinirohket tegevust erineva raskusastmega radadel ja trossilaskumistel jagub tundideks; või veeta pool päeva Koiva jõel matkates SUP-veelaudadel või kanuudel. Päeva teises pooles külastame legendirikast Turaida lossi ning ronime ka sealse vahitorni tippu, kust avaneb maaliline vaade Koiva jõe ürgorule ja külastatud sihtkohtadele. Tagasi kooli ette jõuame teise reisipäeva õhtuks.

 

Täpse reisiplaani ja hinnapakkumise saamiseks palume teil meiega ühendust võtta, misjärel koostavad meie reisikorraldajad selle täpselt vastavalt teie soovidele ja grupi suurusele ning vanusele. Hea meelega broneerime või pakume reisipaketiga koos kõikide atraktsioonide ja muuseumite pileteid ning toitlustust – nii saavad noored ja õpetaja keskenduda vaid reisi nautimisele!